gallery-app - en to he translation catalogue (87 entries)

en: Gallery
he: גלריה

en: Browse your photographs
he: עיון בין הצילומים שלך

en: Photographs;Pictures;Albums
he: תמונות;צילומים;אלבומים

en: Edit album
he: עריכת האלבום

en: Delete
he: מחיקה

en: Cancel
he: ביטול

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Blue
he: כחול

en: Green
he: ירוק

en: Pattern
he: תבנית

en: Red
he: אדום

en: Album
he: אלבום

en: Add to album
he: הוספה לאלבום

en: Add new album
he: הוספת אלבום חדש

en: New Photo Album
he: אלבום תמונות חדש

en: Subtitle
he: כותרת משנה

en: Camera
he: מצלמה

en: Delete album
he: מחיקת האלבום

en: Delete album AND contents
he: מחק אלבום ותוכן

en: Add to Album
he: הוספה לאלבום

en: Add Photo to Album
he: הוספת תמונה לאלבום

en: Unable to share
he: לא ניתן לשתף

en: Unable to share photos and videos at the same time
he: לא ניתן לשתף תמונות ווידאו באותו הזמן

en: Ok
he: אישור

en: Delete %1 photo | Delete %1 photos
he[0]: מחיקת %1 תמונה
he[1]: מחיקת %1 תמונות

en: Delete %1 video | Delete %1 videos
he[0]: מחיקת %1 סרטון
he[1]: מחיקת %1 סרטונים

en: Delete %1 media file | Delete %1 media files
he[0]: מחק את קובץ המדיה %1
he[1]: מחק %1 קבצי מדיה

en: Share
he: שיתוף

en: Add
he: הוספה

en: Share to
he: שיתוף אל

en: Loading…
he: בטעינה…

en: Albums
he: אלבומים

en: Events
he: אירועים

en: Select
he: בחר

en: Photos
he: תמונות

en: Delete a photo
he: מחיקת תמונה

en: Delete a video
he: מחיקת סרטון

en: Remove a photo from album
he: הסרת תמונה מאלבום

en: Remove a video from album
he: הסרת סרטון מאלבום

en: Remove from Album
he: הסרה מאלבום

en: Remove from Album and Delete
he: הסרה מאלבום ומחיקה

en: Edit
he: עריכה

en: Info
he: מידע

en: Media type:
he: סוג המדיה:

en: photo
he: תמונה

en: video
he: וידאו

en: Media name:
he: שם מדיה:

en: Date:
he: תאריך:

en: Time:
he: זמן:

en: ok
he: בסדר

en: Edit Photo
he: עריכת תמונה

en: Toggle Selection
he: הפיכת בחירה

en: An error has occurred attempting to load media
he: אירעה שגיאה בעת הניסיון לטעינת המדיה

en: Grid Size
he: גודל רשת

en: Select the grid size in gu units between 8 and 20 (default is 12)
he: בחר את גודל הרשת ביחידות gu בין 8 ל -20 (ברירת המחדל היא 12)

en: Finished
he: הסתיים

en: Pick
he: בחירה

en: Trash;Erase
he: אשפה;מחיקה;השלכה

en: Post;Upload;Attach
he: פרסום;העלאה;צירוף

en: Undo
he: החזרה

en: Cancel Action;Backstep
he: ביטול הפעולה;צעד אחורה

en: Redo
he: ביצוע חוזר

en: Reapply;Make Again
he: להחיל מחדש;לבצע שוב

en: Auto Enhance
he: שיפור אוטומטי

en: Adjust the image automatically
he: התאמת התמונה אוטומטית

en: Automatically Adjust Photo
he: התאמת התמונה אוטומטית

en: Rotate
he: סיבוב

en: Turn Clockwise
he: סיבוב עם כיוון השעון

en: Rotate the image clockwise
he: סיבוב התמונה עם כיוון השעון

en: Crop
he: חיתוך

en: Trim;Cut
he: גזירה;קיצוץ

en: Crop the image
he: חיתוך התמונה

en: Revert to Original
he: שחזור למקור

en: Discard Changes
he: התעלמות מהשינויים

en: Discard all changes
he: התעלמות מכל השינויים

en: Exposure
he: חשיפה

en: Adjust the exposure
he: הגדרת החשיפה

en: Underexposed;Overexposed
he: חשיפת יתר;חשיפה מופחתת

en: Confirm
he: אישור

en: Compensation
he: פיצוי

en: Color Balance
he: ‏איזון צבע

en: Adjust color balance
he: התאמת איזון הצבע

en: Saturation;Hue
he: רוויה;גוון

en: Brightness
he: בהירות

en: Contrast
he: ניגודיות

en: Saturation
he: רוויה

en: Hue
he: גוון
