lomiri-keyboard - en to pt translation catalogue (49 entries)

en: Select All
pt: Selecionar tudo

en: Redo
pt: Refazer

en: Undo
pt: Desfazer

en: Paste
pt: Colar

en: Copy
pt: Copiar

en: Cut
pt: Cortar

en: Done
pt: Feito

en: Swipe to move selection
pt: Deslize para mover a seleção

en: Swipe to move cursor
pt: Deslize para mover o cursor

en: Double-tap to enter selection mode
pt: Duplo-toque para introduzir o modo de seleção

en: Settings
pt: Definições

en: Arabic
pt: Árabe

en: Azerbaijani
pt: Azerbaijano

en: Bulgarian
pt: Búlgaro

en: Bosnian
pt: Bósnio

en: Catalan
pt: Catalão

en: Czech
pt: Checo

en: Danish
pt: Dinamarquês

en: German
pt: Alemão

en: Greek
pt: Grego

en: English
pt: Inglês

en: Spanish
pt: Espanhol

en: Persian
pt: Persa

en: Finnish
pt: Finlandês

en: French
pt: Francês

en: French
    (Swiss)
pt: Francês
    (suíço)

en: Scottish Gaelic
pt: Galaico Escocês

en: Hebrew
pt: Hebraico

en: Croatian
pt: Croata

en: Hungarian
pt: Húngaro

en: Icelandic
pt: Islandês

en: Italian
pt: Italiano

en: Japanese
pt: Japonês

en: Lithuanian
pt: Lituano

en: Latvian
pt: Letão

en: Korean
pt: Coreano

en: Dutch
pt: Holandês

en: Norwegian
pt: Norueguês

en: Polish
pt: Polaco

en: Portuguese
pt: Português

en: Romanian
pt: Romeno

en: Russian
pt: Russo

en: Slovenian
pt: Esloveno

en: Serbian
pt: Sérvio

en: Swedish
pt: Sueco

en: Turkish
pt: Turco

en: Ukrainian
pt: Ucraniano

en: Chinese
    (Pinyin)
pt: Chinês
    (Pinyin)

en: Chinese
    (Chewing)
pt: Chinês
    (Chewing)
