ubuntu-filemanager-app - en to nb translation catalogue (153 entries)

en: File Manager
nb: Filbehandling

en: folder;manager;explore;disk;filesystem;
nb: mappe;behandler;utforsk;disk;filsystem;

en: Add bookmark
nb: Legg til bokmerke

en: Extract archive
nb: Pakk ut arkiv

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Delete
nb: Slett

en: Clear clipboard
nb: Tøm utklippstavlen

en: Copy
nb: Kopier

en: Cut
nb: Klipp ut

en: Paste %1 file | Paste %1 files
nb[0]: Lim inn %1 fil
nb[1]: Lim inn %1 filer

en: Go back
nb: Gå tilbake

en: Go next
nb: Fortsett

en: Go To
nb: Gå til

en: New Item
nb: Nytt element

en: Open with...
nb: Åpne med …

en: Places
nb: Steder

en: Properties
nb: Egenskaper

en: Rename
nb: Gi nytt navn

en: Search
nb: Søk

en: Select
nb: Velg

en: Settings
nb: Innstillinger

en: Share
nb: Del

en: Add tab
nb: Legg til fane

en: Close this tab
nb: Lukk denne fanen

en: Open in a new tab
nb: Åpne i ny fane

en: Open Terminal Here
nb: Åpne terminal her

en: Unlock
nb: Lås opp

en: Authentication required
nb: Autentisering kreves

en: Use your fingerprint to access restricted content
nb: Bruk fingeravtrykket ditt for å få tilgang til begrenset innhold

note: TRANSLATORS: "Touch" here is a verb
en: Touch sensor
nb: Trykksensor

en: Use password
nb: Bruk passord

en: Authentication failed!
nb: Autentisering mislyktes!

en: Please retry
nb: Prøv igjen

en: Authentication failed
nb: Autentisering mislyktes

en: Your passphrase is required to access restricted content
nb: Oppgi passordet ditt for å få tilgang til begrenset innhold

en: Your passcode is required to access restricted content
nb: Oppgi passkoden din for å få tilgang til begrenset innhold

en: passphrase (default is 0000 if unset)
nb: passord (forvalg er 0000 hvis ikke satt)

en: passcode (default is 0000 if unset)
nb: passkode (forvalg er 0000 hvis ikke satt)

en: Authentication failed. Please retry
nb: Autentisering mislyktes. Prøv igjen!

en: Authenticate
nb: Autentiser

en: %1 file | %1 files
nb[0]: %1 fil
nb[1]: %1 filer

en: Folder
nb: Mappe

en: Pick
nb: Velg

en: Open with
nb: Åpne med

en: Extract Archive
nb: Pakk ut arkiv

en: Are you sure you want to extract '%1' here?
nb: Vil du pakke ut «%1» her?

en: Are you sure you want to permanently delete '%1'?
nb: Er du sikker på at du vil slette «%1» permanent?

en: these files
nb: disse filene

en: Deleting files
nb: Sletter filer

en: Enter a new name
nb: Skriv inn et nytt navn

en: Create Item
nb: Opprett element

en: Enter name for new item
nb: Skriv inn navn for nytt element

en: Item name
nb: Elementnavn

en: Create file
nb: Lag fil

en: Created file '%1'
nb: Opprettet filen «%1»

en: Create Folder
nb: Opprett mappe

en: Created folder '%1'
nb: Opprett mappen «%1»

en: Extracting archive '%1'
nb: Pakker ut arkivet «%1»

en: Extracting failed
nb: Utpakkingen mislyktes

en: Extracting the archive '%1' failed.
nb: Klarte ikke å pakke ut arkivet «%1».

en: Choose action
nb: Velg handling

en: For file: %1
nb: For fil: %1

en: Open
nb: Åpne

en: Operation in progress
nb: Handling pågår

en: File operation
nb: Filhandling

en: User
nb: Bruker

en: Password
nb: Passord

en: Save password
nb: Lagre passord

en: Ok
nb: OK

en: Archive file
nb: Arkivfil

en: Do you want to extract the archive here?
nb: Vil du pakke ut arkivet her?

en: Open with another app
nb: Åpne med en annen app

en: Open file
nb: Åpne fil

en: What do you want to do with the clicked file?
nb: Hva vil du gjøre med filen du har klikket på?

en: Preview
nb: Forhåndsvis

en: into: %1
nb: i: %1

en: Warning: Content-Hub does not overwrite existing files. The following were detected:
nb: Advarsel: Innholdshubben overskriver ikke eksisterende filer. Følgende ble oppdaget:

en: Readable
nb: Lesbar

en: Writable
nb: Skrivbar

en: Executable
nb: Kjørbar

en: Where:
nb: Hvor:

en: Created:
nb: Opprettet:

en: Modified:
nb: Endret:

en: Accessed:
nb: Brukt:

en: Permissions:
nb: Tillatelser:

en: Close
nb: Lukk

en: Restricted access
nb: Begrenset tilgang

en: Authentication is required in order to see all the content of this folder.
nb: Identitetsbekreftelse kreves for å kunne se alt inneholdet i denne mappen.

en: No files
nb: Ingen filer

en: This folder is empty.
nb: Denne mappen er tom.

en: Authentication is required in order to see the content of this folder.
nb: Identitetsbekreftelse kreves for å se innholdet i denne mappen.

en: File operation error
nb: Filoperasjonsfeil

en: %1 item | %1 items
nb[0]: %1 element
nb[1]: %1 elementer

en: Search Results
nb: Søkeresultater

en: Paste files
nb: Lim inn filer

en: Pasted item | Pasted items
nb[0]: Innlimt element
nb[1]: Innlimte elementer

en: Save here
nb: Lagre her

en: Select files (%1 selected)
nb: Velg filer (%1 valgt)

en: %1 item selected | %1 items selected
nb[0]: %1 element valgt
nb[1]: %1 elementer valgt

en: Could not rename
nb: Klarte ikke å gi nytt navn

en: Insufficient permissions, name contains special chars (e.g. '/'), or already exists
nb: Utilstrekkelige tillatelser, navnet inneholder spesialtegn (f.eks. '/'), eller finnes allerede.

en: Show Hidden Files
nb: Vis skjulte filer

en: Default open action
nb: Forvalgt åpningshandling

en: View As
nb: Vis som

en: List
nb: Liste

en: Icons
nb: Ikoner

en: Grid size
nb: Rutenettstørrelse

en: List size
nb: Listestørrelse

en: Sort By
nb: Sorter etter

en: Name
nb: Navn

en: Date
nb: Dato

en: Size
nb: Størrelse

en: Sort Order
nb: Sorteringsrekkefølge

en: Theme
nb: Drakt

en: Light
nb: Lys

en: Dark
nb: Mørk

en: Folder not accessible
nb: Ingen tilgang til mappa

note: TRANSLATORS: this refers to a folder name
en: Can not access %1
nb: Fikk ikke tilgang til «%1»

en: Directories
nb: Mapper

en: Files
nb: Filer

en: Unknown
nb: Ukjent

en: path or url may not exist or cannot be read
nb: Stien eller linken fins ikke eller kan ikke leses

en: Rename error
nb: Klarte ikke å gi nytt navn

en: Error creating new folder
nb: Klarte ikke å lage ny mappe

en: Touch file error
nb: Trykkfil-feil

en: items
nb: elementer

en: File or Directory does not exist
nb: Filen eller mappen fins ikke

en:  does not exist
nb:  fins ikke

en: Cannot access File or Directory
nb: Får ikke tilgang til fil eller mappe

en:  it needs Authentication
nb:  trenger bekreftelse

en: Cannot copy/move items
nb: Kan ikke kopiere/flytte elementer

en: no write permission on folder
nb: ikke skrivetilgang i mappen

en: Could not remove the item
nb: Klarte ikke å fjerne elementet

en: Could not find a suitable name to backup
nb: Fant ikke et passende navn for sikkerhetskopi

en: Could not create the directory
nb: Klarte ikke å lage mappen

en: Could not create link to
nb: Klarte ikke å lage link til

en: Could not set permissions to dir
nb: Klarte ikke å fastsette rettigheter til mappen

en: Could not open file
nb: Klarte ikke å åpne fil

en: There is no space to copy
nb: Mangler plass til kopiering

en: Could not create file
nb: Klarte ikke å lage fil

en: Could not remove the directory/file
nb: Klarte ikke å fjerne mappen eller filen

en: Could not move the directory/file
nb: Klarte ikke å flytte mappen eller filen

en: Write error in
nb: Skrivefeil i

en: Read error in
nb: Lesefeil i

en:  Copy
nb:  Kopier

en: Set permissions error in
nb: Klarte ikke å fastsette rettigheter i

en: Could not create trash info file
nb: Kunne ikke opprette papirkurvsinfofil

en: Could not remove the trash info file
nb: Kunne ikke fjerne papirkurvsinfofil

en: Cannot move items
nb: Klarte ikke å flytte elementer

en: origin and destination folders are the same
nb: fra- og til-mappen er den samme

en: There is no space to download
nb: Mangler plass til å laste ned

en: net tool not found, check samba installation
nb: fant ikke "net tool", sjekk Samba-installasjon

en: cannot write in
nb: kan ikke skrive i
