ubuntu-filemanager-app - en to gl translation catalogue (141 entries)

en: File Manager
gl: Xestor de ficheiros

en: folder;manager;explore;disk;filesystem;
gl: cartafol;xestor;explorar;disco;sistema de ficheiros;

en: Add bookmark
gl: Engadir marcador

en: Extract archive
gl: Extraer o ficheiro

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Delete
gl: Eliminar

en: Clear clipboard
gl: Limpar portapapeis

en: Copy
gl: Copiar

en: Cut
gl: Cortar

en: Paste %1 file | Paste %1 files
gl[0]: Pegar %1 ficheiro
gl[1]: Pegar %1 ficheiros

en: Go back
gl: Volver

en: Go next
gl: Continuar

en: Go To
gl: Ir a

en: New Item
gl: Elemento novo

en: Places
gl: Lugares

en: Properties
gl: Propiedades

en: Rename
gl: Renomear

en: Select
gl: Seleccionar

en: Settings
gl: Configuración

en: Share
gl: Compartir

en: Add tab
gl: Engadir lapela

en: Close this tab
gl: Pechar esta lapela

en: Open in a new tab
gl: Abrir nunha lapela nova

en: Unlock
gl: Desbloquear

en: Authentication required
gl: Autenticación requerida

en: Use your fingerprint to access restricted content
gl: Use a súa pegada dixital para acceder ao contido restrinxido

note: TRANSLATORS: "Touch" here is a verb
en: Touch sensor
gl: Toque o sensor

en: Use password
gl: Usar contrasinal

en: Authentication failed!
gl: A autenticación fallou!

en: Please retry
gl: Reintente

en: Authentication failed
gl: A autenticación fallou

en: Your passphrase is required to access restricted content
gl: Precísase contrasinal para acceder ao contido restrinxido

en: Your passcode is required to access restricted content
gl: Precísase contrasinal para acceder ao contido restrinxido

en: passphrase (default is 0000 if unset)
gl: contrasinal (por defecto é 0000)

en: passcode (default is 0000 if unset)
gl: código (por defecto é 0000)

en: Authentication failed. Please retry
gl: A autenticación fallou. Reintente

en: Authenticate
gl: Autenticar

en: Folder
gl: Cartafol

en: Pick
gl: Escoller

en: Open with
gl: Abrir con

en: Extract Archive
gl: Extraer o arquivo

en: Are you sure you want to extract '%1' here?
gl: Confirma a extracción de «%1» aquí?

en: Are you sure you want to permanently delete '%1'?
gl: Confirma a eliminación permanente de «%1»?

en: these files
gl: estes ficheiros

en: Deleting files
gl: Eliminando os ficheiros

en: Enter a new name
gl: Introduza un nome novo

en: Create Item
gl: Crear elemento

en: Enter name for new item
gl: Introduza un nome para o elemento novo

en: Item name
gl: Nome do elemento

en: Create file
gl: Crear un ficheiro

en: Create Folder
gl: Crear cartafol

en: Extracting archive '%1'
gl: Extraendo o arquivo «%1»

en: OK
gl: Aceptar

en: Extracting failed
gl: A extracción fallou

en: Extracting the archive '%1' failed.
gl: A extracción de «%1» fallou.

en: Choose action
gl: Seleccionar acción

en: For file: %1
gl: Para o ficheiro: %1

en: Open
gl: Abrir

en: Operation in progress
gl: Operación en curso

en: File operation
gl: Operación de ficheiro

en: User
gl: Usuario

en: Password
gl: Contrasinal

en: Save password
gl: Gardar o contrasinal

en: Ok
gl: Aceptar

en: Archive file
gl: Arquivar ficheiro

en: Do you want to extract the archive here?
gl: Quere extraer o ficheiro aquí?

en: Open with another app
gl: Abrir con outro aplicativo

en: Open file
gl: Abrir ficheiro

en: What do you want to do with the clicked file?
gl: Que quere facer co ficheiro premido?

en: Preview
gl: Previsualizar

en: Readable
gl: Lexíbel

en: Writable
gl: Escribíbel

en: Executable
gl: Executábel

en: Where:
gl: Onde:

en: Created:
gl: Creado:

en: Modified:
gl: Modificado:

en: Accessed:
gl: Accedido:

en: Permissions:
gl: Permisos:

en: Restricted access
gl: Acceso restrinxido

en: Authentication is required in order to see all the content of this folder.
gl: É necesaria a autenticación para ver todo o contido deste cartafol.

en: No files
gl: Sen ficheiros

en: This folder is empty.
gl: Este cartafol está baleiro.

en: Authentication is required in order to see the content of this folder.
gl: É necesaria a autenticación para ver o contido deste cartafol.

en: File operation error
gl: Erro na operación sobre o ficheiro

en: %1 item | %1 items
gl[0]: %1 elemento
gl[1]: %1 elementos

en: Paste files
gl: Pegar ficheiros

en: Save here
gl: Gardar aquí

en: %1 item selected | %1 items selected
gl[0]: %1 elemento seleccionado
gl[1]: %1 elementos seleccionados

en: Could not rename
gl: Non foi posíbel renomear

en: Insufficient permissions, name contains special chars (e.g. '/'), or already exists
gl: Permisos insuficientes, o nome contén caracteres especiais (por exemplo, '/'), ou xa existe

en: Show Hidden Files
gl: Mostrar os ficheiros ocultos

en: View As
gl: Ver como

en: List
gl: Lista

en: Icons
gl: Iconas

en: Grid size
gl: Tamaño da cuadrícula

en: List size
gl: Tamaño da lista

en: Sort By
gl: Ordenar por

en: Name
gl: Nome

en: Date
gl: Data

en: Size
gl: Tamaño

en: Sort Order
gl: Modo de ordenación

en: Theme
gl: Tema

en: Light
gl: Claro

en: Dark
gl: Escuro

en: Folder not accessible
gl: O cartafol non é accesíbel

note: TRANSLATORS: this refers to a folder name
en: Can not access %1
gl: Non se pode acceder a %1

en: Directories
gl: Directorios

en: Files
gl: Ficheiros

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: path or url may not exist or cannot be read
gl: quizais a ruta ou o url non existan ou non é posíbel lelos

en: Rename error
gl: Erro ao renomear

en: Error creating new folder
gl: Erro ao crear o cartafol novo

en: Touch file error
gl: Erro do ficheiro táctil

en: items
gl: elementos

en: File or Directory does not exist
gl: O ficheiro ou o directorio non existe

en:  does not exist
gl:  non existe

en: Cannot access File or Directory
gl: Non é posíbel acceder ao ficheiro ou directorio

en:  it needs Authentication
gl:  precisa autenticación

en: Cannot copy/move items
gl: Non é posíbel copiar/mover elementos

en: no write permission on folder
gl: non ten permisos de escritura no cartafol

en: Could not remove the item
gl: Non foi posíbel eliminar o elemento

en: Could not find a suitable name to backup
gl: Non foi posíbel atopar un nome axeitado para a copia

en: Could not create the directory
gl: Non foi posíbel crear o directorio

en: Could not create link to
gl: Non foi posíbel crear a ligazón a

en: Could not set permissions to dir
gl: Non foi posíbel estabelecerlle os permisos ao directorio

en: Could not open file
gl: Non foi posíbel abrir o ficheiro

en: There is no space to copy
gl: Non hai espazo para copiar

en: Could not create file
gl: Non foi posíbel crear o ficheiro

en: Could not remove the directory/file
gl: Non foi posíbel eliminar o directorio/ficheiro

en: Could not move the directory/file
gl: Non foi posíbel mover o directorio/ficheiro

en: Write error in
gl: Erro de escritura en

en: Read error in
gl: Erro de lectura en

en:  Copy
gl:  Copiar

en: Set permissions error in
gl: Erro ao estabelecer permisos en

en: Could not create trash info file
gl: Non foi posíbel crear o ficheiro de información do lixo

en: Could not remove the trash info file
gl: Non foi posíbel eliminar o ficheiro de información do lixo

en: Cannot move items
gl: Non é posíbel mover os elementos

en: origin and destination folders are the same
gl: os cartafoles de orixe e destino son o mesmo

en: There is no space to download
gl: Non hai espazo para descargas

en: net tool not found, check samba installation
gl: non é posíbel atopar a ferramenta de rede, comprobe a instalacion de samba

en: cannot write in
gl: non é posíbel escribir en
