lomiri-indicator-network - en to sq translation catalogue (38 entries)

en: Connect
sq: Lidhu

en: Cancel
sq: Anullo

en: Unknown error
sq: Gabim i panjohur

en: No reason given
sq: Nuk u dha arsye

en: Device is now managed
sq: Tani menaxhohet pajisja

en: Device is now unmanaged
sq: Pajisja tani nuk është e menaxhuar

en: The device could not be readied for configuration
sq: Pajisja nuk mund të përgatitej për konfigurimin

en: IP configuration could not be reserved (no available address, timeout, etc.)
sq: Konfigurimi i IP nuk mund të rezervohej (nuk ka adresë të disponueshme, kohë, etj)

en: The IP configuration is no longer valid
sq: Konfigurimi IP nuk është më i vlefshëm

en: Your authentication details were incorrect
sq: Detajet e legalizuara nuk ishin të sakta

en: 802.1X supplicant disconnected
sq: Mbështetësi 802.1X i shkyçur

en: 802.1X supplicant configuration failed
sq: Konfigurimi i Mbështetësit 802.1X dështoi

en: 802.1X supplicant failed
sq: Mbështetësi 802.1X dështoi

en: 802.1X supplicant took too long to authenticate
sq: Mbështetësi 802.1X mori shumë kohë për të vërtetuar

en: DHCP client failed to start
sq: Klienti DHCP dështoi të niset

en: DHCP client error
sq: Gabim i klientit DHCP

en: DHCP client failed
sq: Klienti DHCP dështoi

en: Shared connection service failed to start
sq: Shërbimi i lidhjes së përbashkët dështoi në nisje

en: Shared connection service failed
sq: Shërbimi i lidhjes së përbashkët dështoi

en: Necessary firmware for the device may be missing
sq: Firmware e nevojshme për pajisjen mund të mungojë

en: The device was removed
sq: Pajisja u hoq

en: NetworkManager went to sleep
sq: NetworkManager shkoi për të fjetur

en: The device's active connection disappeared
sq: Lidhja aktive e pajisjes u zhduk

en: Device disconnected by user or client
sq: Pajisja shkëputet nga përdoruesi ose klienti

en: The device's existing connection was assumed
sq: Lidhja ekzistuese e pajisjes u pranua

en: The supplicant is now available
sq: Kërkuesi është tani në dispozicion

en: The modem could not be found
sq: Nuk mund të gjendet modemi

en: The Bluetooth connection failed or timed out
sq: Lidhja Bluetooth dështoi ose u ndërpre

en: A dependency of the connection failed
sq: Një varësi e lidhjes dështoi

en: ModemManager is unavailable
sq: ModemManager nuk është i disponueshëm

en: The Wi-Fi network could not be found
sq: Rrjeti WiFi nuk mund të gjendet

en: A secondary connection of the base connection failed
sq: Një lidhje dytësore e lidhjes bazë dështoi

note: TRANSLATORS: this is the indicator title shown on the top header of the indicator area
en: Network
sq: Rrjeti

en: This will be your last attempt.
sq: Kjo do to jetë përpjekja jote e fundit.

en: Enter PUK code
sq: Fut kodin PUK

en: Enter PUK code for %{1}
sq: Fut kodin PUK për %{1}

en: 1 attempt remaining | %d attempts remaining
sq[0]: 1 përpjekje e mbetur
sq[1]: %d përpjekje të mbetura

en: PIN codes did not match.
sq: Kodet PIN nuk përputhen.
