lomiri-indicator-network - en to el translation catalogue (81 entries)

en: Connect to “%1”
el: Σύνδεση σε «%1»

en: Connect
el: Σύνδεση

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Flight Mode
el: Λειτουργία πτήσης

en: Cellular data
el: Δεδομένα κινητής

en: Hotspot
el: Παροχή ασύρματης δικτύωσης

en: Other network…
el: Άλλο δίκτυο…

en: No SIM
el: Χωρίς SIM

en: SIM Error
el: Σφάλμα SIM

en: SIM Locked
el: Κλειδωμένη SIM

en: Unregistered
el: Μη καταχωρημένος

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Denied
el: Απαγορεύτηκε

en: Searching
el: Αναζήτηση…

en: No Signal
el: Χωρίς σήμα

en: Offline
el: Εκτός σύνδεσης

en: Unknown error
el: Άγνωστο σφάλμα

en: No reason given
el: Δεν δόθηκε αιτία

en: Device is now managed
el: Η συσκευή είναι πλέον διαχειρίσιμη

en: Device is now unmanaged
el: Η συσκευή είναι πλέον μη διαχειρίσιμη

en: The device could not be readied for configuration
el: Η συσκευή δεν μπορούσε να καταστεί έτοιμη για ρύθμιση

en: IP configuration could not be reserved (no available address, timeout, etc.)
el: Δεν ήταν δυνατόν να διατηρηθεί η ρύθμιση IP (μη διαθέσιμη διεύθυνση, λήξη χρόνου, κτλ)

en: The IP configuration is no longer valid
el: Δεν είναι πλέον έγκυρες οι ρυθμίσεις IP

en: Your authentication details were incorrect
el: Οι λεπτομέρειες πιστοποίησης ήταν λανθασμένες

en: 802.1X supplicant disconnected
el: Αποσυνδέθηκε το 802.1x supplicant

en: 802.1X supplicant configuration failed
el: Απέtυχε η ρύθμιση του 802.1x supplicant

en: 802.1X supplicant failed
el: Αποτυχία του 802.1x supplicant

en: 802.1X supplicant took too long to authenticate
el: Το 802.1x supplicant πήρε πολλή ώρα για να πιστοποιηθεί

en: DHCP client failed to start
el: Αποτυχία εκκίνησης του πελάτη DHCP

en: DHCP client error
el: Σφάλμα πελάτη DHCP

en: DHCP client failed
el: Αποτυχία του πελάτη DHCP

en: Shared connection service failed to start
el: Αποτυχία εκκίνησης της υπηρεσίας κοινόχρηστης σύνδεσης

en: Shared connection service failed
el: Αποτυχία της υπηρεσίας κοινόχρηστης σύνδεσης

en: Necessary firmware for the device may be missing
el: Μπορεί να λείπει το απαραίτητο υλισμικό (firmware) για τη συσκευή

en: The device was removed
el: Η συσκευή αφαιρέθηκε

en: NetworkManager went to sleep
el: Ο NetworkManager μπήκε σε λειτουργία ύπνου

en: The device's active connection disappeared
el: Η ενεργή σύνδεση της συσκευής εξαφανίστηκε

en: Device disconnected by user or client
el: Η συσκευή αποσυνδέθηκε από τον χρήστη ή τον πελάτη

en: The device's existing connection was assumed
el: Θεωρήθηκε η υπάρχουσα σύνδεση της συσκευής

en: The supplicant is now available
el: Ο supplicant είναι τώρα διαθέσιμος

en: The modem could not be found
el: Αδυναμία εύρεσης του μόντεμ

en: The Bluetooth connection failed or timed out
el: Απέτυχε ή έληξε η σύνδεση Bluetooth

en: A dependency of the connection failed
el: Μια εξάρτηση της σύνδεσης απέτυχε

en: ModemManager is unavailable
el: Ο ModemManager δεν είναι διαθέσιμος

en: The Wi-Fi network could not be found
el: Δεν ήταν δυνατόν να βρεθεί το δίκτυο Wi-Fi

en: A secondary connection of the base connection failed
el: Απέτυχε μια δευτερεύουσα σύνδεση της βασικής σύνδεσης

en: VPN connection %1
el: Σύνδεση VPN %1

note: TRANSLATORS: this is the indicator title shown on the top header of the indicator area
en: Network
el: Δίκτυο

en: VPN settings…
el: Ρυθμίσεις VPN…

en: Wi-Fi settings…
el: Ρυθμίσεις Wi-Fi…

en: Cellular settings…
el: Ρυθμίσεις κινητής τηλεφωνίας…

en: Sorry, incorrect %{1} PIN.
el: Συγγνώμη, λάθος %{1} PIN.

en: This will be your last attempt.
el: Αυτή θα είναι η τελευταία σας προσπάθεια.

en: If %{1} PIN is entered incorrectly you will require your PUK code to unlock.
el: Εάν το %{1} PIN έχει πληκτρολογηθεί λάθος απαιτείται πια ο κωδικός PUK για ξεκλείδωμα.

en: Sorry, your %{1} is now blocked.
el: Συγγνώμη, η %1 κάρτα σας είναι τώρα μπλοκαρισμένη.

en: Please enter your PUK code to unblock SIM card.
el: Παρακαλώ πληκτρολογήστε τον κωδικό PUK σας για να ξεμπλοκάρετε την κάρτα SIM σας.

en: You may need to contact your network provider for PUK code.
el: Μπορεί να χρειαστεί να επικοινωνήσετε με τον πάροχό σας για τον κωδικό PUK.

en: Sorry, incorrect PUK.
el: Συγγνώμη, λάθος κωδικός PUK.

en: If PUK code is entered incorrectly, your SIM card will be blocked and needs replacement.
el: Εάν ο κωδικός PUK πληκτρολογηθεί λάθος, η κάρτα SIM σας θα μπλοκάρει και θα χρειαστεί αντικατάσταση.

en: Please contact your network provider.
el: Παρακαλούμε επικοινωνήστε με τον πάροχό σας.

en: Your SIM card is now permanently blocked and needs replacement.
el: Η κάρτα SIM σας είναι τώρα μόνιμα μπλοκαρισμένη και χρειάζεται αντικατάσταση.

en: Please contact your service provider.
el: Παρακαλούμε επικοινωνήστε με τον πάροχο της υπηρεσίας σας.

en: Sorry, incorrect PIN
el: Συγγνώμη, λάθος PIN

en: Sorry, incorrect PUK
el: Συγγνώμη, λάθος PUK

en: Enter %{1} PIN
el: Πληκτρολογήστε τον %{1} κωδικό PIN

en: Enter PUK code
el: Εισάγετε τον κωδικό PUK

en: Enter PUK code for %{1}
el: Εισάγετε τον κωδικό PUK για ${1}

en: 1 attempt remaining | %d attempts remaining
el[0]: απομένει 1 προσπάθεια
el[1]: απομένουν %d προσπάθειες

en: Enter new %{1} PIN
el: Πληκτρολογήστε νέο %{1} κωδικό PIN

en: Confirm new %{1} PIN
el: Επιβεβαιώστε νέο %{1} κωδικό PIN

en: PIN codes did not match.
el: Οι κωδικοί PIN ήταν διαφορετικοί.

en: The VPN connection '%1' failed.
el: Η σύνδεση VPN '%1' απέτυχε.

en: The VPN connection '%1' failed because the network connection was interrupted.
el: Η σύνδεση VPN '%1' απέτυχε γιατί η σύνδεση δικτύου διεκόπη.

en: The VPN connection '%1' failed because the VPN service stopped unexpectedly.
el: Η σύνδεση VPN '%1' απέτυχε γιατί η υπηρεσία VPN σταμάτησε απροσδόκητα.

en: The VPN connection '%1' failed because the VPN service returned invalid configuration.
el: Η σύνδεση VPN '%1' απέτυχε γιατί η υπηρεσία VPN επέστρεψε μη έγκυρη ρύθμιση.

en: The VPN connection '%1' failed because the connection attempt timed out.
el: Η σύνδεση VPN '%1' απέτυχε γιατί η απόπειρα σύνδεσης έληξε.

en: The VPN connection '%1' failed because the VPN service did not start in time.
el: Η σύνδεση VPN '%1' απέτυχε γιατί η υπηρεσία VPN δεν εκκίνησε εγκαίρως.

en: The VPN connection '%1' failed because the VPN service failed to start.
el: Η σύνδεση VPN '%1' απέτυχε γιατί η υπηρεσία VPN απέτυχε να εκκινήσει.

en: The VPN connection '%1' failed because there were no valid VPN secrets.
el: Η σύνδεση VPN '%1' απέτυχε γιατί δεν υπήρχε κανένα έγκυρο VPN μυστικό.

en: The VPN connection '%1' failed because of invalid VPN secrets.
el: Η σύνδεση VPN '%1' απέτυχε εξαιτίας μη έγκυρων VPN μυστικών.

en: VPN Connection Failed
el: Απέτυχε η σύνδεση VPN
