gallery-app - en to da translation catalogue (78 entries)

en: Gallery
da: Galleri

en: Browse your photographs
da: Gennemse dine billeder

en: Photographs;Pictures;Albums
da: Fotografier;Billeder;Albummer

en: Edit album
da: Redigér album

en: Delete
da: Slet

en: Cancel
da: Annullér

en: Default
da: Standard

en: Blue
da: Blå

en: Green
da: Grøn

en: Pattern
da: Mønster

en: Red
da: Rød

en: Add to album
da: Føj til album

en: Add new album
da: Tilføj nyt album

en: New Photo Album
da: Nyt foto album

en: Subtitle
da: Undertitel

en: Camera
da: Kamera

en: Delete album
da: Slet album

en: Delete album AND contents
da: Slet album OG indhold

en: MMM yyyy
da: MM ÅÅÅÅ

en: Add to Album
da: Føj til album

en: Add Photo to Album
da: Føj billede til album

en: Unable to share
da: Deling ikke mulig

en: Unable to share photos and videos at the same time
da: Deling af billede og video på samme tid ikke muligt

en: Ok
da: OK

en: Delete %1 photo | Delete %1 photos
da[0]: Slet %1 billede
da[1]: Slet %1 billeder

en: Delete %1 video | Delete %1 videos
da[0]: Slet %1 video
da[1]: Slet %1 videoer

en: Delete %1 media file | Delete %1 media files
da[0]: Slet %1 mediefil
da[1]: Slet %1 mediefiler

en: Share
da: Del

en: Add
da: Tilføj

en: Share to
da: Del til

en: Loading…
da: Indlæser…

en: Albums
da: Albummer

en: Events
da: Begivenheder

en: Select
da: Vælg

en: Photos
da: Billeder

en: Delete a photo
da: Slet et billede

en: Delete a video
da: Slet en video

en: Remove a photo from album
da: Fjern et billede fra album

en: Remove a video from album
da: Fjern en video fra album

en: Remove from Album
da: Fjern fra Album

en: Remove from Album and Delete
da: Fjern fra Album og Slet

en: Edit
da: Redigér

en: Info
da: Information

en: Media type:
da: Medietype

en: Edit Photo
da: Ret Billede

en: Toggle Selection
da: Skift valg

en: An error has occurred attempting to load media
da: Fejl opstået ved læsning af medie

en: Pick
da: Vælg

en: Trash;Erase
da: Skrald;Papirkurv;Slet

en: Post;Upload;Attach
da: Post;Send;Upload;Vedhæft

en: Undo
da: Fortryd

en: Cancel Action;Backstep
da: Annullér handling;Tilbage

en: Redo
da: Omgør

en: Reapply;Make Again
da: Genanvend;Omgør

en: Auto Enhance
da: Autoforbedring

en: Adjust the image automatically
da: Justér billedet automatisk

en: Automatically Adjust Photo
da: Justér billedet automatisk

en: Rotate
da: Rotér

en: Turn Clockwise
da: Rotér med uret

en: Rotate the image clockwise
da: Rotér billedet med uret

en: Crop
da: Beskær

en: Trim;Cut
da: Beskær;Klip

en: Crop the image
da: Beskær billedet

en: Revert to Original
da: Gendan originalen

en: Discard Changes
da: Forkast ændringer

en: Discard all changes
da: Forkast alle ændringer

en: Exposure
da: Eksponering

en: Adjust the exposure
da: Justér eksponeringen

en: Underexposed;Overexposed
da: Undereksponeret;Overeksponeret

en: Confirm
da: Bekræft

en: Compensation
da: Kompensation

en: Color Balance
da: Farvebalance

en: Adjust color balance
da: Justér farvebalance

en: Saturation;Hue
da: Mætning;Tone

en: Brightness
da: Lysstyrke

en: Contrast
da: Kontrast

en: Saturation
da: Mætning

en: Hue
da: Tone
