ubuntu-filemanager-app - en to be translation catalogue (141 entries)

en: File Manager
be: Кіраўнік файлаў

en: folder;manager;explore;disk;filesystem;
be: каталог;кіраванне;адкрыць;дыск;файлавая сістэма;

en: Add bookmark
be: Дадаць закладку

en: Extract archive
be: Распакаваць архіў

en: Cancel
be: Скасаваць

en: Delete
be: Выдаліць

en: Clear clipboard
be: Ачысціць буфер абмену

en: Copy
be: Скапіяваць

en: Cut
be: Выразаць

en: Paste %1 file | Paste %1 files
be[0]: Уставіць %1 файл
be[1]: Уставіць %1 файлы
be[2]: Уставіць %1 файлаў

en: Go back
be: Назад

en: Go next
be: Далей

en: Go To
be: Перайсці

en: New Item
be: Новы элемент

en: Places
be: Навігацыя

en: Properties
be: Уласцівасці

en: Rename
be: Змяніць назву

en: Select
be: Абраць

en: Settings
be: Налады

en: Share
be: Падзяліцца

en: Add tab
be: Дадаць укладку

en: Close this tab
be: Закрыць укладку

en: Open in a new tab
be: Адкрыць у новай укладцы

en: Unlock
be: Разблакаваць

en: Authentication required
be: Патрабуецца аўтэнтыфікацыя

en: Use your fingerprint to access restricted content
be: Выкарыстоўвайце свой адбітак пальца для доступу да абароненага змесціва

note: TRANSLATORS: "Touch" here is a verb
en: Touch sensor
be: Сэнсар дотыку

en: Use password
be: Выкарыстоўваць пароль

en: Authentication failed!
be: Памылка аўтэнтыфікацыі!

en: Please retry
be: Паўтарыце спробу

en: Authentication failed
be: Памылка аўтэнтыфікацыі

en: Your passphrase is required to access restricted content
be: Каб атрымаць доступ да абароненага змесціва, неабходна ўвесці пароль

en: Your passcode is required to access restricted content
be: Каб атрымаць доступ да абароненага змесціва, неабходна ўвесці пароль

en: passphrase (default is 0000 if unset)
be: парольная фраза (калі не вызначана, то 0000)

en: passcode (default is 0000 if unset)
be: пароль (калі не вызначана, то 0000)

en: Authentication failed. Please retry
be: Памылка аўтэнтыфікацыі. Паўтарыце спробу

en: Authenticate
be: Аўтэнтыфікацыя

en: Folder
be: Каталог

en: Pick
be: Абраць

en: Open with
be: Адкрыць у

en: Extract Archive
be: Распакаваць архіў

en: Are you sure you want to extract '%1' here?
be: Сапраўды хочаце распакаваць "%1" сюды?

en: Are you sure you want to permanently delete '%1'?
be: Сапраўды хочаце выдаліць "%1"?

en: these files
be: гэтыя файлы

en: Deleting files
be: Выдаленне файлаў

en: Enter a new name
be: Увядзіце новую назву

en: Create Item
be: Стварыць элемент

en: Enter name for new item
be: Увядзіце назву для новага элемента

en: Item name
be: Назва элемента

en: Create file
be: Стварыць файл

en: Create Folder
be: Стварыць каталог

en: Extracting archive '%1'
be: Распакоўванне архіва "%1"

en: OK
be: Добра

en: Extracting failed
be: Не атрымалася распакаваць

en: Extracting the archive '%1' failed.
be: Не атрымалася распакаваць архіў "%1".

en: Choose action
be: Абраць дзеянне

en: For file: %1
be: Для файла: %1

en: Open
be: Адкрыць

en: Operation in progress
be: Выконваецца дзеянне

en: File operation
be: Файлавая аперацыя

en: User
be: Карыстальнік

en: Password
be: Пароль

en: Save password
be: Захаваць пароль

en: Ok
be: Добра

en: Archive file
be: Файл архіва

en: Do you want to extract the archive here?
be: Сапраўды хочаце распакаваць архіў сюды?

en: Open with another app
be: Адкрыць у іншай праграме

en: Open file
be: Адкрыць файл

en: What do you want to do with the clicked file?
be: Што вы хочаце зрабіць з абраным файлам?

en: Preview
be: Прагляд

en: Readable
be: Даступна для чытання

en: Writable
be: Даступна для запісу

en: Executable
be: Даступна для запуску

en: Where:
be: Куды:

en: Created:
be: Створана:

en: Modified:
be: Зменена:

en: Accessed:
be: Апошні доступ:

en: Permissions:
be: Правы доступу:

en: Restricted access
be: Абмежаваны доступ

en: Authentication is required in order to see all the content of this folder.
be: Для прагляду ўсяго змесціва гэтага каталога патрабуецца аўтэнтыфікацыя.

en: No files
be: Няма файлаў

en: This folder is empty.
be: Гэты каталог пусты.

en: Authentication is required in order to see the content of this folder.
be: Для прагляду змесціва гэтага каталога патрабуецца аўтэнтыфікацыя.

en: File operation error
be: Не атрымалася выканаць аперацыю

en: %1 item | %1 items
be[0]: %1 элемент
be[1]: %1 элементы
be[2]: %1 элемэнтаў

en: Paste files
be: Уставіць файлы

en: Save here
be: Захаваць тут

en: %1 item selected | %1 items selected
be[0]: Абраны %1 элемент
be[1]: Абрана %1 элементы
be[2]: Абрана %1 элементаў

en: Could not rename
be: Не атрымалася змяніць назву

en: Insufficient permissions, name contains special chars (e.g. '/'), or already exists
be: Не стае правоў доступу, назва змяшчае адмысловыя сімвалы (напрыклад,'/'), ці ўжо існуе

en: Show Hidden Files
be: Паказваць схаваныя файлы

en: View As
be: Паказваць як

en: List
be: Спіс

en: Icons
be: Значкі

en: Grid size
be: Памер сеткі

en: List size
be: Памер спіса

en: Sort By
be: Парадкаваць па

en: Name
be: Назва

en: Date
be: Дата

en: Size
be: Памер

en: Sort Order
be: Парадак сартавання

en: Theme
be: Тэма

en: Light
be: Светлая

en: Dark
be: Цёмная

en: Folder not accessible
be: Каталог недаступны

note: TRANSLATORS: this refers to a folder name
en: Can not access %1
be: Не ўдалося атрымаць доступ да %1

en: Directories
be: Каталогі

en: Files
be: Файлы

en: Unknown
be: Невядома

en: path or url may not exist or cannot be read
be: шлях або URL не існуе, або не можа быць прачытаны

en: Rename error
be: Не атрымалася змяніць назву

en: Error creating new folder
be: Не атрымалася стварыць каталог

en: Touch file error
be: Памылка сэнсарнага файла

en: items
be: элементы

en: File or Directory does not exist
be: Файл ці каталог не існуе

en:  does not exist
be:  не існуе

en: Cannot access File or Directory
be: Немагчыма атрымаць доступ да файла ці каталога

en:  it needs Authentication
be:  патрабуецца аўтэнтыфікацыя

en: Cannot copy/move items
be: Не атрымалася скапіяваць/перамясціць элементы

en: no write permission on folder
be: не стае правоў на запіс у каталог

en: Could not remove the item
be: Не атрымалася выдаліць элемент

en: Could not find a suitable name to backup
be: Не атрымалася знайсці адпаведную назву для рэзервовага капіявання

en: Could not create the directory
be: Не атрымалася стварыць каталог

en: Could not create link to
be: Не атрымалася стварыць спасылку на

en: Could not set permissions to dir
be: Не атрымалася змяніць правы доступу да каталога

en: Could not open file
be: Не атрымалася адкрыць файл

en: There is no space to copy
be: Не стае месца для капіявання

en: Could not create file
be: Не атрымалася стварыць файл

en: Could not remove the directory/file
be: Не атрымалася выдаліць каталог або файл

en: Could not move the directory/file
be: Не атрымалася перамясціць каталог або файл

en: Write error in
be: Не атрымалася запісаць у

en: Read error in
be: Не атрымалася прачытаць

en:  Copy
be:  Скапіяваць

en: Set permissions error in
be: Не атрымалася змяніць правы доступу

en: Could not create trash info file
be: Не атрымалася стварыць файл звестак пра сметніцу

en: Could not remove the trash info file
be: Не атрымалася выдаліць файл звестак пра сметніцу

en: Cannot move items
be: Немагчыма перамясціць элементы

en: origin and destination folders are the same
be: мэтавы каталог супадае з зыходным

en: There is no space to download
be: Не стае месца для спампоўвання

en: net tool not found, check samba installation
be: сеткавая ўтыліта не знойдзеная, праверце ці ўсталяваная samba

en: cannot write in
be: немагчыма запісаць у
