ubuntu-filemanager-app - en to gd translation catalogue (92 entries)

en: File Manager
gd: Manaidsear fhaidhlichean

en: Extract archive
gd: Dì-dhùmhlaich an tasg-lann

en: Cancel
gd: Sguir dheth

en: Delete
gd: Sguab às

en: Clear clipboard
gd: Falamhaich an stòr-bhòrd

en: Copy
gd: Dèan lethbhreac

en: Cut
gd: Gearr às

en: Go To
gd: Rach gu

en: Places
gd: Àiteachan

en: Properties
gd: Roghainnean

en: Rename
gd: Thoir ainm ùr air

en: Select
gd: Tagh

en: Settings
gd: Roghainnean

en: Close this tab
gd: Dùin an taba seo

en: Open in a new tab
gd: Fosgail ann an taba ùr

en: Authentication required
gd: Tha feum air dearbhadh

en: Authentication failed
gd: Dh’fhàillig an dearbhadh

en: Open with
gd: Fosgail le

en: Extract Archive
gd: Dì-dhùmhlaich an tasg-lann

en: Are you sure you want to extract '%1' here?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson “%1” a dhì-dhùmhlachadh an-seo?

en: Are you sure you want to permanently delete '%1'?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson "%1" a sguabadh às gu buan?

en: Deleting files
gd: A’ sguabadh às nam faidhlichean

en: Enter a new name
gd: Cuir a-steach ainm ùr

en: Create file
gd: Cruthaich faidhle

en: Extracting archive '%1'
gd: A’ dì-dhùmhlachadh na tasg-lainn “%1”

en: OK
gd: Ceart ma-thà

en: Extracting failed
gd: Dh’fhàillig an dì-dhùmhlachadh

en: Extracting the archive '%1' failed.
gd: Dh’fhàillig dì-dhùmhlachadh na tasg-lainn “%1”.

en: Choose action
gd: Tagh gnìomh

en: For file: %1
gd: Airson an fhaidhle: %1

en: Open
gd: Fosgail

en: Operation in progress
gd: Tha obrachadh 'ga dhèanamh

en: File operation
gd: Gnìomh faidhle

en: User
gd: Cleachdaiche

en: Password
gd: Facal-faire

en: Save password
gd: Sàbhail am facal-faire

en: Ok
gd: Ceart ma-thà

en: Archive file
gd: Faidhle tasg-lainn

en: Do you want to extract the archive here?
gd: A bheil thu airson an tasg-lann a dhì-dhùmhlachadh an-seo?

en: Open with another app
gd: Fosgail ann an aplacaid eile

en: Readable
gd: Gabhaidh a leughadh

en: Writable
gd: Gabhaidh sgrìobhadh ann

en: Executable
gd: Gabhaidh a ruith

en: Modified:
gd: Air atharrachadh:

en: Accessed:
gd: Air inntrigeadh:

en: Permissions:
gd: Ceadan:

en: No files
gd: Chan eil faidhle ann

en: File operation error
gd: Mearachd le obrachadh faidhle

en: Paste files
gd: Cuir ann faidhlichean

en: Could not rename
gd: Cha b' urrainn dhut ainm ùr a thoirt air

en: Show Hidden Files
gd: Seall faidhlichean falaichte

en: View As
gd: Seall mar

en: List
gd: Liosta

en: Icons
gd: Ìomhaigheagan

en: Sort By
gd: Seòrsaich le

en: Name
gd: Ainm

en: Date
gd: Ceann-là

en: Sort Order
gd: Òrdugh an t-seòrsachaidh

en: Folder not accessible
gd: Cha ghabh am pasgan inntrigeadh

note: TRANSLATORS: this refers to a folder name
en: Can not access %1
gd: Cha ghabh %1 inntrigeadh

en: Unknown
gd: Chan eil fhios

en: path or url may not exist or cannot be read
gd: Dh’fhaoidte nach eil an t-slighe no URL ann no nach gabh a leughadh

en: Rename error
gd: Mearachd leis an ath-ainmeachadh

en: Error creating new folder
gd: Mearachd a’ cruthachadh a’ phàsgain ùir

en: items
gd: nithean

en: File or Directory does not exist
gd: Chan eil am faidhle no pasgan ann

en:  does not exist
gd:  - chan eil seo ann

en: Cannot access File or Directory
gd: Cha ghabh am faidhle no am pasgan inntrigeadh

en:  it needs Authentication
gd:  tha e feumach air dearbhadh

en: Cannot copy/move items
gd: Cha ghabh lethbhreac a dhèanamh dhe na nithean/an gluasad

en: no write permission on folder
gd: chan eil cead sgrìobhaidh air a' phasgan seo ann:

en: Could not remove the item
gd: Cha b' urrainn dhuinn an nì seo a thoirt air falbh:

en: Could not find a suitable name to backup
gd: Cha b’ urrainn dhuinn ainm iomchaidh a lorg airson lethbhreac-glèidhidh a dhèanamh

en: Could not create the directory
gd: Cha b’ urrainn dhuinn am pasgan a chruthachadh

en: Could not create link to
gd: Cha b' urrainn dhuinn ceangal a chruthachadh gu

en: Could not set permissions to dir
gd: Cha b' urrainn dhuinn ceadan a' phasgain a shuidheachadh

en: Could not open file
gd: Cha b’ urrainn dhuinn am faidhle fhosgladh

en: There is no space to copy
gd: Chan eil rum ann gus lethbhreac a dhèanamh

en: Could not create file
gd: Cha b’ urrainn dhuinn am faidhle a chruthachadh

en: Could not remove the directory/file
gd: Cha b' urrainn dhuinn am pasgan/faidhle seo a thoirt air falbh:

en: Could not move the directory/file
gd: Cha b' urrainn dhuinn am pasgan/faidhle seo a ghluasad:

en: Write error in
gd: Mearachd sgrìobhaidh ann an:

en: Read error in
gd: Mearachd leughaidh ann an:

en:  Copy
gd:  (lethbhreac)

en: Set permissions error in
gd: Mearachd le suidheachadh nan ceadan airson

en: Could not create trash info file
gd: Cha deach leinn faidhle fiosrachadh an sgudail a chruthachadh

en: Could not remove the trash info file
gd: Cha deach leinn faidhle fiosrachadh an sgudail a thort air falbh

en: Cannot move items
gd: Chan urrainn dhuinn na nithean a ghluasad

en: origin and destination folders are the same
gd: Tha am pasgan tùsail is an ceann-uidhe co-ionnann

en: There is no space to download
gd: Chan eil rum ann gus a luchdadh a-nuas

en: net tool not found, check samba installation
gd: Cha deach nettool a lorg, thoir sùil air an stàladh dhe samba agad

en: cannot write in
gd: cha ghabh sgrìobhadh an-seo:
