ubuntu-filemanager-app - en to bs translation catalogue (80 entries)

en: File Manager
bs: Menadžer datoteka

en: Extract archive
bs: Raspakiraj arhiv

en: Cancel
bs: Odustani

en: Delete
bs: Obriši

en: Clear clipboard
bs: Očisti međuspremnik

en: Copy
bs: Kopiraj

en: Cut
bs: Izreži

en: Go To
bs: Idi na

en: Places
bs: Mjesta

en: Properties
bs: Osobine

en: Rename
bs: Promjeni ime

en: Select
bs: Izaberi

en: Settings
bs: Postavke

en: Close this tab
bs: Zatvori ovaj tab

en: Open in a new tab
bs: Otvori u novom tabu

en: Authentication required
bs: Potrebna autentifikacija

en: Authentication failed
bs: Autentifikacija nije uspjela

en: Open with
bs: Otvori sa

en: Extract Archive
bs: Raspakiraj arhiv

en: Are you sure you want to extract '%1' here?
bs: Jeste li sigurni da želite raspakirati '%1' ovdje?

en: Are you sure you want to permanently delete '%1'?
bs: Jeste li sigurni da želite trajno obrisati '%1'?

en: Deleting files
bs: Brišem datoteke

en: Enter a new name
bs: Unesite novo ime

en: Create file
bs: Kreiraj datoteku

en: Extracting archive '%1'
bs: Raspakiravam arhivu '%1'

en: OK
bs: Uredu

en: Extracting failed
bs: Raspakiravanje nije uspjelo

en: Extracting the archive '%1' failed.
bs: Raspakiravanje arhive '%1' nije uspjelo.

en: Choose action
bs: Izaberi akciju

en: For file: %1
bs: Za dokument: %1

en: Open
bs: Otvori

en: Operation in progress
bs: Radnja u toku

en: File operation
bs: Manipulacija datotekom

en: Ok
bs: Uredu

en: Archive file
bs: Arhivska datoteka

en: Do you want to extract the archive here?
bs: Da li želite raspakirati arhivu ovdje?

en: Open with another app
bs: Otvori sa drugom aplikacijom

en: Readable
bs: Čitljivo

en: Writable
bs: Upisivo

en: Executable
bs: Izvršljivo

en: Modified:
bs: Izmijenjen:

en: Accessed:
bs: Pristupljen:

en: Permissions:
bs: Dozvole:

en: No files
bs: Nema datoteka

en: File operation error
bs: Greška pri operaciji nad datotekom

en: Show Hidden Files
bs: Prikaži sakrivene datoteke

en: View As
bs: Pregledaj kao

en: List
bs: Lista

en: Icons
bs: Ikone

en: Sort By
bs: Poredaj po

en: Name
bs: Ime

en: Date
bs: Datum

en: Sort Order
bs: Redoslijed sortiranja

en: Folder not accessible
bs: Direktorij nije pristupljiv

note: TRANSLATORS: this refers to a folder name
en: Can not access %1
bs: Ne mogu pristupiti %1

en: Could not rename
bs: Promjena imena nije moguća

en: path or url may not exist or cannot be read
bs: putanja ili URL možda ne postoje ili ne mogu biti pročitani

en: Rename error
bs: Greška u promjeni naziva

en: Error creating new folder
bs: Greška pri kreiranju novog direktorija

en: items
bs: stavke

en: File or Directory does not exist
bs: Dokument ili direktorij ne postoje

en:  does not exist
bs:  ne postoji

en: no write permission on folder
bs: nema dozvole za pisanje u direktorij

en: Could not remove the item
bs: Stavka nije mogla biti uklonjena

en: Could not find a suitable name to backup
bs: Prikladno ime za sigurnosnu kopiju nije pronađeno

en: Could not create the directory
bs: Direktorij nije mogao biti kreiran

en: Could not create link to
bs: Nije kreiran link ka

en: Could not set permissions to dir
bs: Nisu postavljene dozvole za direktorij

en: Could not open file
bs: Nije moguće otvoriti datoteku

en: Could not create file
bs: Dokument nije moguće kreirati

en: Could not remove the directory/file
bs: Nije moguće ukloniti direktorj/dokument

en: Could not move the directory/file
bs: Nije moguće pomjeriti direktorij/dokument

en: Write error in
bs: Greška u pisanju u

en: Read error in
bs: Greška u čitanju

en:  Copy
bs:  Kopiraj

en: Set permissions error in
bs: Postavi dozvole grešaka u

en: Could not create trash info file
bs: Ne mogu kreirati info dokument za kantu za smeće

en: Could not remove the trash info file
bs: Ne mogu ukloniti info dokument za kantu za smeće

en: Cannot move items
bs: Ne mogu pomjeriti stavke

en: origin and destination folders are the same
bs: izvorni i odredišni direktoriji su isti
