gallery-app - en to nb translation catalogue (87 entries)

en: Gallery
nb: Galleri

en: Photo Viewer
nb: Bildeviser

en: Browse your photographs
nb: Se gjennom bilder

en: Photographs;Pictures;Albums
nb: Fotografier;Bilder;Album

en: Edit album
nb: Rediger album

en: Delete
nb: Slett

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Default
nb: Forvalg

en: Blue
nb: Blå

en: Green
nb: Grønn

en: Pattern
nb: Mønster

en: Red
nb: Rød

en: Add to album
nb: Legg til i album

en: Add new album
nb: Lag nytt album

en: New Photo Album
nb: Nytt fotoalbum

en: Subtitle
nb: Undertekst

en: Camera
nb: Kamera

en: Delete album
nb: Slett album

en: Delete album AND contents
nb: Slett album OG innhold

en: Add to Album
nb: Legg til i album

en: Add Photo to Album
nb: Legg til foto i album

en: Unable to share
nb: Klarer ikke å dele

en: Unable to share photos and videos at the same time
nb: Klarer ikke å dele bilder og video samtidig

en: Ok
nb: OK

en: Delete %1 photo | Delete %1 photos
nb[0]: Slett %1 bilde
nb[1]: Slett %1 bilder

en: Delete %1 video | Delete %1 videos
nb[0]: Slett %1 videoe
nb[1]: Slett %1 videoer

en: Delete %1 media file | Delete %1 media files
nb[0]: Slett %1 videoe
nb[1]: Slett %1 videoer

en: Share
nb: Del

en: Unselect all
nb: Fravelg alt

en: Add
nb: Legg til

en: Share to
nb: Del til

en: Loading…
nb: Laster …

en: Albums
nb: Album

en: Events
nb: Hendelser

en: Select
nb: Velg

en: Photos
nb: Bilder

en: Delete a photo
nb: Slett et bilde

en: Delete a video
nb: Slett en video

en: Remove a photo from album
nb: Fjern bilde fra album

en: Remove a video from album
nb: Fjern en video fra et album

en: Remove from Album
nb: Fjern fra album

en: Remove from Album and Delete
nb: Fjern fra album og slett

en: Edit
nb: Rediger

en: Media type:
nb: Mediatype:

en: photo
nb: bilde

en: video
nb: Video

en: Media name:
nb: Medianavn:

en: Date:
nb: Dato:

en: Time:
nb: Tid:

en: ok
nb: OK

en: Edit Photo
nb: Rediger bilde

en: Toggle Selection
nb: Slå på/av utvalg

en: An error has occurred attempting to load media
nb: Det oppstod en feil under forsøk på å laste inn medier

en: Grid Size
nb: Rutenettstørrelse

en: Select the grid size in gu units between 8 and 20 (default is 12)
nb: Velg rutenettstørrelse i gu-enheter, mellom 8 og 20 (forvalget er 12)

en: Finished
nb: Fullført

en: Pick
nb: Velg

en: Trash;Erase
nb: Kast;Slett

en: Post;Upload;Attach
nb: Publiser;Last opp;Legg ved

en: Undo
nb: Angre

en: Cancel Action;Backstep
nb: Avbryt handling;Gå tilbake

en: Redo
nb: Gjenta

en: Reapply;Make Again
nb: Bruk på nytt;Lag på nytt

en: Auto Enhance
nb: Auto-forbedring

en: Adjust the image automatically
nb: Juster bildet automatisk

en: Automatically Adjust Photo
nb: Juster bilde automatisk

en: Rotate
nb: Roter

en: Turn Clockwise
nb: Vend med klokka

en: Rotate the image clockwise
nb: Roter bildet med klokka

en: Crop
nb: Beskjær

en: Trim;Cut
nb: Trim;Klipp

en: Crop the image
nb: Beskjær bildet

en: Revert to Original
nb: Forkast endringer

en: Discard Changes
nb: Forkast endringer

en: Discard all changes
nb: Forkast alle endringer

en: Exposure
nb: Lukketid

en: Adjust the exposure
nb: Juster eksponering

en: Underexposed;Overexposed
nb: Undereksponert;Overeksponert

en: Confirm
nb: Bekreft

en: Compensation
nb: Kompensasjon

en: Color Balance
nb: Fargebalanse

en: Adjust color balance
nb: Juster fargebalanse

en: Saturation;Hue
nb: Metning;Kulør

en: Brightness
nb: Lysstyrke

en: Contrast
nb: Kontrast

en: Saturation
nb: Metning

en: Hue
nb: Kulør
