lomiri-indicator-network - en to fi translation catalogue (82 entries)

en: Connect to “%1”
fi: Yhdistä verkkoon “%1”

en: Connect
fi: Yhdistä

en: Cancel
fi: Peru

en: Wi-Fi
fi: Wifi

en: Flight Mode
fi: Lentotila

en: Cellular data
fi: Mobiilidata

en: Hotspot
fi: Yhteyspiste

en: Other network…
fi: Muu verkko…

en: No SIM
fi: Ei SIM-korttia

en: SIM Error
fi: SIM-virhe

en: SIM Locked
fi: SIM lukittu

en: Unregistered
fi: Rekisteröitymätön

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Denied
fi: Estetty

en: Searching
fi: Etsitään

en: No Signal
fi: Ei signaalia

en: Offline
fi: Ei paikalla

en: Unknown error
fi: Tuntematon virhe

en: No reason given
fi: Syytä ei annettu

en: Device is now managed
fi: Laite on nyt hallinnassa

en: Device is now unmanaged
fi: Laite ei ole nyt hallinnassa

en: The device could not be readied for configuration
fi: Laitteen valmistelu määrityksiä varten epäonnistui

en: IP configuration could not be reserved (no available address, timeout, etc.)
fi: IP-määritysten tallentaminen epäonnistui (ei osoitetta saatavilla, aikakatkaisu tms.)

en: The IP configuration is no longer valid
fi: IP-määritykset eivät ole enää kelvollisia

en: Your authentication details were incorrect
fi: Tunnistautumistietosi olivat väärin

en: 802.1X supplicant disconnected
fi: 802.1X-anoja katkaisi yhteyden

en: 802.1X supplicant configuration failed
fi: 802.1X-anojan asetukset epäonnistuivat

en: 802.1X supplicant failed
fi: 802.1X-anoja epäonnistui

en: 802.1X supplicant took too long to authenticate
fi: 802.1X-anojan tunnistautuminen kesti liian kauan

en: DHCP client failed to start
fi: DHCP-asiakkaan käynnistys epäonnistui

en: DHCP client error
fi: DHCP-asiakkaan virhe

en: DHCP client failed
fi: DHCP-asiakas epäonnistui

en: Shared connection service failed to start
fi: Jaetun yhteyden palvelun käynnistys epäonnistui

en: Shared connection service failed
fi: Jaetun yhteyden palvelu epäonnistui

en: Necessary firmware for the device may be missing
fi: Laitteelle vaadittava laiteohjelmisto saattaa puuttua

en: The device was removed
fi: Laite irrotettiin

en: NetworkManager went to sleep
fi: NetworkManager meni lepotilaan

en: The device's active connection disappeared
fi: Laitteen aktiivinen yhteys katosi

en: Device disconnected by user or client
fi: Yhteys laitteeseen katkaistu käyttäjän tai asiakkaan toimesta

en: The device's existing connection was assumed
fi: Oletettiin laitteen olemassa olevaa yhteyttä

en: The supplicant is now available
fi: Anoja on nyt saatavilla

en: The modem could not be found
fi: Modeemia ei löytynyt

en: The Bluetooth connection failed or timed out
fi: Bluetooth-yhteys epäonnistui tai se aikakatkaistiin

en: A dependency of the connection failed
fi: Yhteyden riippuvuus epäonnistui

en: ModemManager is unavailable
fi: ModemManager ei ole käytettävissä

en: The Wi-Fi network could not be found
fi: Wifi-verkkoa ei löytynyt

en: A secondary connection of the base connection failed
fi: Perusyhteyden toissijainen yhteys epäonnistui

en: VPN connection %1
fi: VPN-yhteys %1

note: TRANSLATORS: this is the indicator title shown on the top header of the indicator area
en: Network
fi: Verkko

en: VPN settings…
fi: VPN-asetukset…

en: Wi-Fi settings…
fi: Wifi-asetukset…

en: Cellular settings…
fi: Mobiiliverkon asetukset…

en: Sorry, incorrect %{1} PIN.
fi: Pahoittelut, väärä %{1} PIN.

en: This will be your last attempt.
fi: Tämä on viimeinen yritys.

en: If %{1} PIN is entered incorrectly you will require your PUK code to unlock.
fi: Jos %{1} PIN syötetään väärin, PUK-koodia tarvitaan lukituksen avaamiseen.

en: Sorry, your %{1} is now blocked.
fi: Valitettavasti %{1} on nyt lukittu.

en: Please enter your PUK code to unblock SIM card.
fi: Anna PUK-koodi avataksesi SIM-kortin lukituksen.

en: You may need to contact your network provider for PUK code.
fi: Ota yhteys palveluntarjoajaan saadaksesi PUK-koodin.

en: Sorry, incorrect PUK.
fi: Väärä PUK-koodi.

en: If PUK code is entered incorrectly, your SIM card will be blocked and needs replacement.
fi: Jos annettava PUK-koodi on virheellinen, SIM-kortti lukkiutuu ja se pitää vaihtaa uuteen.

en: Please contact your network provider.
fi: Ota yhteys palveluntarjoajaan.

en: Your SIM card is now permanently blocked and needs replacement.
fi: SIM-kortti on nyt lukittu pysyvästi, joten se tulee korvata uudella SIM-kortilla.

en: Please contact your service provider.
fi: Ole yhteydessä palveluntarjoajaasi.

en: Sorry, incorrect PIN
fi: Väärä PIN-koodi

en: Sorry, incorrect PUK
fi: Väärä PUK-koodi

en: Enter %{1} PIN
fi: Syötä %{1} PIN

en: Enter PUK code
fi: Anna PUK-koodi

en: Enter PUK code for %{1}
fi: Syötä PUK-koodi – %{1}

en: 1 attempt remaining | %d attempts remaining
fi[0]: 1 yritys jäljellä
fi[1]: %d yritystä jäljellä

en: Enter new %{1} PIN
fi: Syötä uusi %{1} PIN

en: Confirm new %{1} PIN
fi: Vahvista uusi %{1} PIN

en: PIN codes did not match.
fi: PIN-koodit eivät täsmänneet.

en: The VPN connection '%1' failed.
fi: VPN-yhteys '%1' epäonnistui.

en: The VPN connection '%1' failed because the network connection was interrupted.
fi: VPN-yhteys '%1' epäonnistui, koska verkkoyhteys keskeytettiin.

en: The VPN connection '%1' failed because the VPN service stopped unexpectedly.
fi: VPN-yhteys '%1' epäonnistui, koska VPN-palvelu pysähtyi odottamatta.

en: The VPN connection '%1' failed because the VPN service returned invalid configuration.
fi: VPN-yhteys '%1' epäonnistui, koska VPN-palvelu palautti virheelliset määritykset.

en: The VPN connection '%1' failed because the connection attempt timed out.
fi: VPN-yhteys '%1' epäonnistui, koska yhteysyritys aikakatkaistiin.

en: The VPN connection '%1' failed because the VPN service did not start in time.
fi: VPN-yhteys '%1' epäonnistui, koska VPN-palvelu ei käynnistynyt ajallaan.

en: The VPN connection '%1' failed because the VPN service failed to start.
fi: VPN-yhteys '%1' epäonnistui, koska VPN-palvelun käynnistyminen epäonnistui.

en: The VPN connection '%1' failed because there were no valid VPN secrets.
fi: VPN-yhteys '%1' epäonnistui, koska tarjolla ei ole kelvollisia VPN-salaisuuksia.

en: The VPN connection '%1' failed because of invalid VPN secrets.
fi: VPN-yhteys '%1' epäonnistui, koska VPN-salaisuudet ovat virheelliset.

en: VPN Connection Failed
fi: VPN-yhteys epäonnistui
