gallery-app - en to fi translation catalogue (85 entries)

en: Gallery
fi: Galleria

en: Browse your photographs
fi: Selaa valokuvakokoelmaa

en: Photographs;Pictures;Albums
fi: Photographs;Pictures;Albums;valokuvat;kuvat;albumit;kokoelmat

en: Edit album
fi: Muokkaa albumia

en: Delete
fi: Poista

en: Cancel
fi: Peru

en: Default
fi: Oletus

en: Blue
fi: Sininen

en: Green
fi: Vihreä

en: Pattern
fi: Kuvio

en: Red
fi: Punainen

en: Album
fi: Albumi

en: Add to album
fi: Lisää albumiin

en: Add new album
fi: Lisää uusi albumi

en: New Photo Album
fi: Uusi valokuva-albumi

en: Subtitle
fi: Alaotsikko

en: Camera
fi: Kamera

en: Delete album
fi: Poista albumi

en: Delete album AND contents
fi: Poista albumi JA sen sisältö

en: MMM yyyy
fi: MM/yyyy

en: Add to Album
fi: Lisää albumiin

en: Add Photo to Album
fi: Lisää valokuva tai albumi

en: Unable to share
fi: Jakaminen ei onnistunut

en: Unable to share photos and videos at the same time
fi: Kuvien ja videoiden jakaminen samanaikaisesti ei onnistu

en: Ok
fi: OK

en: Delete %1 photo | Delete %1 photos
fi[0]: Poista %1 kuva
fi[1]: Poista %1 kuvaa

en: Delete %1 video | Delete %1 videos
fi[0]: Poista %1 video
fi[1]: Poista %1 videota

en: Delete %1 media file | Delete %1 media files
fi[0]: Poista %1 mediatiedosto
fi[1]: Poista %1 mediatiedostoa

en: Share
fi: Jaa

en: Add
fi: Lisää

en: Share to
fi: Jaa

en: Loading…
fi: Ladataan…

en: Albums
fi: Albumit

en: Events
fi: Tapahtumat

en: Select
fi: Valitse

en: Photos
fi: Kuvat

en: Delete a photo
fi: Poista kuva

en: Delete a video
fi: Poista video

en: Remove a photo from album
fi: Poista kuva albumista

en: Remove a video from album
fi: Poista video albumista

en: Remove from Album
fi: Poista albumista

en: Remove from Album and Delete
fi: Poista albumista ja laitteelta

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Media type:
fi: Mediatyyppi:

en: photo
fi: kuva

en: Media name:
fi: Medianimi:

en: Date:
fi: Päivä:

en: Time:
fi: Aika:

en: Edit Photo
fi: Muokkaa kuvaa

en: Toggle Selection
fi: Valinnan vuorottelu

en: An error has occurred attempting to load media
fi: Virhe yrittäessä ladata mediaa

en: Grid Size
fi: Ruudukon koko

en: Select the grid size in gu units between 8 and 20 (default is 12)
fi: Valitse ruudukon koko gu-yksiköissä välillä 8-20 (oletus on 12)

en: Finished
fi: Valmis

en: Pick
fi: Valitse

en: Trash;Erase
fi: Trash;Erase;Roskakori;Poista

en: Post;Upload;Attach
fi: Post;Upload;Attach;Lähetä;Liitä

en: Undo
fi: Kumoa

en: Cancel Action;Backstep
fi: Cancel Action;Backstep;Peru toiminto

en: Redo
fi: Tee uudelleen

en: Reapply;Make Again
fi: Reapply;Make Again;Toteuta uudelleen

en: Auto Enhance
fi: Automaattinen säätö

en: Adjust the image automatically
fi: Säädä kuvaa automaattisesti

en: Automatically Adjust Photo
fi: Säädä valokuvaa automaattisesti

en: Rotate
fi: Käännä

en: Turn Clockwise
fi: Käännä myötäpäivään

en: Rotate the image clockwise
fi: Käännä kuvaa myötäpäivään

en: Crop
fi: Rajaa

en: Trim;Cut
fi: Trim;Cut;Trimmaa;Leikkaa

en: Crop the image
fi: Rajaa kuva

en: Revert to Original
fi: Palauta alkuperäinen

en: Discard Changes
fi: Hylkää muutokset

en: Discard all changes
fi: Hylkää kaikki muutokset

en: Exposure
fi: Valotus

en: Adjust the exposure
fi: Säädä valotusta

en: Underexposed;Overexposed
fi: Underexposed;Overexposed;Alivalottunut;Ylivalottunut

en: Confirm
fi: Vahvista

en: Compensation
fi: Tasapaino

en: Color Balance
fi: Väritasapaino

en: Adjust color balance
fi: Säädä väritasapainoa

en: Saturation;Hue
fi: Saturation;Hue;Kylläisyys;Sävy;Vivahde

en: Brightness
fi: Kirkkaus

en: Contrast
fi: Kontrasti

en: Saturation
fi: Kylläisyys

en: Hue
fi: Sävy
