ubuntu-filemanager-app - en to sk translation catalogue (141 entries)

en: File Manager
sk: Správca súborov

en: folder;manager;explore;disk;filesystem;
sk: priečinok;manažér;preskúmať;disk;súborový systém;

en: Add bookmark
sk: Pridať záložku

en: Extract archive
sk: Rozbaliť archív

en: Cancel
sk: Zrušiť

en: Delete
sk: Vymazať

en: Clear clipboard
sk: Vyprázdniť schránku

en: Copy
sk: Kopírovať

en: Cut
sk: Vystrihnúť

en: Paste %1 file | Paste %1 files
sk[0]: Vložiť %1 súbor
sk[1]: Vložiť %1 súbory
sk[2]: Vložiť %1 súborov

en: Go back
sk: Naspäť

en: Go next
sk: Ďalej

en: Go To
sk: Prejsť do

en: New Item
sk: Nová položka

en: Places
sk: Miesta

en: Properties
sk: Vlastnosti

en: Rename
sk: Premenovať

en: Select
sk: Vybrať

en: Settings
sk: Nastavenia

en: Share
sk: Zdieľať

en: Add tab
sk: Pridať kartu

en: Close this tab
sk: Zatvoriť túto kartu

en: Open in a new tab
sk: Otvoriť na novej karte

en: Unlock
sk: Odomknúť

en: Authentication required
sk: Vyžaduje sa overenie totožnosti

en: Use your fingerprint to access restricted content
sk: Na prístup ku všetkým súborom sa vyžaduje odtlačok

note: TRANSLATORS: "Touch" here is a verb
en: Touch sensor
sk: Dotknite sa senzora

en: Use password
sk: Použiť heslo

en: Authentication failed!
sk: Zlyhalo overenie totožnosti!

en: Please retry
sk: Skúste to znova

en: Authentication failed
sk: Zlyhalo overenie

en: Your passphrase is required to access restricted content
sk: Na prístup ku všetkým súborom sa vyžaduje prístupová fráza

en: Your passcode is required to access restricted content
sk: Na prístup ku všetkým súborom sa vyžaduje heslo

en: passphrase (default is 0000 if unset)
sk: prístupová fráza (predvolená hodnota je 0000, ak nie je nastavená)

en: passcode (default is 0000 if unset)
sk: heslo (predvolená hodnota je 0000, ak nie je nastavená)

en: Authentication failed. Please retry
sk: Zlyhalo overenie totožnosti. Skúste to znova

en: Authenticate
sk: Overiť

en: Folder
sk: Priečinok

en: Pick
sk: Vybrať

en: Open with
sk: Otvoriť pomocou

en: Extract Archive
sk: Rozbalenie archívu

en: Are you sure you want to extract '%1' here?
sk: Naozaj sem chcete rozbaliť „%1“?

en: Are you sure you want to permanently delete '%1'?
sk: Naozaj chcete natrvalo odstrániť súbor '%1'?

en: these files
sk: tieto súbory

en: Deleting files
sk: Odstránenie súborov

en: Enter a new name
sk: Zadajte nový názov

en: Create Item
sk: Vytvoriť položku

en: Enter name for new item
sk: Zadajte názov pre novú položku

en: Item name
sk: Názov položky

en: Create file
sk: Vytvorenie súboru

en: Create Folder
sk: Vytvoriť priečinok

en: Extracting archive '%1'
sk: Rozbaľuje sa archív „%1“

en: Extracting failed
sk: Rozbaľovanie zlyhalo

en: Extracting the archive '%1' failed.
sk: Rozbaľovanie archívu „%1“ zlyhalo.

en: Choose action
sk: Výber akcie

en: For file: %1
sk: Pre súbor: %1

en: Open
sk: Otvoriť

en: Operation in progress
sk: Priebeh operácie

en: File operation
sk: Operácia so súborom

en: User
sk: Používateľ

en: Password
sk: Heslo

en: Save password
sk: Uložiť heslo

en: Ok
sk: OK

en: Archive file
sk: Archívny súbor

en: Do you want to extract the archive here?
sk: Chcete archív rozbaliť sem?

en: Open with another app
sk: Otvoriť pomocou inej aplikácie

en: Open file
sk: Otvoriť súbor

en: What do you want to do with the clicked file?
sk: Čo chcete urobiť s kliknutým súborom?

en: Preview
sk: Náhľad

en: Readable
sk: Čitateľný

en: Writable
sk: Zapisovateľný

en: Executable
sk: Vykonateľný

en: Where:
sk: Kde:

en: Created:
sk: Vytvorené:

en: Modified:
sk: Zmenený:

en: Accessed:
sk: Posledný prístup:

en: Permissions:
sk: Oprávnenia:

en: Restricted access
sk: Obmedzený prístup

en: Authentication is required in order to see all the content of this folder.
sk: Na zobrazenie celého obsahu tohto priečinku je potrebné overenie totožnosti.

en: No files
sk: Žiadne súbory

en: This folder is empty.
sk: Tento priečinok je prázdny.

en: Authentication is required in order to see the content of this folder.
sk: Na zobrazenie obsahu tejto zložky je potrebné overenie totožnosti.

en: File operation error
sk: Chyba pri súborovej operácii

en: %1 item | %1 items
sk[0]: %1 položka
sk[1]: %1 položky
sk[2]: %1 položiek

en: Paste files
sk: Vložiť súbory

en: Save here
sk: Uložiť tu

en: %1 item selected | %1 items selected
sk[0]: %1 vybratá položka
sk[1]: %1 vybraté položky
sk[2]: %1 vybratých položiek

en: Could not rename
sk: Nepodarilo sa zmeniť názov

en: Insufficient permissions, name contains special chars (e.g. '/'), or already exists
sk: Nedostatočné povolenia, názov obsahuje špeciálne znaky (napríklad '/') alebo už existuje

en: Show Hidden Files
sk: Zobraziť skryté súbory

en: View As
sk: Zobraziť ako

en: List
sk: Zoznam

en: Icons
sk: Ikony

en: Grid size
sk: Veľkosť mriežky

en: S
sk: J

en: List size
sk: Veľkosť zoznamu

en: Sort By
sk: Triediť podľa

en: Name
sk: Názov

en: Date
sk: Dátum

en: Size
sk: Veľkosť

en: Sort Order
sk: Smer zoradenia

en: Theme
sk: Téma

en: Light
sk: Svetlá

en: Dark
sk: Tmavá

en: Folder not accessible
sk: Priečinok nie je prístupný

note: TRANSLATORS: this refers to a folder name
en: Can not access %1
sk: Nedá sa vstúpiť do %1

en: Directories
sk: Adresáre

en: Files
sk: Súbory

en: Unknown
sk: Neznáme

en: path or url may not exist or cannot be read
sk: Cesta alebo url neexistuje alebo sa nedá čítať

en: Rename error
sk: Chyba pri premenovaní

en: Error creating new folder
sk: Chyba pri vytváraní priečinka

en: Touch file error
sk: Chyba dotykového súboru

en: items
sk: položiek

en: File or Directory does not exist
sk: Súbor alebo adresár neexistuje

en:  does not exist
sk:  neexistuje

en: Cannot access File or Directory
sk: Nemôže získať prístup k súboru alebo adresáru

en:  it needs Authentication
sk:  potrebuje overenie

en: Cannot copy/move items
sk: Nemôže kopírovať/presúvať položky

en: no write permission on folder
sk: nie sú opránenia na zápis na adresári

en: Could not remove the item
sk: Nepodarilo sa odstrániť položku

en: Could not find a suitable name to backup
sk: Nepodarilo sa nájsť vhodný názov pre zálohu

en: Could not create the directory
sk: Nepodarilo sa vytvoriť adresár

en: Could not create link to
sk: Nedalo sa vytvoriť odkaz na

en: Could not set permissions to dir
sk: Nepodarilo sa nastaviť oprávnenia na adresár

en: Could not open file
sk: Nepodarilo sa otvoriť súbor

en: There is no space to copy
sk: Žiadny priestor pre kopírovanie

en: Could not create file
sk: Nepodarilo sa vytvoriť súbor

en: Could not remove the directory/file
sk: Súbor alebo adresár sa nepodarilo odstrániť

en: Could not move the directory/file
sk: Súbor alebo adresár sa nepodarilo odstrániť

en: Write error in
sk: Chyba zápisu do

en: Read error in
sk: Chyba čítania v

en:  Copy
sk:  Kopírovať

en: Set permissions error in
sk: Chyba pri nastavovaní práv pre

en: Could not create trash info file
sk: Nepodarilo sa vytvoriť súbor s inrormáciami o odstraňovaní

en: Could not remove the trash info file
sk: Nepodarilo sa odstrániť súbor s inrormáciami o odstraňovaní

en: Cannot move items
sk: Nie je možné presunúť položky

en: origin and destination folders are the same
sk: zdrojový a cieľový adresár sú zhodné

en: There is no space to download
sk: Žiadny priestor pre sťahovanie

en: net tool not found, check samba installation
sk: net tool nenájdený, skontrolujte inštaláciu samba

en: cannot write in
sk: nemôže písať do
