lomiri-indicator-network - en to th translation catalogue (35 entries)

en: Connect to “%1”
th: เชื่อมต่อ "%1"

en: Connect
th: เชื่อมต่อ

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Flight Mode
th: โหมดเครื่องบิน

en: Cellular data
th: ข้อมูลเซลลูลาร์

en: Hotspot
th: ฮอตสปอต

en: Other network…
th: เครือข่ายอื่น ๆ…

en: No SIM
th: ไม่มี SIM

en: SIM Error
th: SIM ผิดพลาด

en: SIM Locked
th: SIM ถูกล็อก

en: Unregistered
th: ไม่ได้ลงทะเบียน

en: Unknown
th: ไม่รู้จัก

en: Denied
th: ถูกปฏิเสธ

en: Searching
th: กำลังค้นหา

en: No Signal
th: ไม่มีสัญญาณ

en: Offline
th: ออฟไลน์

en: The Wi-Fi network could not be found
th: ไม่พบเครือข่าย Wi-Fi

note: TRANSLATORS: this is the indicator title shown on the top header of the indicator area
en: Network
th: เครือข่าย

en: VPN settings…
th: การตั้งค่า VPN…

en: Wi-Fi settings…
th: การตั้งค่า Wi-Fi…

en: Cellular settings…
th: การตั้งค่าเซลลูลาร์…

en: If %{1} PIN is entered incorrectly you will require your PUK code to unlock.
th: หากใส่ PIN %{1} ไม่ถูกต้อง คุณจะต้องใช้รหัส PUK เพื่อปลดล็อก

en: Sorry, your %{1} is now blocked.
th: ขออภัย %{1} ของคุณถูกบล็อก

en: Please enter your PUK code to unblock SIM card.
th: กรุณาใส่รหัส PUK ของคุณเพื่อปลดบล็อก SIM การ์ด

en: You may need to contact your network provider for PUK code.
th: คุณอาจต้องติดต่อผู้ให้บริการเครือข่ายของคุณเพื่อขอรับรหัส PUK

en: Sorry, incorrect PUK.
th: ขออภัย PUK ไม่ถูกต้อง

en: If PUK code is entered incorrectly, your SIM card will be blocked and needs replacement.
th: หากใส่รหัส PUK ไม่ถูกต้อง SIM การ์ดของคุณจะถูกบล็อกและจะต้องทำการเปลี่ยนใหม่

en: Please contact your network provider.
th: กรุณาติดต่อผู้ให้บริการเครือข่ายของคุณ

en: Your SIM card is now permanently blocked and needs replacement.
th: SIM การ์ดของคุณถูกบล็อกถาวรและต้องเปลี่ยนใหม่

en: Please contact your service provider.
th: กรุณาติดต่อผู้ให้บริการของคุณ

en: Sorry, incorrect PIN
th: ขออภัย PIN ไม่ถูกต้อง

en: Sorry, incorrect PUK
th: ขออภัย PUK ไม่ถูกต้อง

en: Enter %{1} PIN
th: ใส่ PIN %{1}

en: Enter PUK code
th: ใส่รหัส PUK

en: Enter PUK code for %{1}
th: ใส่รหัส PUK สำหรับ %{1}
