gallery-app - en to sv translation catalogue (85 entries)

en: Gallery
sv: Galleri

en: Photo Viewer
sv: Fotovisare

en: Browse your photographs
sv: Bläddra bland dina bilder

en: Photographs;Pictures;Albums
sv: Fotografier;Bilder;Album

en: Edit album
sv: Redigera album

en: Delete
sv: Radera

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Default
sv: Standard

en: Blue
sv: Blå

en: Green
sv: Grön

en: Pattern
sv: Mönster

en: Red
sv: Röd

en: Add to album
sv: Lägg till i album

en: Add new album
sv: Lägg till nytt album

en: New Photo Album
sv: Nytt fotoalbum

en: Subtitle
sv: Undertext

en: Camera
sv: Kamera

en: Delete album
sv: Ta bort album

en: Delete album AND contents
sv: Ta bort album OCH innehåll

en: Add to Album
sv: Lägg till i album

en: Add Photo to Album
sv: Lägg till bild i album

en: Unable to share
sv: Kunde inte dela

en: Unable to share photos and videos at the same time
sv: Kunde inte dela foton och videor samtidigt

en: Delete %1 photo | Delete %1 photos
sv[0]: Ta bort %1 bild
sv[1]: Ta bort %1 bilder

en: Delete %1 video | Delete %1 videos
sv[0]: Ta bort %1 video
sv[1]: Ta bort %1 videor

en: Delete %1 media file | Delete %1 media files
sv[0]: Ta bort %1 media fil
sv[1]: Ta bort %1 media filer

en: Share
sv: Dela

en: Unselect all
sv: Avvälj alla

en: Select all
sv: Välj alla

en: Add
sv: Lägg till

en: Share to
sv: Dela till

en: Loading…
sv: Läser in…

en: Albums
sv: Album

en: Events
sv: Händelser

en: Select
sv: Välj

en: Photos
sv: Bilder

en: Delete a photo
sv: Ta bort en bild

en: Delete a video
sv: Ta bort en video

en: Remove a photo from album
sv: Ta bort ett foto från album

en: Remove a video from album
sv: Ta bort en video från album

en: Remove from Album
sv: Ta bort från album

en: Remove from Album and Delete
sv: Ta bort från album och radera

en: Edit
sv: Redigera

en: Media type:
sv: Media typ:

en: photo
sv: Bild

en: Media name:
sv: Media namn:

en: Date:
sv: Datum:

en: Time:
sv: Tid:

en: Edit Photo
sv: Redigera foto

en: Toggle Selection
sv: Växla markering

en: An error has occurred attempting to load media
sv: Ett fel har uppstått vid försök att läsa in media

en: Grid Size
sv: Gitter Storlek

en: Select the grid size in gu units between 8 and 20 (default is 12)
sv: Välj gitter storlek i enheten gu, mellan 8 och 20 (standard värdet är 12)

en: Finished
sv: Färdig

en: Pick
sv: Välj

en: Trash;Erase
sv: Papperskorg;Radera

en: Post;Upload;Attach
sv: Publicera;Ladda upp;Lägg till

en: Undo
sv: Ångra

en: Cancel Action;Backstep
sv: Avbryt åtgärd;Gå tillbaka

en: Redo
sv: Gör om

en: Reapply;Make Again
sv: Applicera igen;Gör igen

en: Auto Enhance
sv: Automatisk förbättring

en: Adjust the image automatically
sv: Justera bilden automatiskt

en: Automatically Adjust Photo
sv: Automatisk bildjustering

en: Rotate
sv: Rotera

en: Turn Clockwise
sv: Rotera medurs

en: Rotate the image clockwise
sv: Rotera bilden medurs

en: Crop
sv: Beskär

en: Trim;Cut
sv: Trimma;Klipp

en: Crop the image
sv: Beskär bilden

en: Revert to Original
sv: Återgå till original

en: Discard Changes
sv: Förkasta ändringar

en: Discard all changes
sv: Förkasta alla ändringar

en: Exposure
sv: Exponering

en: Adjust the exposure
sv: Justera exponeringen

en: Underexposed;Overexposed
sv: Underexponerad;Överexponerad

en: Confirm
sv: Bekräfta

en: Compensation
sv: Kompensering

en: Color Balance
sv: Färgbalans

en: Adjust color balance
sv: Justera färgbalans

en: Saturation;Hue
sv: Mättnad;Nyans

en: Brightness
sv: Ljusstyrka

en: Contrast
sv: Kontrast

en: Saturation
sv: Mättnad

en: Hue
sv: Nyans
