lomiri-indicator-network - en to nb translation catalogue (141 entries)

en: Connect to “%1”
nb: Koble til «%1»

en: Connect
nb: Koble til

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Wi-Fi
nb: Trådløst nettverk

en: Flight Mode
nb: Flymodus

en: Cellular data
nb: Mobildata

en: Hotspot
nb: Delt trådløst

en: Other network…
nb: Annet nettverk …

en: No SIM
nb: Ingen SIM-kort

en: SIM Error
nb: Feil med SIM-kort

en: SIM Locked
nb: SIM-kortet er låst

en: Unregistered
nb: Ikke registrert

en: Unknown
nb: Ukjent

en: Denied
nb: Nektet

en: Searching
nb: Søker

en: No Signal
nb: Intet signal

en: Offline
nb: Frakoblet

en: Unknown error
nb: Ukjent feil

en: No reason given
nb: Ingen begrunnelse

en: Device is now managed
nb: Enheten blir nå håndtert

en: Device is now unmanaged
nb: Enheten blir nå ikke håndtert

en: The device could not be readied for configuration
nb: Klarte ikke å klargjøre enheten for oppsett

en: IP configuration could not be reserved (no available address, timeout, etc.)
nb: Klarte ikke å reservere IP-oppsett (ingen adresser tilgjengelig, tidsavbrudd, e.l.)

en: The IP configuration is no longer valid
nb: IP-oppsettet er ikke lenger gyldig

en: Your authentication details were incorrect
nb: Akkreditivene du oppga er feil

en: 802.1X supplicant disconnected
nb: 802.1X-enhet frakoblet

en: 802.1X supplicant configuration failed
nb: 802.1X-oppsett mislyktes

en: 802.1X supplicant failed
nb: 802.1X-enhet mislyktes

en: 802.1X supplicant took too long to authenticate
nb: 802.1X-enhet brukte for lang tid på å autentisere seg

en: DHCP client failed to start
nb: DHCP-klient startet ikke

en: DHCP client error
nb: Feil i DHCP-klient

en: DHCP client failed
nb: DHCP-klient mislyktes

en: Shared connection service failed to start
nb: Tjeneste for delt tilkobling startet ikke

en: Shared connection service failed
nb: Tjeneste for delt tilkobling feilet

en: Necessary firmware for the device may be missing
nb: Enheten kan mangle nødvendig fastvare

en: The device was removed
nb: Enheten ble fjernet

en: NetworkManager went to sleep
nb: NetworkManager gikk i hvilemodus

en: The device's active connection disappeared
nb: Enhetens aktive tilkobling forsvant

en: Device disconnected by user or client
nb: Enheten ble frakoblet av bruker eller klient

en: The device's existing connection was assumed
nb: Enhetens eksisterende tilkobling ble antatt

en: The supplicant is now available
nb: Enheten er nå tilgjengelig

en: The modem could not be found
nb: Fant ikke modemet

en: The Bluetooth connection failed or timed out
nb: Blåtann-tilkobling mislyktes eller gikk ut på tid

en: A dependency of the connection failed
nb: En avhengighet til forbindelsen mislyktes

en: ModemManager is unavailable
nb: ModemManager er ikke tilgjengelig

en: The Wi-Fi network could not be found
nb: Fant ikke det trådløse nettverket

en: A secondary connection of the base connection failed
nb: Tilkoblingens sekundærtilkobling mislyktes

en: VPN connection %1
nb: VPN-tilkobling %1

note: TRANSLATORS: this is the indicator title shown on the top header of the indicator area
en: Network
nb: Nettverk

en: VPN settings…
nb: VPN-innstillinger …

en: Wi-Fi settings…
nb: Innstillinger for trådløst nettverk …

en: Cellular settings…
nb: Mobilnett-innstillinger …

en: Sorry, incorrect %{1} PIN.
nb: Feil %{1}-PIN.

en: This will be your last attempt.
nb: Dette er ditt siste forsøk.

en: If %{1} PIN is entered incorrectly you will require your PUK code to unlock.
nb: Hvis du taster feil kode for %{1} én gang til, må du bruke PUK-kode for å låse opp SIM-kortet.

en: Sorry, your %{1} is now blocked.
nb: Feil. Din %{1} er nå blokkert.

en: Please enter your PUK code to unblock SIM card.
nb: Tast PUK-kode for å fjerne blokkering på SIM-kort.

en: You may need to contact your network provider for PUK code.
nb: PUK-koden får du ved å kontakte telefonoperatøren din.

en: Sorry, incorrect PUK.
nb: Feil PUK.

en: If PUK code is entered incorrectly, your SIM card will be blocked and needs replacement.
nb: Hvis du taster feil PUK-kode én gang til, blir SIM-kortet blokkert permanent. Det må i så fall byttes ut.

en: Please contact your network provider.
nb: Kontakt telefonnettoperatøren din.

en: Your SIM card is now permanently blocked and needs replacement.
nb: SIM-kortet ditt er nå blokkert permanent, og må byttes ut.

en: Please contact your service provider.
nb: Kontakt telefonnettoperatøren.

en: Sorry, incorrect PIN
nb: Feil PIN

en: Sorry, incorrect PUK
nb: Feil PUK

en: Enter %{1} PIN
nb: Tast PIN for %{1}

en: Enter PUK code
nb: Tast PUK-kode

en: Enter PUK code for %{1}
nb: Tast PUK-kode for %{1}

en: 1 attempt remaining | %d attempts remaining
nb[0]: 1 forsøk gjenstår
nb[1]: %d forsøk gjenstår

en: Enter new %{1} PIN
nb: Tast ny PIN-kode for %{1}

en: Confirm new %{1} PIN
nb: Bekreft ny PIN-kode for %{1}

en: PIN codes did not match.
nb: PIN-kodene samsvarer ikke.

en: The VPN connection '%1' failed.
nb: VPN-tilkoblinga «%1» mislyktes.

en: The VPN connection '%1' failed because the network connection was interrupted.
nb: VPN-tilkoblinga «%1» mislyktes fordi nettverkstilkoblinga ble brutt.

en: The VPN connection '%1' failed because the VPN service stopped unexpectedly.
nb: VPN-tilkoblinga «%1» mislyktes fordi VPN-tjenesten stopped uventet.

en: The VPN connection '%1' failed because the VPN service returned invalid configuration.
nb: VPN-tilkoblinga «%1» mislyktes fordi VPN-tjenesten har ugyldig oppsett.

en: The VPN connection '%1' failed because the connection attempt timed out.
nb: VPN-tilkoblinga «%1» mislyktes fordi tilkoblingsforsøket gikk ut på tid.

en: The VPN connection '%1' failed because the VPN service did not start in time.
nb: VPN-tilkoblinga «%1» mislyktes fordi VPN-tjenesten ikke startet i tide.

en: The VPN connection '%1' failed because the VPN service failed to start.
nb: VPN-tilkoblinga «%1» mislyktes fordi VPN-tjenesten ikke klarte å starte.

en: The VPN connection '%1' failed because there were no valid VPN secrets.
nb: VPN-tilkoblinga «%1» mislyktes fordi det ikke finnes noen hemmelige VPN-nøkler.

en: The VPN connection '%1' failed because of invalid VPN secrets.
nb: VPN-tilkoblinga «%1» mislyktes på grunn av ugyldige hemmelige VPN-nøkler.

en: VPN Connection Failed
nb: VPN-tilkobling mislyktes

en: Accept
nb: Godta

en: Advanced
nb: Avansert

en: Use custom gateway port:
nb: Bruk egendefinert portner-port:

en: Use LZO data compression
nb: Bruk LZO-datasammenpakking

en: Use custom virtual device type:
nb: Bruk egendefinert virtuell enhetstype:

en: (automatic)
nb: (automatisk)

en: and name:
nb: og navn:

en: Use custom tunnel MTU:
nb: Bruk egendefinert tunnel-MTU:

en: Use custom UDP fragment size:
nb: Bruk egendefinert UDP-fragmentstørrelse:

en: Randomize remote hosts
nb: Randomiser fjernverter

en: Proxies
nb: Mellomtjenere

en: Proxy type:
nb: Mellomtjenertype:

en: Not required
nb: Ikke påkrevd

en: Server address:
nb: Tjeneradresse:

en: Retry indefinitely:
nb: Prøv igjen uendelig:

en: Proxy username:
nb: Mellomtjener-brukernavn:

en: Proxy password:
nb: Mellomtjener-passord:

en: Security
nb: Sikkerhet

en: Cipher:
nb: Krypteringsalgoritme:

en: Default
nb: Forvalg

en: HMAC authentication:
nb: HMAC-identitetsbekreftelse:

en: None
nb: Ingen

en: TLS authentication:
nb: TLS-identitetsbekreftelse:

en: Verify peer certificate:
nb: Bekreft likemannssertifikat:

en: Peer certificate TLS type:
nb: TLS-type for likemannssertifikat:

en: Server
nb: Tjener

en: Client
nb: Klient

en: Use additional TLS authentication:
nb: Bruk ytterligere TLS-identitetsbekreftelse:

en: Key file:
nb: Nøkkelfil:

en: Key direction:
nb: Nøkkelretning:

en: General
nb: Generelt

en: Authentication
nb: Identitetsbekreftelse

en: Remote:
nb: Annensteds hen:

en: Certificates (TLS)
nb: Sertifikat (TLS)

en: Password
nb: Passord

en: Password with certificates (TLS)
nb: Passord med sertifikater (TLS)

en: Static key
nb: Statisk nøkkel

en: Username:
nb: Brukernavn:

en: Password:
nb: Passord:

en: CA certificate:
nb: CA-sertifikat:

en: User certificate:
nb: Brukersertifikat:

en: Private key:
nb: Privat nøkkel:

en: Static key:
nb: Statisk nøkkel:

en: Remote IP:
nb: Fjern-IP:

en: Local IP:
nb: Lokal IP:

en: Authentication methods
nb: Identitetbekreftelsesmetoder:

en: Use Point-to-Point encryption
nb: Bruk punkt-til-punkt -kryptering

en: All available (default)
nb: Alle tilgjengelige (forvalg)

en: 128-bit (most secure)
nb: 128-bit (mest sikker)

en: 40-bit (less secure)
nb: 40-bit (mindre sikkert)

en: Compression
nb: Sammenpakking

en: Allow BSD data compression
nb: Tillat BSD-datasammenpakking

en: Allow Deflate data compression
nb: Tillat Deflate-sammenpakking

en: Use TCP header compression
nb: Bruk TCP-hode-sammenpakking

en: Gateway:
nb: Portner:

en: Optional
nb: Valgfritt

en: VPN configurations
nb: VPN-oppsett

en: Delete configuration
nb: Slett oppsett

en: No VPN connections
nb: Ingen VPN-tilkoblinger
