lomiri-indicator-network - en to gd translation catalogue (81 entries)

en: Connect to “%1”
gd: Ceangail ri "%1"

en: Connect
gd: Ceangail

en: Cancel
gd: Sguir dheth

en: Wi-Fi
gd: WiFi

en: Flight Mode
gd: Am modh itealain

en: Cellular data
gd: Dàta mobile

en: Other network…
gd: Lìonra eile...

en: No SIM
gd: Gun SIM

en: SIM Error
gd: Mearachd SIM

en: SIM Locked
gd: SIM glaiste

en: Unregistered
gd: Gun chlàradh

en: Unknown
gd: Neo-aithnichte

en: Denied
gd: Air a dhiùltadh

en: Searching
gd: 'Ga lorg

en: No Signal
gd: Gun siognal

en: Offline
gd: Far loidhne

en: Unknown error
gd: Mearachd nach aithne dhuinn

en: No reason given
gd: Cha deach adhbhar a thoirt seachad

en: Device is now managed
gd: Tha an t-uidheam fo stiùireadh a-nis

en: Device is now unmanaged
gd: Tha an t-uidheam gun stiùireadh a-nis

en: The device could not be readied for configuration
gd: Cha deach leinn an t-uidheam ullachadh airson rèiteachadh

en: IP configuration could not be reserved (no available address, timeout, etc.)
gd: Tha b' urrainn dhuinn rèiteachadh an IP a ghlèidheadh (chan eil seòladh ri làimh, dh'fhalbh an ùine air is msaa.)

en: The IP configuration is no longer valid
gd: Chan eil rèiteachadh an IP dligheach tuilleadh

en: Your authentication details were incorrect
gd: Cha robh am fiosrachadh dearbhaidh agad mar bu chòir

en: 802.1X supplicant disconnected
gd: Chaidh an ceangal aig 802.1X supplicant a bhriseadh

en: 802.1X supplicant configuration failed
gd: Dh'fhàillig le rèiteachadh a' 802.1X supplicant

en: 802.1X supplicant failed
gd: Dh'fhàillig leis a' 802.1X supplicant

en: 802.1X supplicant took too long to authenticate
gd: Thug e ro fhada an 802.1X supplicant a dhearbhadh

en: DHCP client failed to start
gd: Dh'fhàillig tòiseachadh a' chliaint DHCP

en: DHCP client error
gd: Mearachd a' chliaint DHCP

en: DHCP client failed
gd: Dh'fhàillig an cliant DCHP

en: Shared connection service failed to start
gd: Dh'fhàillig tòiseachadh seirbheis a' cheangail cho-roinnte

en: Shared connection service failed
gd: Dh'fhàillig seirbheis a' cheangail cho-roinnte

en: Necessary firmware for the device may be missing
gd: Dh'fhaoidte gu bheil firmware riatanach a dhìth air an uidheam

en: The device was removed
gd: Chaidh an t-uidheam a thoirt air falbh

en: NetworkManager went to sleep
gd: Chaidh an NetworkManager a chadal

en: The device's active connection disappeared
gd: Rach ceangal gnìomhach an uidheim a-mach à sealladh

en: Device disconnected by user or client
gd: Chaidh ceangal an uidheim a bhriseadh le cleachdaiche no leis a' chliant

en: The device's existing connection was assumed
gd: Bhathar an dùil air ceangal làithreach an uidheim

en: The supplicant is now available
gd: Tha an supplicant ri làimh a-nis

en: The modem could not be found
gd: Cha deach am modem a lorg

en: The Bluetooth connection failed or timed out
gd: Dh'fhàillig leis a' cheangal bluetooth no dh'fhalbh an ùine air

en: A dependency of the connection failed
gd: Dh'fhàillig eisimeileachd a' cheangail

en: ModemManager is unavailable
gd: Chan eil ModemManager ri làimh

en: The Wi-Fi network could not be found
gd: Cha deach an lìonra Wi-Fi a lorg

en: A secondary connection of the base connection failed
gd: Dh'fhàillig le ceangal dàrnach a' cheangail thùsail

en: VPN connection %1
gd: Ceangal VPN %1

note: TRANSLATORS: this is the indicator title shown on the top header of the indicator area
en: Network
gd: Lìonra

en: VPN settings…
gd: Roghainnean VPN…

en: Wi-Fi settings…
gd: Roghainnean WiFi…

en: Cellular settings…
gd: Roghainnean ceangal fòn-làimhe...

en: Sorry, incorrect %{1} PIN.
gd: Duilich ach tha a' PIN airson %{1} cearr.

en: This will be your last attempt.
gd: Seo an oidhirp mu dheireadh agad.

en: If %{1} PIN is entered incorrectly you will require your PUK code to unlock.
gd: Mur cuir thu a' PIN airson %{1} a-steach mar bu chòir, bidh feum agad air a' PUK agad gus a' ghlas a thoirt dheth.

en: Sorry, your %{1} is now blocked.
gd: Duilich ach tha a' %{1} agad glaiste a-nis.

en: Please enter your PUK code to unblock SIM card.
gd: Cuir a-steach an còd PUK agad gus a' ghlas a thoirt far na cairt SIM.

en: You may need to contact your network provider for PUK code.
gd: Dh'fhaoidte gum feum thu fios a chur gu solaraiche an lìonraidh agad airson a' chòd PUK agad.

en: Sorry, incorrect PUK.
gd: Duilich ach tha a' PUK cearr.

en: If PUK code is entered incorrectly, your SIM card will be blocked and needs replacement.
gd: Mur cuir thu an còd PUK a-steach mar bu chòir, thèid a' chairt SIM agad a ghlasadh 's feumaidh tu tè ùr fhaighinn.

en: Please contact your network provider.
gd: Cuir fios gu solaraiche an lìonraidh agad.

en: Your SIM card is now permanently blocked and needs replacement.
gd: Tha a' chairt SIM agad glaiste gu buan a-nis 's feumaidh tu tè ùr fhaighinn.

en: Please contact your service provider.
gd: Cuir fios gu solaraiche an t-seirbheis agad.

en: Sorry, incorrect PIN
gd: Duilich ach tha a' PIN cearr

en: Sorry, incorrect PUK
gd: Duilich ach tha a' PUK cearr

en: Enter %{1} PIN
gd: Cuir a-steach a' PIN airson %{1}

en: Enter PUK code
gd: Cuir a-steach an còd PUK

en: Enter PUK code for %{1}
gd: Cuir a-steach an còd PUK airson %{1}

en: 1 attempt remaining | %d attempts remaining
gd[0]: %d oidhirp air fhàgail
gd[1]: %d oidhirp air fhàgail
gd[2]: %d oidhirpean air fhàgail
gd[3]: %d oidhirp air fhàgail

en: Enter new %{1} PIN
gd: Cuir a-steach a' PIN ùr airson %{1}

en: Confirm new %{1} PIN
gd: Dearbhaich a' PIN ùr airson %{1}

en: PIN codes did not match.
gd: Cha robh an dà chòd PIN co-ionnann

en: The VPN connection '%1' failed.
gd: Dh'fhàillig leis a' cheangal VPN "%1".

en: The VPN connection '%1' failed because the network connection was interrupted.
gd: Dh'fhàillig leis a' cheangal VPN "%1" air sgàth 's gun deach an ceangal dhan lìonra a bhriseadh.

en: The VPN connection '%1' failed because the VPN service stopped unexpectedly.
gd: Dh'fhàillig leis a' cheangal VPN "%1" air sgàth 's gun do sguir an t-seirbheis VPN gun dùil.

en: The VPN connection '%1' failed because the VPN service returned invalid configuration.
gd: Dh'fhàillig leis a' cheangal VPN "%1" air sgàth 's gun do thill an t-seirbheis VPN rèiteachadh mì-dhligheach.

en: The VPN connection '%1' failed because the connection attempt timed out.
gd: Dh'fhàillig leis a' cheangal VPN "%1" air sgàth 's gun do dh'fhalbh an ùine air an oidhirp ceangail.

en: The VPN connection '%1' failed because the VPN service did not start in time.
gd: Dh'fhàillig leis a' cheangal VPN "%1" air sgàth 's nach do thòisich an t-seirbheis VPN ri àm.

en: The VPN connection '%1' failed because the VPN service failed to start.
gd: Dh'fhàillig leis a' cheangal VPN "%1" air sgàth 's nach deach leis an t-seirbheis VPN a thòiseachadh.

en: The VPN connection '%1' failed because there were no valid VPN secrets.
gd: Dh'fhàillig leis a' cheangal VPN "%1" air sgàth 's nach robh rùintean VPN dligheach ann.

en: The VPN connection '%1' failed because of invalid VPN secrets.
gd: Dh'fhàillig leis a' cheangal VPN "%1" ri linn rùintean VP mì-dhligheach.

en: VPN Connection Failed
gd: Dh'fhàillig an ceangal VPN
