gallery-app - en to aa translation catalogue (69 entries)

en: Gallery
aa: Gecro

en: Browse your photographs
aa: Ku tasaawir fokkaq

en: Photographs;Pictures;Albums
aa: Tasaawiri;Muucitte;Albuumitte

en: Edit album
aa: Albuum fak

en: Delete
aa: Dug

en: Cancel
aa: Bayis

en: Default
aa: Koyni

en: Blue
aa: Bulci

en: Green
aa: Inxixi

en: Pattern
aa: Weelallo

en: Red
aa: Qisi

en: Album
aa: Albuumu

en: Add to album
aa: Albuumut osis

en: Add new album
aa: Qusba albuum edde osis

en: New Photo Album
aa: Qusba Taswiir Albuumu

en: Subtitle
aa: Gubiinayta

en: Camera
aa: Kaameera

en: Delete album
aa: Albuum dug

en: Add to Album
aa: Albuumut osis

en: Add Photo to Album
aa: Taswiir Albuumut osis

en: Ok
aa: Hayya

en: Share
aa: Kurut

en: Add
aa: Osis

en: Share to
aa: Edd esgel

en: Loading…
aa: Qulluumah...

en: Albums
aa: Albuumitte

en: Events
aa: Tekkooka

en: Select
aa: Meex

en: Photos
aa: Tasaawiri

en: Delete a photo
aa: Taswiir dug

en: Delete a video
aa: Viidiyo dug

en: Remove a photo from album
aa: Taswiir albuumuk kal

en: Remove a video from album
aa: Viidiyo albuumuk kal

en: Remove from Album
aa: Albuumuk kal

en: Remove from Album and Delete
aa: Albuumuk kalay dug

en: Edit
aa: Faku

en: Edit Photo
aa: Taswiir fak

en: Toggle Selection
aa: Meexo sabootiy

en: Pick
aa: Door

en: Trash;Erase
aa: Luuqays;Imissic

en: Post;Upload;Attach
aa: Rub;Tabis;Xakab

en: Undo
aa: Eybex

en: Cancel Action;Backstep
aa: Abina bayis;Wadir-gac

en: Redo
aa: Eydeb

en: Reapply;Make Again
aa: Wadir-macaggur;Ab kaadu

en: Auto Enhance
aa: Isih yaysiise

en: Adjust the image automatically
aa: Muuci otomaatikih massos

en: Automatically Adjust Photo
aa: Otomaatikih Massoowa Taswiiri

en: Rotate
aa: Meekis

en: Turn Clockwise
aa: Uddur-mafkanal mak

en: Rotate the image clockwise
aa: Uddur-mafkanal muuci meekis

en: Crop
aa: Ceesiy

en: Trim;Cut
aa: Daacis;Irgiq

en: Crop the image
aa: Muuci ceesiy

en: Revert to Original
aa: Aslih uduur

en: Discard Changes
aa: Korsa sakuy

en: Discard all changes
aa: Korsitte sakuy

en: Exposure
aa: Mayballa

en: Adjust the exposure
aa: Mayballa massos

en: Underexposed;Overexposed
aa: Mayballâ-dagna;Mayballâ-manga

en: Confirm
aa: Diggos

en: Compensation
aa: Edderaq

en: Color Balance
aa: Bisi keelo

en: Adjust color balance
aa: Bisi keelo massos

en: Saturation;Hue
aa: Miidimi;Bale

en: Brightness
aa: Diifu

en: Contrast
aa: Ceelô-sinna

en: Saturation
aa: Miidimi

en: Hue
aa: Bisi-weelo
