ubuntu-filemanager-app - en to shn translation catalogue (78 entries)

en: File Manager
shn: တူဝ်ၸတ်းၵၢၼ် ၾၢႆႇ

en: Extract archive
shn: လိတ်ႈႁေႃႇ

en: Clear clipboard
shn: လၢင်ႉ ဢွင်ႈမၢႆသိမ်း

en: Cut
shn: တတ်း

en: Go To
shn: ၵႂႃႇၸူး

en: Places
shn: တီႈ

en: Properties
shn: ၼမ်ႉၸႂ်ႉ

en: Rename
shn: လၢႆႈၸိုဝ်ႈ

en: Select
shn: လိူၵ်ႈ

en: Settings
shn: ၵၢၼ်တင်ႈ

en: Close this tab
shn: ဢိုတ်းထႅပ်ႉဢၼ်ၼႆႉ

en: Open in a new tab
shn: ပိုတ်ႇၼင်ႇ ထႅပ်ႉဢၼ်မႂ်ႇ

en: Authentication required
shn: တေလူဝ်ႇ လွင်ႈထတ်းသၢင်ႈ

en: Authentication failed
shn: လွင်ႈထတ်းသၢင်ႈ ဢမ်ႇၶႅမ်ႉလႅပ်ႈ

en: Open with
shn: ပိုတ်ႇၸွမ်း

en: Extract Archive
shn: ​လိတ်ႈႁေႃႇ

en: Are you sure you want to extract '%1' here?
shn: ၸဝ်ႈၵဝ်ႇတေလိတ်ႈႁေႃႇ '%1' တီႈၼႆႉၼႆႉ လပ်ႉလွင်းယဝ်ႉႁႃႉ?

en: Are you sure you want to permanently delete '%1'?
shn: လွင်ႈဝႃႈၸဝ်ႈၵဝ်ႇ တေမွတ်ႇပႅတ်ႈ '%1' ၼႆႉ လပ်ႉလွင်းယဝ်ႉႁႃႉ?

en: Deleting files
shn: တိုၵ်ႉမွတ်ႇၾၢႆႇယူႇ

en: Enter a new name
shn: ပေႃႉသႂ်ႇၸိုဝ်ႈမႂ်ႇ

en: Create file
shn: ၵေႃႇသၢင်ႈ ၾၢႆႇ

en: Extracting archive '%1'
shn: တိုၵ်ႉလိတ်ႈႁေႃႇ '%1'

en: OK
shn: တူၵ်းလူင်း

en: Extracting failed
shn: ၵၢၼ်လိတ်ႇႁေႃႇ ဢမ်ႇၶႅမ်ႉလႅပ်ႈ

en: Extracting the archive '%1' failed.
shn: ၵၢၼ်လိၵ်ႈႁေႃႇ '%1' ဢမ်ႇၶႅမ်ႉလႅပ်ႈ

en: Choose action
shn: လိူၵ်ႈလွင်ႈႁဵတ်းသၢင်ႈ

en: For file: %1
shn: တွၼ်ႈတႃႇၾၢႆႇ : %1

en: Open
shn: ပိုတ်ႇ

en: Operation in progress
shn: တိုၵ်ႉႁဵတ်းၵၢၼ်ယူႇ :

en: File operation
shn: လွင်ႈႁဵတ်းၵၢၼ် ၾၢႆႇ :

en: Ok
shn: တူၵ်းလူင်း

en: Archive file
shn: ႁေႃႇၾၢႆႇ

en: Do you want to extract the archive here?
shn: ၸွင်ႇၸဝ်ႈၵဝ်ႇ တေၶႂ်ႈလိတ်ႇႁေႃႇ တီႈၼႆႈ?

en: Open with another app
shn: ပိုတ်ႇၸွမ်း ဢႅပ်ႉတၢင်ႇဢၼ်

en: Readable
shn: လူလႆႈ

en: Writable
shn: တႅမ်ႈလႆႈ

en: Executable
shn: ၸႂ်ႉလႆႈ

en: Modified:
shn: လႅၵ်ႈလၢႆႈဝႆႉ :

en: Accessed:
shn: ၸႂ်ႉတိုဝ်းဝႆႉ :

en: Permissions:
shn: လွင်ႈလူတ်းပွႆႇ :

en: No files
shn: ဢမ်ႇမီးၾၢႆႇ

en: File operation error
shn: လွင်ႈႁဵတ်းၵၢၼ်ၾၢႆႇ မီးလွင်ႈၽိတ်းပိူင်ႈ

en: Paste files
shn: ဝၢင်းၾၢႆႇ

en: Could not rename
shn: ဢမ်ႇလၢႆႈၸိုဝ်ႈလႆႈ

en: Show Hidden Files
shn: ၼႄပၼ် ၾၢႆႇၸိူဝ်းလပ်ႉဝႆႉ

en: View As
shn: တူၺ်းၼင်ႇ

en: List
shn: သဵၼ်ႈ

en: Icons
shn: ႁၢင်ႈႁိင်ႈ

en: Sort By
shn: ၶပ်ႉၼင်ႇ

en: Name
shn: ၸိုဝ်ႈ

en: Date
shn: ဝၼ်းထီႉ

en: Sort Order
shn: ၶပ်ႉၸႅၼ်ႇၼင်ႇ

en: Folder not accessible
shn: ၾူဝ်ႇတႃႇ ဢမ်ႇၸၢင်ႈၸႂ်ႉ

note: TRANSLATORS: this refers to a folder name
en: Can not access %1
shn: %1 ဢမ်ႇၸၢင်ႈၸႂ်ႉ

en: path or url may not exist or cannot be read
shn: သၢႆတၢင်း ဢမ်ႇၼၼ် url မၼ်းဢမ်ႇမီး ဢမ်ႇၼၼ် ဢမ်ႇၸၢင်ႈလူ

en: Rename error
shn: ​လၢႆႈၸိုဝ်ႈ လွင်ႈၽိတ်းပိူင်ႈ

en: Error creating new folder
shn: ၵၢၼ်ၽိတ်းပိူင်ႈ တိုၵ်ႉၵေႃႇသၢင်ႈ ၾူဝ်ႇတႃႇမႂ်ႇ

en: items
shn: မီႇၵီး

en: File or Directory does not exist
shn: ၾၢႆႇ ဢမ်ႇၼၼ် ဢွင်ႈတီႈသိမ်း ဢမ်ႇမီးဝႆႉ

en:  does not exist
shn:  ဢမ်ႇမီးဝႆႉ

en: no write permission on folder
shn: ဢမ်ႇမီးလွင်ႈတႅမ်ႈၵၢၼ်လူတ်းပွႆႇ တီႈၼိူဝ် ၾူဝ်ႇတႃႇ

en: Could not remove the item
shn: ဢမ်ႇၸၢင်ႈထွၼ်ႇပႅတ်ႈ မီႇၵီး

en: Could not find a suitable name to backup
shn: ဢမ်ႇႁႃလႆႈ ၸိုဝ်ႈ ဢၼ်တေသၢင်ႇထုၵ်ႇ တွၼ်ႈတႃႇႁဵတ်းၵႅမ်လင်

en: Could not create the directory
shn: ဢမ်ႇသၢင်ႈၵေႃႇသၢင်ႈ ဢွင်ႈတီႈသိမ်း

en: Could not create link to
shn: ဢမ်ႇၸၢင်ႈၵေႃႇသၢင်ႈ ႁဵင်းၵွင်ႉၸူး

en: Could not set permissions to dir
shn: ဢမ်ႇၸၢင်ႈမၵ်းသႂ်ႇ ၵၢၼ်လူတ်းပွႆႇတႃႇ ဢွင်ႈတီႈသိမ်း

en: Could not open file
shn: ဢမ်ႇၸၢင်ႈပိုတ်ႇ ၾၢႆႇ

en: Could not create file
shn: ဢမ်ႇသၢင်ႈၵေႃႇသၢင်ႈ ၾၢႆႇ

en: Could not remove the directory/file
shn: ဢမ်ႇၸၢင်ႈထွၼ်ပႅတ်ႈ ဢွင်ႈတီႈသိမ်း/ၾၢႆႇ

en: Could not move the directory/file
shn: ဢမ်ႇၸၢင်ႈၶၢႆႉ ဢွင်ႈတီႈသိမ်း/ၾၢႆႇ

en: Write error in
shn: တႅမ်ႈသႂ်ႇ လွင်ႈၽိတ်းပိူင်ႈ

en: Read error in
shn: လူ လွင်ႈၽိတ်းပိူင်ႈ

en:  Copy
shn:  ထုတ်ႇ

en: Set permissions error in
shn: မၵ်းသႂ်ႇ လွင်ႈၽိတ်းပိူင်ႈ ၵၢၼ်လူတ်းပွႆႇ

en: Could not create trash info file
shn: ဢမ်ႇၸၢင်ႈၵေႃႇသၢင်ႈ လွၼ်ႉၶၢဝ်ႇယုၵ်းယၵ်းၾၢႆႇ

en: Could not remove the trash info file
shn: ဢမ်ႇၸၢင်ႈထွၼ်ပႅတ်ႈ လွၼ်ႉၶၢဝ်ႇယုၵ်းယၵ်းၾၢႆႇ

en: Cannot move items
shn: ဢမ်ႇၸၢင်ႈၶၢႆႉ မီႇၵီး

en: origin and destination folders are the same
shn: ၾူဝ်ႇတႃႇ ငဝ်ႈတိုၼ်းလႄႈ ၽူဝ်ႇတႃႇ ဢၼ်တေၵႂႃႇသႂ်ႇၼၼ်ႉ ၸိုဝ်ႈမၼ်းမိူၼ်ၵၼ်
