ubuntu-filemanager-app - en to ro translation catalogue (93 entries)

en: File Manager
ro: Manager fișier

en: Extract archive
ro: Extrage arhiva

en: Cancel
ro: Anulează

en: Delete
ro: Șterge

en: Clear clipboard
ro: Golește memoria clipboard

en: Copy
ro: Copiază

en: Cut
ro: Taie

en: Go To
ro: Mergi la

en: Places
ro: Locuri

en: Properties
ro: Proprietăți

en: Rename
ro: Redenumire

en: Select
ro: Selectează

en: Settings
ro: Setări

en: Share
ro: Partajează

en: Close this tab
ro: Închide această filă

en: Open in a new tab
ro: Deschide în filă nouă

en: Unlock
ro: Deblocare

en: Authentication required
ro: Autentificare necesară

en: Authentication failed
ro: Autentificare eşuată

en: Open with
ro: Deschide cu

en: Extract Archive
ro: Extrage arhiva

en: Are you sure you want to extract '%1' here?
ro: Ești sigur că vrei să extragi '%1' aici?

en: Are you sure you want to permanently delete '%1'?
ro: Sigur doriți să ștergeți definitiv  '%1'?

en: Deleting files
ro: Se șterg fișierele

en: Enter a new name
ro: Introduceți un nume nou

en: Create file
ro: Creează un fișier

en: Extracting archive '%1'
ro: Se extrage  arhiva '%1'

en: OK
ro: Ok

en: Extracting failed
ro: Extragerea a eșuat

en: Extracting the archive '%1' failed.
ro: Extragerea arhivei '%1' a eșuat.

en: Choose action
ro: Alegeți acțiunea

en: For file: %1
ro: pentru fișier: %1

en: Open
ro: Deschide

en: Operation in progress
ro: Operațiune în desfășurare

en: File operation
ro: Operații cu fișiere

en: User
ro: Utilizator

en: Password
ro: Parola

en: Save password
ro: Salvează parola

en: Archive file
ro: Fișier arhivă

en: Do you want to extract the archive here?
ro: Vrei să extragi arhiva aici?

en: Open with another app
ro: Dechide cu altă aplicație

en: Readable
ro: Poate fi citit

en: Writable
ro: Poate fi scris

en: Executable
ro: Executabil

en: Modified:
ro: Modificat:

en: Accessed:
ro: Accesat:

en: Permissions:
ro: Permisiuni:

en: No files
ro: Niciun fișier

en: File operation error
ro: Eroare la manipularea fișierului

en: Paste files
ro: Lipește fișierele

en: Could not rename
ro: Nu poate fi redenumit

en: Show Hidden Files
ro: Afișează fișierele ascunse

en: View As
ro: Vizualizare ca

en: List
ro: Listă

en: Icons
ro: Iconițe

en: Sort By
ro: Sortare după

en: Name
ro: Nume

en: Date
ro: Dată

en: Sort Order
ro: Ordine de sortare

en: Folder not accessible
ro: Dosarul nu este accesibil

note: TRANSLATORS: this refers to a folder name
en: Can not access %1
ro: %1 nu poate fi accesat

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: path or url may not exist or cannot be read
ro: s-ar putea că această cale sau legătură nu poate fi citită

en: Rename error
ro: Eroare la redenumire

en: Error creating new folder
ro: Eroare la creerea unui director nou

en: items
ro: elemente

en: File or Directory does not exist
ro: Fișierul sau directorul nu există

en:  does not exist
ro:  nu există

en: Cannot access File or Directory
ro: Nu pot accesa fișierul sau directorul

en:  it needs Authentication
ro:  necesită autentificare

en: Cannot copy/move items
ro: Nu pot să copiez/mut aceste elemente

en: no write permission on folder
ro: nu există permisiuni de scriere pe director

en: Could not remove the item
ro: Nu pot să elimin acest element

en: Could not find a suitable name to backup
ro: Nu pot să găsesc un nume bun pentru copia de siguranță

en: Could not create the directory
ro: Nu pot să creez directorul

en: Could not create link to
ro: Nu pot să creez legătura către

en: Could not set permissions to dir
ro: Nu pot să setez permisiunile pe director

en: Could not open file
ro: Nu pot să deschid fișierul

en: There is no space to copy
ro: Nu există spațiu pentru copiere

en: Could not create file
ro: Nu pot să creez fișierul

en: Could not remove the directory/file
ro: Nu pot să șterg directorul/fișierul

en: Could not move the directory/file
ro: Nu pot să mut directorul/fișierul

en: Write error in
ro: Scrie eroare în

en: Read error in
ro: Citire eroare în

en:  Copy
ro:  Copiere

en: Set permissions error in
ro: Eroare setare permisiuni în

en: Could not create trash info file
ro: Nu pot să creez informațiile pentru fișierul Coș de gunoi

en: Could not remove the trash info file
ro: Nu pot să șterg fișierul cu infomațiile de gunoi

en: Cannot move items
ro: Nu pot muta elementele

en: origin and destination folders are the same
ro: directorul de origine și de destinație sunt identice

en: There is no space to download
ro: Nu există spațiu pentru descărcare

en: net tool not found, check samba installation
ro: uneltele pentru rețea nu au fost găsite, verifică instanța instalată a samba

en: cannot write in
ro: nu pot să scriu în
