gallery-app - en to ar translation catalogue (87 entries)

en: Gallery
ar: المعرض

en: Browse your photographs
ar: تصفح صورك

en: Photographs;Pictures;Albums
ar: صورة;صور;ألبوم;البوم

en: Edit album
ar: حرر الألبوم

en: Delete
ar: احذف

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Default
ar: افتراضي

en: Blue
ar: أزرق

en: Green
ar: أخضر

en: Pattern
ar: نمط

en: Red
ar: أحمر

en: Album
ar: ألبوم

en: Add to album
ar: أضف إلى ألبوم

en: Add new album
ar: أضف ألبوما جديدا

en: New Photo Album
ar: ألبوم صور جديد

en: Subtitle
ar: عنوان فرعي

en: Camera
ar: الكاميرا

en: Delete album
ar: احذف الألبوم

en: Delete album AND contents
ar: حذف الألبوم و محتوياته

en: Add to Album
ar: أضف إلى ألبوم

en: Add Photo to Album
ar: أضف صورة إلى ألبوم

en: Unable to share
ar: تعذرت المشاركة

en: Unable to share photos and videos at the same time
ar: تتعذر مشاركة الصور ومقاطع الفيديو في نفس الوقت

en: Ok
ar: موافق

en: Delete %1 photo | Delete %1 photos
ar[0]: لا صور لحذفها
ar[1]: احذف صورة واحدة
ar[2]: احذف صورتين
ar[3]: احذف %1 صور
ar[4]: احذف %1 صورة
ar[5]: احذف %1 صورة

en: Delete %1 video | Delete %1 videos
ar[0]: لا فيديوهات لحذفها
ar[1]: احذف فيديو واحد
ar[2]: احذف فيديوهين
ar[3]: احذف %1 فيديوهات
ar[4]: احذف %1 فيديو
ar[5]: احذف %1 فيديو

en: Delete %1 media file | Delete %1 media files
ar[0]: لا ملفات وسائط لحذفها
ar[1]: احذف ملف وسائط واحد
ar[2]: احذف ملفي وسائط
ar[3]: احذف %1 ملفات وسائط
ar[4]: احذف %1 ملف وسائط
ar[5]: احذف %1 ملف وسائط

en: Share
ar: شارك

en: Add
ar: أضف

en: Share to
ar: شارك مع

en: Loading…
ar: يحمل…

en: Albums
ar: ألبومات

en: Events
ar: أحداث

en: Select
ar: حدد

en: Photos
ar: صور

en: Delete a photo
ar: احذف صورة

en: Delete a video
ar: احذف فيديو

en: Remove a photo from album
ar: احذف صورة من ألبوم

en: Remove a video from album
ar: احذف فيديو من ألبوم

en: Remove from Album
ar: احذف من الألبوم

en: Remove from Album and Delete
ar: احذف من الألبوم وأزاله

en: Edit
ar: حرر

en: Info
ar: معلومات

en: Media type:
ar: نوع الوسائط:

en: photo
ar: صورة

en: video
ar: فيديو

en: Media name:
ar: أسم الوسائط :

en: Date:
ar: التاريخ :

en: Time:
ar: الوقت:

en: ok
ar: موافق

en: Edit Photo
ar: حرر صورة

en: Toggle Selection
ar: بدّل الاختيار

en: An error has occurred attempting to load media
ar: حصل خطأ اثناء محاولة تحميل الوسائط

en: Grid Size
ar: حجم الشبكة

en: Select the grid size in gu units between 8 and 20 (default is 12)
ar: اختر حجم الشبكة في وحدة الجيو ما بين 8 و 20 ( القيمة الإفتراضية هي 12)

en: Finished
ar: انتهى

en: Pick
ar: إلتقط

en: Trash;Erase
ar: احذف;امسح

en: Post;Upload;Attach
ar: أرسل;ارفع;أرفق

en: Undo
ar: تراجع

en: Cancel Action;Backstep
ar: ألغِ الإجراء;تراجع خطوة

en: Redo
ar: أعد

en: Reapply;Make Again
ar: إعادة التطبيق;اصنع مجددا

en: Auto Enhance
ar: تحسين آلي

en: Adjust the image automatically
ar: اضبط الصورة آلياً

en: Automatically Adjust Photo
ar: اضبط الصورة آلياً

en: Rotate
ar: أدر

en: Turn Clockwise
ar: دور مع عقارب الساعة

en: Rotate the image clockwise
ar: أدِر مع عقارب الساعة

en: Crop
ar: قص

en: Trim;Cut
ar: تشذيب;قص

en: Crop the image
ar: اقتص الصورة

en: Revert to Original
ar: استرجع الأصل

en: Discard Changes
ar: تجاهل التغييرات

en: Discard all changes
ar: تجاهل جميع التغييرات

en: Exposure
ar: زمن التعرض

en: Adjust the exposure
ar: اضبط زمن التعرض

en: Underexposed;Overexposed
ar: قليل التعرض;زائد التعرض

en: Confirm
ar: أكد

en: Compensation
ar: تعويضات

en: Color Balance
ar: توازن الألوان

en: Adjust color balance
ar: اضبط توازن اللون

en: Saturation;Hue
ar: تشبيع؛صبغ

en: Brightness
ar: السطوع

en: Contrast
ar: تباين

en: Saturation
ar: تشبّع

en: Hue
ar: صبغة
