gallery-app - en to hu translation catalogue (88 entries)

en: Gallery
hu: Galéria

en: Browse your photographs
hu: Fényképek böngészése

en: Photographs;Pictures;Albums
hu: Fényképek;Fotók;Képek;Albumok

en: Edit album
hu: Album szerkesztése

en: Delete
hu: Törlés

en: Cancel
hu: Mégse

en: Default
hu: Alapértelmezett

en: Blue
hu: Kék

en: Green
hu: Zöld

en: Pattern
hu: Minta

en: Red
hu: Piros

en: Add to album
hu: Albumhoz

en: Add new album
hu: Új album hozzáadása

en: New Photo Album
hu: Új fényképalbum

en: Subtitle
hu: Alcím

en: Camera
hu: Kamera

en: Delete album
hu: Album törlése

en: Delete album AND contents
hu: Album és tartalma törlése

en: MMM yyyy
hu: yyyy. MMM

en: dd
hu: dd.

en: Add to Album
hu: Hozzáadás albumhoz

en: Add Photo to Album
hu: Fénykép hozzáadása albumhoz

en: Unable to share
hu: Sikertelen megosztás

en: Unable to share photos and videos at the same time
hu: Nem lehetséges jelenleg a fényképek és videók megosztása

en: Ok
hu: OK

en: Delete %1 photo | Delete %1 photos
hu[0]: %1 fénykép törlése
hu[1]: %1 fénykép törlése

en: Delete %1 video | Delete %1 videos
hu[0]: %1 videó törlése
hu[1]: %1 videó törlése

en: Delete %1 media file | Delete %1 media files
hu[0]: %1 média fájl törlése
hu[1]: %1 média fájl törlése

en: Share
hu: Megosztás

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Share to
hu: Megosztás

en: Loading…
hu: Betöltés…

en: Albums
hu: Albumok

en: Events
hu: Események

en: Select
hu: Kijelölés

en: Photos
hu: Fényképek

en: Delete a photo
hu: Fénykép törlése

en: Delete a video
hu: Videó törlése

en: Remove a photo from album
hu: Fénykép eltávolítása az albumból

en: Remove a video from album
hu: Videó eltávolítása az albumból

en: Remove from Album
hu: Eltávolítás az albumból

en: Remove from Album and Delete
hu: Eltávolítás az albumból és törlés

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Info
hu: Információ

en: Media type:
hu: Médiatípus:

en: photo
hu: Fényképek

en: video
hu: videó

en: Media name:
hu: Média neve:

en: Date:
hu: Dátum:

en: Time:
hu: Idő:

en: ok
hu: OK

en: Edit Photo
hu: Szerkesztés

en: Toggle Selection
hu: Kijelölés megfordítása

en: An error has occurred attempting to load media
hu: Hiba történt a média betöltése közben

en: Grid Size
hu: Rács méret

en: Select the grid size in gu units between 8 and 20 (default is 12)
hu: Adja meg a rácsméretet gu egységben 8 és 20 között (alapértelmezett: 12)

en: Finished
hu: Kész

en: Pick
hu: Válasszon

en: Trash;Erase
hu: Kuka;Ürítés

en: Post;Upload;Attach
hu: Küldés;Feltöltés;Csatolás

en: Undo
hu: Visszavonás

en: Cancel Action;Backstep
hu: Művelet visszavonása;Visszalépés

en: Redo
hu: Újra

en: Reapply;Make Again
hu: Újra;Mégis

en: Auto Enhance
hu: Automatikus javítás

en: Adjust the image automatically
hu: Kép módosítása automatikusan

en: Automatically Adjust Photo
hu: Fénykép automatikus módosítása

en: Rotate
hu: Forgatás

en: Turn Clockwise
hu: Forgatás az órajárással egyező irányba

en: Rotate the image clockwise
hu: Forgatás az órajárással ellentétes irányba

en: Crop
hu: Levágás

en: Trim;Cut
hu: Levágás;Kivágás

en: Crop the image
hu: Kép levágása

en: Revert to Original
hu: Vissza az eredetihez

en: Discard Changes
hu: Változtatások eldobása

en: Discard all changes
hu: Összes változtatás eldobása

en: Exposure
hu: Expozíció

en: Adjust the exposure
hu: Expozíció beállítása

en: Underexposed;Overexposed
hu: Alulexponált;Túlexponált

en: Confirm
hu: Jóváhagyás

en: Compensation
hu: Ellensúlyozás

en: Color Balance
hu: Színegyensúly

en: Adjust color balance
hu: Színegyensúly beállítása

en: Saturation;Hue
hu: Telítettség;Árnyalat

en: Brightness
hu: Fényerő

en: Contrast
hu: Kontraszt

en: Saturation
hu: Telítettség

en: Hue
hu: Árnyalat
