lomiri-indicator-network - en to ia translation catalogue (80 entries)

en: Connect to “%1”
ia: Associar al “%1”

en: Connect
ia: Connecter

en: Cancel
ia: Cancellar

en: Flight Mode
ia: Modo volo

en: Cellular data
ia: Datos del cellular

en: Other network…
ia: Altere rete…

en: No SIM
ia: Nulle SIM

en: SIM Error
ia: Error del SIM

en: SIM Locked
ia: SIM Blocate

en: Unregistered
ia: Non registrate

en: Unknown
ia: Incognite

en: Denied
ia: Negate

en: Searching
ia: In recerca

en: No Signal
ia: Nulle signal

en: Offline
ia: Sin connexion

en: Unknown error
ia: Error incognite

en: No reason given
ia: Nulle motivo date

en: Device is now managed
ia: Le dispositivo es ora tractate

en: Device is now unmanaged
ia: Le dispositivo es ora non tractate

en: The device could not be readied for configuration
ia: Le dispositivo non pote esser preparate pro le configuration

en: IP configuration could not be reserved (no available address, timeout, etc.)
ia: Le configuration IP non pote esser reservate (nulle adresse disponibile, tempore limite, et cetera.)

en: The IP configuration is no longer valid
ia: Le configuration IP non es plus valide

en: Your authentication details were incorrect
ia: Tu detalios de authentication era incorrecte

en: 802.1X supplicant disconnected
ia: Le supplicante 802.1X es disconnectite

en: 802.1X supplicant configuration failed
ia: Le configuration del supplicante 802.1X es fallite

en: 802.1X supplicant failed
ia: Le supplicante 802.1X es fallite

en: 802.1X supplicant took too long to authenticate
ia: Le supplicante 802.1X ha empleate troppo tempore pro authenticar se

en: DHCP client failed to start
ia: Cliente DHCP mancate a initiar

en: DHCP client error
ia: Cliente DHCP in error

en: DHCP client failed
ia: Cliente DHCP fallite

en: Shared connection service failed to start
ia: Servicio de connexion in commun mancate a initiar

en: Shared connection service failed
ia: Servicio de connexion in commun mancate

en: Necessary firmware for the device may be missing
ia: Le firmware pro le dispositivo pote esser mancante

en: The device was removed
ia: Le dispositivo esseva removite

en: NetworkManager went to sleep
ia: Le gestor del rete es addormite

en: The device's active connection disappeared
ia: Le connexion active del dispositivo es perdite

en: Device disconnected by user or client
ia: Dispositivo disconnectite per le usator o le cliente

en: The device's existing connection was assumed
ia: Le connexion existente del dispositivo esseva presumite

en: The supplicant is now available
ia: le supplicante es ora disponibile

en: The modem could not be found
ia: Le modem non es trovate

en: The Bluetooth connection failed or timed out
ia: Le connexion bluetooth ha mancate o foras tempore limite

en: A dependency of the connection failed
ia: Un dependentia del connexion mancava

en: ModemManager is unavailable
ia: Le gestor del modem non es disponibile

en: The Wi-Fi network could not be found
ia: Le rete Wi-Fi non pote esser trovate

en: A secondary connection of the base connection failed
ia: Un connexion secundari del connexion base mancava

en: VPN connection %1
ia: Connection VPN %1

note: TRANSLATORS: this is the indicator title shown on the top header of the indicator area
en: Network
ia: Rete

en: VPN settings…
ia: Configurationes VPN...

en: Wi-Fi settings…
ia: Wi-Fi, preparationes…

en: Cellular settings…
ia: Preparationes del cellular…

en: Sorry, incorrect %{1} PIN.
ia: Displacente, incorrecte %{1} PIN.

en: This will be your last attempt.
ia: Isto essera tu ultime tentativa.

en: If %{1} PIN is entered incorrectly you will require your PUK code to unlock.
ia: If %{1} PIN es inserite incorrectemente tu requirera tu codice PUK pro disblocar.

en: Sorry, your %{1} is now blocked.
ia: Displacente, tu %{1} es ora blocate.

en: Please enter your PUK code to unblock SIM card.
ia: Per favor entra tu codice  PUK pro disblocar le carta SIM.

en: You may need to contact your network provider for PUK code.
ia: Tu pote deber continger tu suppletor de rete pro le codice PUK.

en: Sorry, incorrect PUK.
ia: Displacente, PUK incorrecte.

en: If PUK code is entered incorrectly, your SIM card will be blocked and needs replacement.
ia: Si le codice PUK es inserite incorrectemente, tu carta SIM essera blocate e necessitara le reimplaciamento.

en: Please contact your network provider.
ia: Per favor continge le suppletor de rete.

en: Your SIM card is now permanently blocked and needs replacement.
ia: Tu carta SIM es ora blocate permanentemente e  necessita reimplaciar.

en: Please contact your service provider.
ia: Per favor continge le suppletor de servicio.

en: Sorry, incorrect PIN
ia: Displacente, PIN incorrecte

en: Sorry, incorrect PUK
ia: Displacente, PUK incorrecte

en: Enter %{1} PIN
ia: Insere le %{1} PIN

en: Enter PUK code
ia: Insere le codice PUK

en: Enter PUK code for %{1}
ia: Insere  le codice PUK pro %{1}

en: 1 attempt remaining | %d attempts remaining
ia[0]: 1 tentativa restante
ia[1]: %d tentativas restante

en: Enter new %{1} PIN
ia: Insere le nove %{1} PIN

en: Confirm new %{1} PIN
ia: Confirma le nove %{1} PIN

en: PIN codes did not match.
ia: Le codice PIN non concorda.

en: The VPN connection '%1' failed.
ia: Le connection VPN '%1' ha fallite.

en: The VPN connection '%1' failed because the network connection was interrupted.
ia: Le connexion VPN '%1' ha fallite perque le connexion de rete ha essite interrupte.

en: The VPN connection '%1' failed because the VPN service stopped unexpectedly.
ia: Le connexion VPN '%1' ha fallite perque le servicio VPN se arrestava inspectatemente

en: The VPN connection '%1' failed because the VPN service returned invalid configuration.
ia: Le connexion VPN '%1' ha fallite perque le servicio VPN retornava configuration non valide.

en: The VPN connection '%1' failed because the connection attempt timed out.
ia: Le connexion VPN '%1' ha fallite perque le tentativa de connexion iva foras tempore.

en: The VPN connection '%1' failed because the VPN service did not start in time.
ia: Le connexion VPN '%1' ha fallite perque le servicio VPN non ha initiate per tempore.

en: The VPN connection '%1' failed because the VPN service failed to start.
ia: Le connexion VPN '%1' ha fallite perque le servicio VPN non ha initiate.

en: The VPN connection '%1' failed because there were no valid VPN secrets.
ia: Le connexion VPN '%1' ha fallite perque il non habeva secretos de VPN valide

en: The VPN connection '%1' failed because of invalid VPN secrets.
ia: Le connexion VPN '%1' ha fallite per le secretos de VPN valide

en: VPN Connection Failed
ia: Le connexion VPN ha fallite
