lomiri-indicator-network - en to ro translation catalogue (68 entries)

en: Connect to “%1”
ro: Conectare la “%1”

en: Connect
ro: Conectare

en: Cancel
ro: Anulează

en: Wi-Fi
ro: Rețea fără fir

en: Flight Mode
ro: Mod avion

en: Other network…
ro: Alte rețele...

en: No SIM
ro: Niciun SIM

en: SIM Error
ro: Eroare SIM

en: SIM Locked
ro: SIM blocat

en: Unregistered
ro: Neînregistrat

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: Denied
ro: Refuzat

en: Searching
ro: Se caută

en: No Signal
ro: Niciun semnal

en: Offline
ro: Deconectat

en: Unknown error
ro: Eroare necunoscută

en: No reason given
ro: Nici un motiv dat

en: Device is now managed
ro: Dispozitivul este administrat acum

en: Device is now unmanaged
ro: Dispozitivul nu este administrat acum

en: The device could not be readied for configuration
ro: Dispozitivul nu poate fi pregătit pentru configurare

en: IP configuration could not be reserved (no available address, timeout, etc.)
ro: Configurația IP nu a putut fi rezervată (nici o adresă disponibilă, durată timp expirată, etc.)

en: The IP configuration is no longer valid
ro: Configurația IP nu mai este validă

en: Your authentication details were incorrect
ro: Detaliile dumneavostră de autentificare sunt incorecte

en: 802.1X supplicant disconnected
ro: Solicitantul 802.1X deconectat

en: 802.1X supplicant configuration failed
ro: Configurarea solicitantului 802.1X a eșuat

en: 802.1X supplicant failed
ro: Solicitantul 802.1X a eșuat

en: 802.1X supplicant took too long to authenticate
ro: Solicitantul 802.1X a avut nevoie de prea mult timp pentru a realiza autentificarea

en: DHCP client failed to start
ro: Pornirea clientului DHCP a eșuat

en: DHCP client error
ro: Eroare client DHCP

en: DHCP client failed
ro: Clientul DHCP a eșuat

en: Shared connection service failed to start
ro: Pornirea serviciului de conexiune partajată a eșuat

en: Shared connection service failed
ro: Serviciul de conexiune partajată a eșuat

en: Necessary firmware for the device may be missing
ro: S-ar putea ca firmware-ul necesar dispozitivului să lipsească

en: The device was removed
ro: Dispozitivul a fost scos

en: NetworkManager went to sleep
ro: NetworkManager a intrat în modul de așteptare

en: The device's active connection disappeared
ro: Conexiunea activă a dispozitivului a dispărut

en: Device disconnected by user or client
ro: Dispozitivul a fost deconectat de utilizator sau de client

en: The device's existing connection was assumed
ro: Conexiunea existentă a dispozitivului a fost una presupusă

en: The supplicant is now available
ro: Acum solicitantul este disponibil

en: The modem could not be found
ro: Modemul nu poate fi găsit

en: The Bluetooth connection failed or timed out
ro: Conexiunea Bluetooth a eșuat sau a expirat

en: A dependency of the connection failed
ro: O dependență a conexiunii a eșuat

en: ModemManager is unavailable
ro: ModemManager este indisponibil

en: The Wi-Fi network could not be found
ro: Rețeaua Wi-Fi nu poate fi găsită

en: A secondary connection of the base connection failed
ro: O conexiune secundară a conexiunii de bază a eșuat.

note: TRANSLATORS: this is the indicator title shown on the top header of the indicator area
en: Network
ro: Rețea

en: Wi-Fi settings…
ro: Configurări rețea fără fir...

en: Cellular settings…
ro: Configurări gsm...

en: Sorry, incorrect %{1} PIN.
ro: Cod PIN %{1} incorect.

en: This will be your last attempt.
ro: Aceasta va fi ultima încercare

en: If %{1} PIN is entered incorrectly you will require your PUK code to unlock.
ro: Dacă PIN %{1} este introdus greșit, va trebui să utilizați codul PUK pentru deblocare.

en: Sorry, your %{1} is now blocked.
ro: Dispozitivul dumneavoastră %{1} a fost blocat.

en: Please enter your PUK code to unblock SIM card.
ro: Pentru deblocarea cardului SIM introduceți codul PUK .

en: You may need to contact your network provider for PUK code.
ro: Dacă nu cunoașteți codul PUK contactați furnizorul dumneavoastră de servicii.

en: Sorry, incorrect PUK.
ro: Cod PUK incorect.

en: If PUK code is entered incorrectly, your SIM card will be blocked and needs replacement.
ro: Dacă veți introduce un cod PUK incorect, cardul SIM va fi blocat permanent și va trebui să-l înlocuiți.

en: Please contact your network provider.
ro: Contactați furnizorul de servicii.

en: Your SIM card is now permanently blocked and needs replacement.
ro: Cardul SIM a fost blocat și va trebui înlocuit.

en: Please contact your service provider.
ro: Contactați furnizorul de servicii.

en: Sorry, incorrect PIN
ro: Cod PIN incorect

en: Sorry, incorrect PUK
ro: Cod PUK incorect

en: Enter %{1} PIN
ro: Introduceți PIN %{1}

en: Enter PUK code
ro: Introduceți codul PUK

en: Enter PUK code for %{1}
ro: Introduceți codul PUK pentru %{1}

en: 1 attempt remaining | %d attempts remaining
ro[0]: 1 încercare disponibilă
ro[1]: %d încercări disponibile
ro[2]: %d de încercări disponibile

en: Enter new %{1} PIN
ro: Introduceți noul PIN %{1}

en: Confirm new %{1} PIN
ro: Confirmați noul PIN %{1}

en: PIN codes did not match.
ro: Codurile PIN nu se potrivesc.
