gallery-app - en to sq translation catalogue (75 entries)

en: Gallery
sq: Galeri

en: Browse your photographs
sq: Shflëto fotot e juaja

en: Photographs;Pictures;Albums
sq: Fototë;Imazhet;Albumet

en: Edit album
sq: Redakto Albumin

en: Delete
sq: Fshijë

en: Cancel
sq: Anullo

en: Default
sq: Standart

en: Blue
sq: Kaltër

en: Green
sq: Gjelbër

en: Pattern
sq: Mostër

en: Red
sq: Kuqë

en: Add to album
sq: Fut tek Albumi

en: Add new album
sq: Shto Album të ri

en: New Photo Album
sq: Fotoalbum i ri

en: Subtitle
sq: Nëntitulli

en: Camera
sq: Kamera

en: Delete album
sq: Fshijë Albumin

en: Delete album AND contents
sq: Fshijë Albumin dhe përmbajtjen

en: Add to Album
sq: Shto tek Albumi

en: Add Photo to Album
sq: Fut foton tek Albumi

en: Unable to share
sq: Shpërndarja e pamundur

en: Unable to share photos and videos at the same time
sq: Nuk mund të ndahen në të njëjtën kohë fotot dhe videot

en: Ok
sq: OK

en: Delete %1 photo | Delete %1 photos
sq[0]: Fshijë %1 foto
sq[1]: Fshijë %1 fotos

en: Delete %1 video | Delete %1 videos
sq[0]: Fshijë %1 videon
sq[1]: Fshijë %1 videos

en: Delete %1 media file | Delete %1 media files
sq[0]: Fshijë %1 videon
sq[1]: Fshijë %1 videos

en: Share
sq: Shpërndajë

en: Add
sq: Shto

en: Share to
sq: Ndajë më

en: Loading…
sq: Duke ngarkuar…

en: Albums
sq: Albumët

en: Events
sq: Ndodhitë

en: Select
sq: Zgjidh

en: Photos
sq: Fototë

en: Delete a photo
sq: Fshijë një foto

en: Delete a video
sq: Fshijë një video

en: Remove a photo from album
sq: Hiq një foto nga Albumi

en: Remove a video from album
sq: Huq një video nga Albumi

en: Remove from Album
sq: Hiq nga Albumi

en: Remove from Album and Delete
sq: Hiq dhe fshijë nga Albumi

en: Edit
sq: Ndrysho

en: Edit Photo
sq: Redakto foton

en: Toggle Selection
sq: Kaloni treguesin

en: An error has occurred attempting to load media
sq: Gabim në ngarkimin e dosjes së medias

en: Pick
sq: Merrë

en: Trash;Erase
sq: Bërllok;Fshijë

en: Post;Upload;Attach
sq: Posto;Ngarko;Ngjitë

en: Undo
sq: Zhbëjë

en: Cancel Action;Backstep
sq: Anulo akcionin;Rikthe

en: Redo
sq: Përsëritje

en: Reapply;Make Again
sq: Apliko prapë;Përsërit

en: Auto Enhance
sq: Përmirëso automatikisht

en: Adjust the image automatically
sq: Optimizo foton automatikisht

en: Automatically Adjust Photo
sq: Ndreq foton automatikisht

en: Rotate
sq: Rrotullo

en: Turn Clockwise
sq: Kthe në rrotullim te orës

en: Rotate the image clockwise
sq: Kthe foton në drejtim të orës

en: Crop
sq: Preje

en: Trim;Cut
sq: Shkurto;Prejë

en: Crop the image
sq: Shkurto foton

en: Revert to Original
sq: Rikthe në  original

en: Discard Changes
sq: Hudhë ndryshimët

en: Discard all changes
sq: Hudhë të gjitha ndryshimët

en: Exposure
sq: Ndriçimi

en: Adjust the exposure
sq: Përshtat ndriçimin

en: Underexposed;Overexposed
sq: Nënndriçuarë;Mbindriçuarë

en: Confirm
sq: Konfirmo

en: Compensation
sq: Bilancë ngjyre

en: Color Balance
sq: Balancë ngjyre

en: Adjust color balance
sq: Përshtat balancin e ngjyres

en: Saturation;Hue
sq: Hija;Toni

en: Brightness
sq: Ndriçimi

en: Contrast
sq: Kontrasti

en: Saturation
sq: Hija

en: Hue
sq: Toni i ngjyrës
