lomiri-keyboard - en to ja translation catalogue (50 entries)

en: Select All
ja: すべて選択

en: Redo
ja: やり直す

en: Undo
ja: 戻る

en: Paste
ja: 貼り付け

en: Copy
ja: コピー

en: Cut
ja: 切り取り

en: Swipe to move selection
ja: スワイプで選択範囲を移動

en: Swipe to move cursor
ja: スワイプでカーソル移動

en: Double-tap to enter selection mode
ja: ダブルタップで選択モードに移行

en: Settings
ja: 設定

en: Arabic
ja: アラビア語

en: Azerbaijani
ja: アゼルバイジャン語

en: Bulgarian
ja: ブルガリア語

en: Bosnian
ja: ボスニア語

en: Catalan
ja: カタルーニャ語

en: Czech
ja: チェコ語

en: Danish
ja: デンマーク語

en: German
ja: ドイツ語

en: Emoji
ja: 絵文字

en: Greek
ja: ギリシャ語

en: English
ja: 英語

en: Esperanto
ja: エスペラント語

en: Spanish
ja: スペイン語

en: Persian
ja: ペルシャ語

en: Finnish
ja: フィンランド語

en: French
ja: フランス語

en: French
    (Swiss)
ja: フランス語
    (スイス)

en: Scottish Gaelic
ja: スコットランド・ゲール語

en: Hebrew
ja: ヘブライ語

en: Croatian
ja: クロアチア語

en: Hungarian
ja: ハンガリー語

en: Icelandic
ja: アイスランド語

en: Italian
ja: イタリア語

en: Japanese
ja: 日本語

en: Lithuanian
ja: リトアニア語

en: Latvian
ja: ラトビア語

en: Korean
ja: 韓国語

en: Dutch
ja: オランダ語

en: Norwegian
ja: ノルウェー語

en: Polish
ja: ポーランド語

en: Portuguese
ja: ポルトガル語

en: Romanian
ja: ルーマニア語

en: Russian
ja: ロシア語

en: Slovenian
ja: スロベニア語

en: Serbian
ja: セルビア語

en: Swedish
ja: スウェーデン語

en: Turkish
ja: トルコ語

en: Ukrainian
ja: ウクライナ語

en: Chinese
    (Pinyin)
ja: 中国語
    (北京)

en: Chinese
    (Chewing)
ja: 中国語
    （咀嚼）
