lomiri-indicator-network - en to da translation catalogue (68 entries)

en: Connect to “%1”
da: Forbind til “%1”

en: Connect
da: Forbind

en: Cancel
da: Annullér

en: Flight Mode
da: Flytilstand

en: Cellular data
da: Mobil data

en: Hotspot
da: Adgangspunkt

en: Other network…
da: Andet netværk…

en: No SIM
da: Ingen SIM

en: SIM Error
da: SIM-fejl

en: SIM Locked
da: SIM er låst

en: Unregistered
da: Uregistreret

en: Unknown
da: Ukendt

en: Denied
da: Nægtet

en: Searching
da: Søger

en: No Signal
da: Intet signal

en: Unknown error
da: Ukendt fejl

en: No reason given
da: Ingen grund angivet

en: Device is now managed
da: Enheden er nu administreret

en: Device is now unmanaged
da: Enheden er nu ikke længere administreret

en: The device could not be readied for configuration
da: Enheden kunne ikke klargøres til konfiguration

en: IP configuration could not be reserved (no available address, timeout, etc.)
da: Konfiguration af IP-adresse kunne ikke reserveres (ingen tilgængelige adresser, timeout, mv.)

en: The IP configuration is no longer valid
da: IP-konfigurationen er ikke længere gyldig

en: Your authentication details were incorrect
da: Dine adgangsdata detaljer var ikke korrekte

en: DHCP client failed to start
da: DHCP-klient kunne ikke starte

en: DHCP client error
da: DHCP-klientfejl

en: DHCP client failed
da: DHCP-klient fejlede

en: Shared connection service failed to start
da: Tjenesten for delt forbindelse kunne ikke starte

en: Shared connection service failed
da: Tjenesten til delt forbindelse fejlede

en: Necessary firmware for the device may be missing
da: Nødvendig firmware til enheden kan mangle

en: The device was removed
da: Enheden blev fjernet

en: The device's active connection disappeared
da: Enhedens aktive forbindelse forsvandt

en: Device disconnected by user or client
da: Enhedens forbindelse blev afbrudt af bruger eller klient

en: The device's existing connection was assumed
da: Enhedens eksisterende forbindelse blev genoptaget

en: The supplicant is now available
da: Supplikanten er nu tilgængelig

en: The modem could not be found
da: Modemmet kunne ikke findes

en: The Bluetooth connection failed or timed out
da: Bluetooth-forbindelsen fejlede eller udløb

en: VPN connection %1
da: VPN forbindelsen %1

note: TRANSLATORS: this is the indicator title shown on the top header of the indicator area
en: Network
da: Netværk

en: VPN settings…
da: VPN indstillinger…

en: Wi-Fi settings…
da: Indstillinger for Wi-Fi…

en: Cellular settings…
da: Mobiltelefonindstillinger…

en: Sorry, incorrect %{1} PIN.
da: Desværre, forkert %{1} PIN.

en: This will be your last attempt.
da: Dette vil blive dit sidste forsøg.

en: If %{1} PIN is entered incorrectly you will require your PUK code to unlock.
da: Hvis %{1} PIN bliver indskrevet forkert vil skulle bruge din PUK kode for at låse op.

en: Sorry, your %{1} is now blocked.
da: Desværre, din %{1} er nu blokeret.

en: Please enter your PUK code to unblock SIM card.
da: Indskriv venligst din PUK kode for at låse SIM kort op.

en: You may need to contact your network provider for PUK code.
da: Du vil måske være nødt til at kontakte dit telefonselskab angående PUK kode.

en: Sorry, incorrect PUK.
da: Desværre, forkert PUK kode.

en: If PUK code is entered incorrectly, your SIM card will be blocked and needs replacement.
da: Hvis PUK koden indskrives forkert, bliver dit SIM kort blokeret og skal udskiftes.

en: Please contact your network provider.
da: Kontakt venligst din netudbyder.

en: Your SIM card is now permanently blocked and needs replacement.
da: Dit SIM kort er nu permanent blokeret og skal udskiftes.

en: Please contact your service provider.
da: Kontaktvenligst din serviceudbyder.

en: Sorry, incorrect PIN
da: Desværre, forkert PIN

en: Sorry, incorrect PUK
da: Desværre, forkert PUK

en: Enter %{1} PIN
da: Indskriv %{1} PIN

en: Enter PUK code
da: Indtast PUK-kode

en: Enter PUK code for %{1}
da: Indskriv PUK kode for %{1}

en: 1 attempt remaining | %d attempts remaining
da[0]: 1 forsøg tilbage
da[1]: %d forsøg tilbage

en: Enter new %{1} PIN
da: Indskriv ny %{1} PIN

en: Confirm new %{1} PIN
da: Bekræft ny %{1} PIN

en: PIN codes did not match.
da: PIN-koderne stemmer ikke.

en: The VPN connection '%1' failed.
da: VPN forbindelsen '%1' mislykkedes.

en: The VPN connection '%1' failed because the network connection was interrupted.
da: VPN forbindelsen '%1' mislykkedes fordi netforbindelsen blev afbrudt.

en: The VPN connection '%1' failed because the VPN service stopped unexpectedly.
da: VPN forbindelsen '%1' mislykkedes fordi VPN servicen stoppede uventet.

en: The VPN connection '%1' failed because the connection attempt timed out.
da: VPN forbindelsen '%1' mislykkedes fordi forbindelsesforsøget timede ud.

en: The VPN connection '%1' failed because the VPN service did not start in time.
da: VPN forbindelsen '%1' mislykkedes fordi VPN servicen ikke startede i tide.

en: The VPN connection '%1' failed because the VPN service failed to start.
da: VPN forbindelsen '%1' mislykkedes fordi VPN servicen ikke startede.

en: VPN Connection Failed
da: VPN Forbindelsen Mislykkedes
