lomiri-indicator-network - en to pa translation catalogue (68 entries)

en: Connect to “%1”
pa: "%1" ਨਾਲ ਕੁਨੈਕਟ ਕਰੋ

en: Connect
pa: ਕੁਨੈਕਟ ਕਰੋ

en: Cancel
pa: ਰੱਦ ਕਰੋ

en: Wi-Fi
pa: ਵਾਈ-ਫਾਈ

en: Flight Mode
pa: ਫਲਾਇਟ ਮੋਡ

en: Other network…
pa: ਹੋਰ ਨੈੱਟਵਰਕ...

en: No SIM
pa: ਸਿਮ ਨਹੀ

en: SIM Error
pa: ਸਿਮ ਗਲਤੀ

en: SIM Locked
pa: ਸਿਮ ਲਾੱਕ ਹੋਇਆ

en: Unregistered
pa: ਰਜਿਸਟਰ ਨਹੀਂ

en: Unknown
pa: ਅਣਜਾਣ

en: Denied
pa: ਪਾਬੰਦੀ

en: Searching
pa: ਖੋਜ ਜਾਰੀ ਹੈ

en: No Signal
pa: ਸਿਗਨਲ ਨਹੀਂ ਹੈ

en: Offline
pa: ਆਫਲਾਈਨ

en: Unknown error
pa: ਅਣਜਾਣ ਗਲਤੀ

en: No reason given
pa: ਕੋਈ ਕਾਰਨ ਨਹੀਂ ਦਿੱਤਾ

en: Device is now managed
pa: ਜੰਤਰ ਹੁਣ ਪ੍ਰਬੰਧ ਅਧੀਨ ਹੈ

en: Device is now unmanaged
pa: ਜੰਤਰ ਹੁਣ ਪ੍ਰਬੰਧ ਅਧੀਨ ਨਹੀਂ ਹੈ

en: The device could not be readied for configuration
pa: ਜੰਤਰ ਨੂੰ ਸੰਰਚਨਾ ਲਈ ਤਿਆਰ ਨਹੀਂ ਕੀਤਾ ਜਾ ਸਕਿਆ

en: IP configuration could not be reserved (no available address, timeout, etc.)
pa: IP ਸੰਰਚਨਾ ਨੂੰ ਰਾਖਵਾਂ ਨਹੀਂ ਕੀਤਾ ਜਾ ਸਕਿਆ (ਕੋਈ ਐਡਰੈਸ ਉਪਲੱਬਧ ਨਹੀਂ, ਸਮਾਂ ਸਮਾਪਤ ਹੋਣਾ ਆਦਿ)

en: The IP configuration is no longer valid
pa: IP ਸੰਰਚਨਾ ਹੁਣ ਢੁੱਕਵੀਂ ਨਹੀਂ ਹੈ

en: Your authentication details were incorrect
pa: ਤੁਹਾਡੇ ਪ੍ਰਮਾਣਿਕਤਾ ਵੇਰਵੇ ਗਲਤ ਸਨ

en: 802.1X supplicant disconnected
pa: 802.1X ਸਪਲੀਕੈਂਟ ਡਿਸ-ਕੁਨੈਕਟ ਹੋਇਆ

en: 802.1X supplicant configuration failed
pa: 802.1X ਸਪਲੀਕੈਂਟ ਸੰਰਚਨਾ ਫੇਲ੍ਹ ਹੋਈ

en: 802.1X supplicant failed
pa: 802.1X ਸਪਲੀਕੈਂਟ ਫੇਲ੍ਹ ਹੋਇਆ

en: 802.1X supplicant took too long to authenticate
pa: 802.1X ਸਪਲੀਕੈਂਟ ਨੇ ਪ੍ਰਮਾਣਿਤ ਹੋਣ ਲਈ ਬਹੁਤ ਲੰਮਾ ਸਮਾਂ ਲਿਆ

en: DHCP client failed to start
pa: DHCP ਕਲਾਇਟ ਸ਼ੁਰੂ ਕਰਨ ਵਿੱਚ ਫੇਲ੍ਹ

en: DHCP client error
pa: DHCP ਕਲਾਇਟ ਖਾਮੀ

en: DHCP client failed
pa: DHCP ਕਲਾਇਟ ਫੇਲ੍ਹ ਹੋਇਆ

en: Shared connection service failed to start
pa: ਸਾਂਝਾ ਕੁਨੇਕਸ਼ਨ ਸੇਵਾ ਸ਼ੁਰੂ ਕਰਨ ਵਿੱਚ ਫ਼ੇਲ੍ਹ

en: Shared connection service failed
pa: ਸਾਂਝਾ ਕੁਨੇਕਸ਼ਨ ਸੇਵਾ ਫ਼ੇਲ੍ਹ ਹੋਈ

en: Necessary firmware for the device may be missing
pa: ਜੰਤਰ ਲਈ ਲੋੜੀਂਦਾ ਫ਼ਰਮਵੇਅਰ ਸ਼ਾਇਦ ਮੌਜੂਦ ਨਹੀਂ

en: The device was removed
pa: ਜੰਤਰ ਹਟਾਇਆ ਗਿਆ ਸੀ

en: NetworkManager went to sleep
pa: ਨੈੱਟਵਰਕਮੈਨੇਜਰ ਸਲੀਪ ਮੋਡ ਵਿੱਚ ਗਿਆ

en: The device's active connection disappeared
pa: ਜੰਤਰ ਦਾ ਸਰਗਰਮ ਕੁਨੈਕਸ਼ਨ ਅਲੋਪ ਹੋਇਆ

en: Device disconnected by user or client
pa: ਜੰਤਰ ਯੂਜ਼ਰ ਜਾਂ ਕਲਾਇਟ ਵਲੋਂ ਡਿਸ-ਕੁਨੈਕਟ ਕੀਤਾ ਗਿਆ

en: The device's existing connection was assumed
pa: ਜੰਤਰ ਦਾ ਮੌਜੂਦਾ ਕੁਨੈਕਸ਼ਨ ਮੁੜ-ਪ੍ਰਾਪਤ ਕੀਤਾ ਗਿਆ

en: The supplicant is now available
pa: ਸਪਲੀਕੈਂਟ ਹੁਣ ਉਪਲੱਬਧ ਹੈ

en: The modem could not be found
pa: ਮਾਡਮ ਨਹੀਂ ਲੱਭਿਆ ਜਾ ਸਕਿਆ

en: The Bluetooth connection failed or timed out
pa: ਬਲਿਊਟੁੱਥ ਕੁਨੈਕਸ਼ਨ ਫੇਲ੍ਹ ਜਾਂ ਸਮਾਂ ਸਮਾਪਤ ਹੋਇਆ

en: A dependency of the connection failed
pa: ਕੁਨੈਕਸ਼ਨ ਦੀ ਨਿਰਭਰਤਾ ਫੇਲ੍ਹ ਹੋਈ

en: ModemManager is unavailable
pa: ਮਾਡਮਮੈਨੇਜਰ ਉਪਲੱਬਧ ਨਹੀਂ ਹੈ

en: The Wi-Fi network could not be found
pa: ਵਾਈ-ਫਾਈ ਨੈੱਟਵਰਕ ਲੱਭਿਆ ਨਹੀਂ ਜਾ ਸਕਿਆ

en: A secondary connection of the base connection failed
pa: ਮੂਲ ਕੁਨੈਕਸ਼ਨ ਦਾ ਸੈਕੰਡਰੀ ਕੁਨੈਕਸ਼ਨ ਫੇਲ੍ਹ ਹੋਇਆ

note: TRANSLATORS: this is the indicator title shown on the top header of the indicator area
en: Network
pa: ਨੈੱਟਵਰਕ

en: Wi-Fi settings…
pa: ਵਾਈ-ਫਾਈ ਸੈਟਿੰਗ...

en: Cellular settings…
pa: ਸੈਲੂਲਰ ਸੈਟਿੰਗ...

en: Sorry, incorrect %{1} PIN.
pa: ਅਫਸੋਸ, ਗਲਤ %{1} PIN ਹੈ।

en: This will be your last attempt.
pa: ਇਹ ਤੁਹਾਡੀ ਆਖਰੀ ਕੋਸ਼ਿਸ਼ ਹੋਵੇਗੀ।

en: If %{1} PIN is entered incorrectly you will require your PUK code to unlock.
pa: ਜੇਕਰ ਤੁਸੀਂ %{1} PIN ਗਲਤ ਦਾਖਲ ਕੀਤਾ ਤਾਂ ਤੁਹਾਨੂੰ ਲਾੱਕ ਖੋਲ੍ਹਣ ਲਈ PUK ਕੋਡ ਦੀ ਲੋੜ ਪਵੇਗੀ।

en: Sorry, your %{1} is now blocked.
pa: ਅਫਸੋਸ, ਤੁਹਾਡਾ %{1} ਹੁਣ ਬਲਾਕ ਹੋ ਗਿਆ ਹੈ।

en: Please enter your PUK code to unblock SIM card.
pa: ਸਿਮ ਕਾਰਡ ਦਾ ਲਾੱਕ ਖੋਲ੍ਹਣ ਲਈ ਆਪਣਾ PUK ਕੋਡ ਦਿਓ।

en: You may need to contact your network provider for PUK code.
pa: ਹੋ ਸਕਦਾ ਤੁਹਾਨੂੰ PUK ਕੋਡ ਲਈ ਤੁਹਾਡੇ ਨੈੱਟਵਰਕ ਪ੍ਰਦਾਤਾ ਨਾਲ ਸੰਪਰਕ ਕਰਨ ਦੀ ਲੋੜ ਪਵੇ।

en: Sorry, incorrect PUK.
pa: ਮੁਆਫ਼ੀ, ਗਲਤ PUK।

en: If PUK code is entered incorrectly, your SIM card will be blocked and needs replacement.
pa: ਜੇਕਰ ਤੁਸੀਂ PUK ਕੋਡ ਗਲਤ ਦਾਖਲ ਕੀਤਾ, ਤੁਹਾਡਾ ਸਿਮ ਕਾਰਡ ਬਲਾਕ ਹੋ ਜਾਵੇਗਾ ਅਤੇ ਬਦਲਣਾ ਪਵੇਗਾ।

en: Please contact your network provider.
pa: ਆਪਣੇ ਨੈੱਟਵਰਕ ਸੇਵਾ ਦੇਣ ਵਾਲੇ ਨਾਲ ਸੰਪਰਕ ਕਰੋ।

en: Your SIM card is now permanently blocked and needs replacement.
pa: ਤੁਹਾਡਾ ਸਿਮ ਕਾਰਡ ਹੁਣ ਪੱਕੇ ਤੌਰ ਤੇ ਬਲਾਕ ਹੋ ਗਿਆ ਅਤੇ ਬਦਲਣ ਦੀ ਜ਼ਰੂਰਤ ਹੈ।

en: Please contact your service provider.
pa: ਕਿਰਪਾ ਕਰਕੇ ਆਪਣੇ ਸੇਵਾ ਪ੍ਰਦਾਤਾ ਨਾਲ ਸੰਪਰਕ ਕਰੋ।

en: Sorry, incorrect PIN
pa: ਅਫਸੋਸ, ਗਲਤ ਪਿੰਨ

en: Sorry, incorrect PUK
pa: ਅਫਸੋਸ, ਗਲਤ PUK

en: Enter %{1} PIN
pa: %{1} PIN ਦਿਓ

en: Enter PUK code
pa: PUK ਕੋਡ ਦਿਓ

en: Enter PUK code for %{1}
pa: %{1} ਲਈ PUK ਕੋਡ ਦਿਓ

en: 1 attempt remaining | %d attempts remaining
pa[0]: 1 ਕੋਸ਼ਿਸ਼ ਬਾਕੀ ਹੈ
pa[1]: %d ਕੋਸ਼ਿਸ਼ਾਂ ਬਾਕੀ ਹਨ

en: Enter new %{1} PIN
pa: ਨਵਾਂ %{1} PIN ਦਿਓ

en: Confirm new %{1} PIN
pa: ਨਵੇਂ %{1} PIN ਦੀ ਪੁਸ਼ਟੀ ਕਰੋ

en: PIN codes did not match.
pa: PIN ਕੋਡਾਂ ਦਾ ਮੇਲ ਨਹੀਂ ਹੋਇਆ।
