gallery-app - en to bs translation catalogue (67 entries)

en: Gallery
bs: Galerija

en: Browse your photographs
bs: Pregledajte svoje fotografije

en: Photographs;Pictures;Albums
bs: Fotografije;Slike;Albumi

en: Edit album
bs: Uredi album

en: Delete
bs: Obriši

en: Cancel
bs: Odustani

en: Default
bs: Zadano

en: Blue
bs: Plava

en: Green
bs: Zelena

en: Pattern
bs: Šablon

en: Red
bs: Crvena

en: Add to album
bs: Dodaj u album

en: Add new album
bs: Dodaj u novi album

en: New Photo Album
bs: Novi foto album

en: Subtitle
bs: Podnaslov

en: Camera
bs: Kamera

en: Delete album
bs: Obriši album

en: Add to Album
bs: Dodaj u album

en: Add Photo to Album
bs: Dodaj fotografiju u album

en: Share
bs: Dijeli

en: Add
bs: Dodaj

en: Share to
bs: Dijeli sa

en: Loading…
bs: Učitavanje…

en: Albums
bs: Albumi

en: Events
bs: Događaji

en: Select
bs: Odaberi

en: Photos
bs: Fotografije

en: Delete a photo
bs: Obriši fotografiju

en: Delete a video
bs: Obriši video

en: Remove a photo from album
bs: Ukloni fotografiju iz albuma

en: Remove a video from album
bs: Ukloni video iz albuma

en: Remove from Album
bs: Ukloni iz albuma

en: Remove from Album and Delete
bs: Ukloni iz albuma i obriši

en: Edit
bs: Uredi

en: Edit Photo
bs: Uredi fotografiju

en: Toggle Selection
bs: Prikaži izbor

en: Pick
bs: Uzmi

en: Trash;Erase
bs: Kanta;Brisanje

en: Post;Upload;Attach
bs: Postavi;Podigni;Dodaj

en: Undo
bs: Vrati

en: Cancel Action;Backstep
bs: Odustani od akcije;Korak nazad

en: Redo
bs: Naprijed

en: Reapply;Make Again
bs: Ponovo nanesi;Napravi opet

en: Auto Enhance
bs: Automatsko poboljšavanje

en: Adjust the image automatically
bs: Podesite sliku automatski

en: Automatically Adjust Photo
bs: Automatski podesi fotografiju

en: Rotate
bs: Okreni

en: Turn Clockwise
bs: Okreni u smjeru kazaljke na satu

en: Rotate the image clockwise
bs: Okreni suprotno od kazaljke na satu

en: Crop
bs: Izreži

en: Trim;Cut
bs: Skrati;Izjeci

en: Crop the image
bs: Izjeci sliku

en: Revert to Original
bs: Vrati na original

en: Discard Changes
bs: Odbaci izmjene

en: Discard all changes
bs: Odbaci sve izmjene

en: Exposure
bs: Ekspozicija

en: Adjust the exposure
bs: Namjesti ekspoziciju

en: Underexposed;Overexposed
bs: Premalo ekspozicije;Previše ekspozicije

en: Confirm
bs: Potvrdi

en: Compensation
bs: Kompenzacija

en: Color Balance
bs: Balans boja

en: Adjust color balance
bs: Podesi odnos boja

en: Saturation;Hue
bs: Zasićenje;Nijansa

en: Brightness
bs: Osvjetljenje

en: Contrast
bs: Kontrast

en: Saturation
bs: Zasićenje

en: Hue
bs: Nijansa
