gallery-app - en to tr translation catalogue (84 entries)

en: Gallery
tr: Galeri

en: Browse your photographs
tr: Fotoğraflarınıza göz atın

en: Photographs;Pictures;Albums
tr: Fotoğraflar;Resimler;Albümler

en: Edit album
tr: Albümü düzenle

en: Delete
tr: Sil

en: Cancel
tr: İptal

en: Default
tr: Varsayılan

en: Blue
tr: Mavi

en: Green
tr: Yeşil

en: Pattern
tr: Desen

en: Red
tr: Kırmızı

en: Album
tr: Albüm

en: Add to album
tr: Albüme ekle

en: Add new album
tr: Yeni albüm ekle

en: New Photo Album
tr: Yeni Fotoğraf Albümü

en: Subtitle
tr: Alt başlık

en: Camera
tr: Kamera

en: Delete album
tr: Albüm sil

en: Delete album AND contents
tr: Albüm VE içeriklerini sil

en: Add to Album
tr: Albüme Ekle

en: Add Photo to Album
tr: Albüme Fotoğraf Ekle

en: Unable to share
tr: Paylaşıma açılamıyor

en: Unable to share photos and videos at the same time
tr: Fotoğraf ve videolar aynı anda paylaşılamıyor

en: Ok
tr: Tamam

en: Delete %1 video | Delete %1 videos
tr[0]: %1 video sil
tr[1]: %1 video sil

en: Delete %1 media file | Delete %1 media files
tr[0]: %1 medya dosyası sil
tr[1]: %1 medya dosyası sil

en: Share
tr: Paylaş

en: Add
tr: Ekle

en: Share to
tr: Paylaş

en: Loading…
tr: Yükleniyor…

en: Albums
tr: Albümler

en: Events
tr: Etkinlikler

en: Select
tr: Seç

en: Photos
tr: Fotoğraflar

en: Delete a photo
tr: Bir fotoğraf sil

en: Delete a video
tr: Video sil

en: Remove a photo from album
tr: Fotoğrafı albümden kaldır

en: Remove a video from album
tr: Videoyu albümden kaldır

en: Remove from Album
tr: Albümden kaldır

en: Remove from Album and Delete
tr: Abümden kaldır ve Sil

en: Edit
tr: Düzenle

en: Info
tr: Bilgi

en: Media type:
tr: Medya tipi:

en: photo
tr: fotoğraf

en: Media name:
tr: Medya ismi:

en: Date:
tr: Tarih:

en: Time:
tr: Saat:

en: ok
tr: tamam

en: Edit Photo
tr: Fotoğrafı Düzenle

en: Toggle Selection
tr: Seçimi Değiştir

en: An error has occurred attempting to load media
tr: Ortam yüklenmeye çalışılırken bir hata oluştu

en: Grid Size
tr: Izgara Boyutu

en: Finished
tr: Tamamlandı

en: Pick
tr: Seç

en: Trash;Erase
tr: Çöp;Sil

en: Post;Upload;Attach
tr: Gönder;Yükle;Ekle

en: Undo
tr: Geri Al

en: Cancel Action;Backstep
tr: Eylemi İptal Et;Önceki Adım

en: Redo
tr: Yinele

en: Reapply;Make Again
tr: Yeniden Uygula; Tekrar Yap

en: Auto Enhance
tr: Otomatik İyileştir

en: Adjust the image automatically
tr: Resmi otomatik olarak düzelt

en: Automatically Adjust Photo
tr: Fotoğrafı Otomatik Olarak Düzelt

en: Rotate
tr: Döndür

en: Turn Clockwise
tr: Saat Yönünde Döndür

en: Rotate the image clockwise
tr: Resmi saat yönünde döndür

en: Crop
tr: Kırp

en: Trim;Cut
tr: Kırp;Kes

en: Crop the image
tr: Resmi kırp

en: Revert to Original
tr: Özgün Haline Döndür

en: Discard Changes
tr: Değişiklikleri Sil

en: Discard all changes
tr: Tüm değişiklikleri sil

en: Exposure
tr: Pozlandırma

en: Adjust the exposure
tr: Pozlandırmayı ayarla

en: Underexposed;Overexposed
tr: Düşük pozlandırma;Yüksek pozlandırma

en: Confirm
tr: Onayla

en: Compensation
tr: Düzeltme

en: Color Balance
tr: Renk Dengesi

en: Adjust color balance
tr: Renk dengesini ayarla

en: Saturation;Hue
tr: Doygunluk;Renk

en: Brightness
tr: Parlaklık

en: Contrast
tr: Karşıtlık

en: Saturation
tr: Doygunluk

en: Hue
tr: Renk
