ubuntu-filemanager-app - en to ca translation catalogue (140 entries)

en: File Manager
ca: Gestor de fitxers

en: Add bookmark
ca: Afegeix marcador

en: Extract archive
ca: Extreu l'arxiu

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Delete
ca: Elimina

en: Clear clipboard
ca: Neteja el porta-retalls

en: Copy
ca: Copia

en: Cut
ca: Retalla

en: Paste %1 file | Paste %1 files
ca[0]: Enganxa %1 fitxer
ca[1]: Enganxa %1 fitxers

en: Go back
ca: Enrere

en: Go next
ca: Següent

en: Go To
ca: Vés a

en: New Item
ca: Nou element

en: Places
ca: Llocs

en: Properties
ca: Propietats

en: Rename
ca: Canvia el nom

en: Select
ca: Selecciona

en: Settings
ca: Configuració

en: Share
ca: Comparteix

en: Add tab
ca: Afegeix pestanya

en: Close this tab
ca: Tanca aquesta pestanya

en: Open in a new tab
ca: Obre en una pestanya nova

en: Unlock
ca: Desbloca

en: Authentication required
ca: Cal autenticació

en: Use your fingerprint to access restricted content
ca: Useu la vostra empremta per accedir al contingut restringit

note: TRANSLATORS: "Touch" here is a verb
en: Touch sensor
ca: Toqueu el sensor

en: Use password
ca: Usa una contrasenya

en: Authentication failed!
ca: Ha fallat l'autenticació

en: Please retry
ca: Torneu-ho a provar

en: Authentication failed
ca: Ha fallat l'autenticació

en: Your passphrase is required to access restricted content
ca: Es necessita una contrasenya per accedir al contingut restringit

en: Your passcode is required to access restricted content
ca: Es necessita contrasenya per accedir al contingut restringit

en: passphrase (default is 0000 if unset)
ca: contrasenya (0000 si no s'ha definit cap)

en: passcode (default is 0000 if unset)
ca: codi d'accés (0000 si no s'ha definit cap)

en: Authentication failed. Please retry
ca: Ha fallat l'autenticació. Torneu-ho a provar

en: Authenticate
ca: Autentica

en: Folder
ca: Carpeta

en: Pick
ca: Trieu

en: Open with
ca: Obre amb

en: Extract Archive
ca: Extreu l'arxiu

en: Are you sure you want to extract '%1' here?
ca: Segur que voleu extreure «%1» aquí?

en: Are you sure you want to permanently delete '%1'?
ca: Segur que voleu suprimir «%1» de manera permanent?

en: these files
ca: aquests fitxers

en: Deleting files
ca: S'estan suprimint els fitxers

en: Enter a new name
ca: Introduïu un nom nou

en: Create Item
ca: Crea un element

en: Enter name for new item
ca: Escriviu un nom per al nou element

en: Item name
ca: Nom de l'element

en: Create file
ca: Crea un fitxer

en: Create Folder
ca: Crea una carpeta

en: Extracting archive '%1'
ca: S'està extraient l'arxiu «%1»

en: OK
ca: d'acord

en: Extracting failed
ca: Ha fallat l'extracció

en: Extracting the archive '%1' failed.
ca: Ha fallat l'extracció del fitxer «%1».

en: Choose action
ca: Trieu l'acció

en: For file: %1
ca: Per al fitxer «%1»

en: Open
ca: Obre

en: Operation in progress
ca: Operació en progrés

en: File operation
ca: Operació de fitxer

en: User
ca: Usuari

en: Password
ca: Contrasenya

en: Save password
ca: Desa la contrasenya

en: Ok
ca: D'acord

en: Archive file
ca: Fitxer d'arxiu

en: Do you want to extract the archive here?
ca: Voleu extraure l'arxiu aquí?

en: Open with another app
ca: Obre amb una altra aplicació

en: Open file
ca: Obre el fitxer

en: What do you want to do with the clicked file?
ca: Què voleu fer amb l'arxiu seleccionat?

en: Preview
ca: Visualització prèvia

en: Readable
ca: Lectura

en: Writable
ca: Escriptura

en: Where:
ca: On:

en: Created:
ca: Creat:

en: Modified:
ca: Modificat:

en: Accessed:
ca: Darrer accés:

en: Permissions:
ca: Permisos:

en: Restricted access
ca: Accés restringit

en: Authentication is required in order to see all the content of this folder.
ca: Es requereix d'autenticació per veure el contingut d'aquest carpeta.

en: No files
ca: No hi ha fitxers

en: This folder is empty.
ca: La carpeta és buida.

en: Authentication is required in order to see the content of this folder.
ca: Es requereix d'autenticació per veure el contingut d'aquest carpeta.

en: File operation error
ca: S'ha produït un error en una operació de fitxer

en: %1 item selected | %1 items selected
ca[0]: %1 element seleccionat
ca[1]: %1 elements seleccionats

en: Save here
ca: Desa-ho aquí

en: %1 item | %1 items
ca[0]: %1 element
ca[1]: %1 elements

en: Show Hidden Files
ca: Mostra els fitxers ocults

en: View As
ca: Mostra com a

en: List
ca: Llista

en: Icons
ca: Icones

en: Grid size
ca: Mida de la graella

en: L
ca: G

en: XL
ca: SG

en: List size
ca: Mida de la llista

en: Sort By
ca: Ordena per

en: Name
ca: Nom

en: Date
ca: Data

en: Size
ca: Mida

en: Sort Order
ca: Ordenació

en: Theme
ca: Tema

en: Light
ca: Clar

en: Dark
ca: Fosc

en: Folder not accessible
ca: La carpeta no és accessible

note: TRANSLATORS: this refers to a folder name
en: Can not access %1
ca: No es pot accedir a la carpeta %1

en: Could not rename
ca: No s'ha pogut canviar el nom

en: Insufficient permissions, name contains special chars (e.g. '/'), or already exists
ca: No teniu els permisos necessaris, el nom conté caràcters especials (p. ex. «/») o bé ja existeix

en: Directories
ca: Directoris

en: Files
ca: Fitxers

en: Unknown
ca: Desconegut

en: path or url may not exist or cannot be read
ca: el camí o la url no existeix o no es pot llegir

en: Rename error
ca: Error de canvi de nom

en: Error creating new folder
ca: S'ha produït un error en crear la carpeta nova

en: Touch file error
ca: Error a l'editar l'arxiu

en: items
ca: elements

en: File or Directory does not exist
ca: El fitxer o el directori no existeix

en:  does not exist
ca:  no existeix

en: Cannot access File or Directory
ca: No es pot accedir el fitxer o el directori

en:  it needs Authentication
ca:  cal autenticació

en: Cannot copy/move items
ca: No es poden copiar/moure els elements

en: no write permission on folder
ca: no hi ha permís d'escriptura a la carpeta

en: Could not remove the item
ca: No s'ha pogit eliminar l'element

en: Could not find a suitable name to backup
ca: No s'ha trobat un nom adequat per la còpia de seguretat

en: Could not create the directory
ca: No s'ha pogut crear el directori

en: Could not create link to
ca: No s'ha pogut crear l'enllaç a

en: Could not set permissions to dir
ca: No s'han pogut establir els permissos al directori

en: Could not open file
ca: No s'ha pogut obrir el fitxer

en: There is no space to copy
ca: No hi ha espai per copiar

en: Could not create file
ca: No s'ha pogut crear el fitxer

en: Could not remove the directory/file
ca: No s'ha pogut suprimir el directori/fitxer

en: Could not move the directory/file
ca: No s'ha pogut moure el directori/fitxer

en: Write error in
ca: Error d'escriptura a

en: Read error in
ca: Error de lectura a

en:  Copy
ca:  Copia

en: Set permissions error in
ca: Estableix l'error de permisos a

en: Could not create trash info file
ca: No s'ha pogut crear el fitxer d'informació de paperera

en: Could not remove the trash info file
ca: No s'ha pogut eliminar el fitxer d'informació de paperera

en: Cannot move items
ca: No es poden moure els elements

en: origin and destination folders are the same
ca: les carpets d'origen i destinació són les mateixes

en: There is no space to download
ca: No hi ha espai per descarregar

en: net tool not found, check samba installation
ca: no s'ha trobat l'eina de xarxa, verifiqueu la instal·lació del samba

en: cannot write in
ca: no es pot escriure a
