gallery-app - en to gd translation catalogue (72 entries)

en: Gallery
gd: Gailearaidh

en: Browse your photographs
gd: Rùraich tro na dealbhan agad

en: Photographs;Pictures;Albums
gd: Photographs;Pictures;Albums;Dealbhan;Dealbhan-camara;Albaman

en: Edit album
gd: Deasaich an t-albam

en: Delete
gd: Sguab às

en: Cancel
gd: Sguir dheth

en: Default
gd: Bun-roghainn

en: Blue
gd: Gorm

en: Green
gd: Uaine

en: Pattern
gd: Pàtran

en: Red
gd: Dearg

en: Album
gd: Albam

en: Add to album
gd: Cuir ris an albam

en: Add new album
gd: Cuir albam ùr ris

en: New Photo Album
gd: Albam dhealbhan ùr

en: Subtitle
gd: Fo-thiotal

en: Camera
gd: Camara

en: Delete album
gd: Sguab às an t-albam

en: Add to Album
gd: Cuir ris an albam

en: Add Photo to Album
gd: Cuir an dealbh ris an albam

en: Unable to share
gd: Cha ghabh a cho-roinneadh

en: Unable to share photos and videos at the same time
gd: Cha ghabh dealbhan is videothan a cho-roinneadh aig an aon àm

en: Ok
gd: Ceart ma-thà

en: Share
gd: Co-roinn

en: Add
gd: Cuir ris

en: Share to
gd: Co-roinn air

en: Loading…
gd: 'Ga luchdadh…

en: Albums
gd: Albaman

en: Events
gd: Tachartasan

en: Select
gd: Tagh

en: Photos
gd: Dealbhan

en: Delete a photo
gd: Sguab às dealbh

en: Delete a video
gd: Sguab às video

en: Remove a photo from album
gd: Thoir dealbh air falbh on albam

en: Remove a video from album
gd: Sguab às video on albam

en: Remove from Album
gd: Thoir air falbh on albam

en: Remove from Album and Delete
gd: Thoir air falbh on albam 's sguab às

en: Edit
gd: Deasaich

en: Edit Photo
gd: Deasaich an dealbh

en: Toggle Selection
gd: Toglaich na thagh thu

en: An error has occurred attempting to load media
gd: Thachair mearachd fhad 's a bha sinn a' feuchainn ri meadhan a luchdadh

en: Pick
gd: Tagh

en: Trash;Erase
gd: Trash;Erase;sgudal;sguab às

en: Post;Upload;Attach
gd: Post;Upload;Attach;postaich;luchdaich suas;ceangail

en: Undo
gd: Neo-dhèan

en: Cancel Action;Backstep
gd: Cancel Action;Backstep;sguir dheth

en: Redo
gd: Ath-dhèan

en: Reapply;Make Again
gd: Reapply;Make Again;cuir an sàs a-rithist;dèan a-rithist

en: Auto Enhance
gd: Fèin-mheudaich

en: Adjust the image automatically
gd: Cuir air gleus an dealbh gu fèin-obrachail

en: Automatically Adjust Photo
gd: Cuir air gleus an dealbh gu fèin-obrachail

en: Rotate
gd: Cuairtich

en: Turn Clockwise
gd: Cuirtich deiseil

en: Rotate the image clockwise
gd: Cuirtich an dealbh deiseil

en: Crop
gd: Bearr

en: Trim;Cut
gd: Trim;Cut;bearr;gearr

en: Crop the image
gd: Bearr an dealbh

en: Revert to Original
gd: Till an tionndadh tùsail

en: Discard Changes
gd: Tilg air falbh na h-atharraichean

en: Discard all changes
gd: Tilg air falbh gach atharrachadh

en: Exposure
gd: Deisearas

en: Adjust the exposure
gd: Cuir an deisearas air gleus

en: Underexposed;Overexposed
gd: Underexposed;Overexposed;cus deisearais;gainnead deisearais

en: Confirm
gd: Dearbhaich

en: Compensation
gd: Co-leasachadh

en: Color Balance
gd: Cothromachadh dhathan

en: Adjust color balance
gd: Cuir air gleus cothromachadh nan dathan

en: Saturation;Hue
gd: Saturation;Hue;sàthachd;tuar

en: Brightness
gd: Soilleireachd

en: Contrast
gd: Iomsgaradh

en: Saturation
gd: Sàthachd

en: Hue
gd: Tuar
