lomiri-keyboard - en to pl translation catalogue (57 entries)

en: Select All
pl: Zaznacz wszystko

en: Redo
pl: Ponów

en: Undo
pl: Cofnij

en: Paste
pl: Wklej

en: Copy
pl: Kopiuj

en: Cut
pl: Wytnij

en: Swipe to move selection
pl: Przesuń, aby przenieść zaznaczenie

en: Double-tap to exit selection mode
pl: Kliknij dwukrotnie, aby wyjść z trybu wyboru

en: Swipe to move cursor
pl: Przesuń, aby przesunąć kursor

en: Double-tap to enter selection mode
pl: Kliknij dwukrotnie, aby przejść do trybu wyboru

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Arabic
pl: arabski

en: Azerbaijani
pl: azerbejdżański

en: Belarusian
pl: Białoruski

en: Bulgarian
pl: Bułgarski

en: Bengali
pl: Bengalski

en: Bengali
    (Avro)
pl: Bengalski
    (Avro)

en: Bengali
    (Probhat)
pl: Bengalski
    (Probhat)

en: Bosnian
pl: bośniacki

en: Catalan
pl: kataloński

en: Czech
pl: czeski

en: Danish
pl: duński

en: German
pl: niemiecki

en: Greek
pl: grecki

en: English
pl: angielski

en: English
    (Dvorak)
pl: Angielski
    (Dvorak)

en: English
    (Colemak)
pl: Angielski
    (Colemak)

en: Spanish
pl: hiszpański

en: Persian
pl: Perski

en: Finnish
pl: fiński

en: French
pl: francuski

en: French
    (Swiss)
pl: Francuski
    (Szwajcarski)

en: Scottish Gaelic
pl: gaelicki szkocki

en: Hebrew
pl: hebrajski

en: Croatian
pl: chorwacki

en: Hungarian
pl: węgierski

en: Icelandic
pl: islandzki

en: Italian
pl: włoski

en: Japanese
pl: Japoński

en: Lithuanian
pl: Litewski

en: Latvian
pl: łotewski

en: Macedonian
pl: Macedoński

en: Korean
pl: Koreański

en: Dutch
pl: niderlandzki

en: Norwegian
pl: norweski

en: Polish
pl: polski

en: Portuguese
pl: portugalski

en: Romanian
pl: rumuński

en: Russian
pl: rosyjski

en: Slovenian
pl: słoweński

en: Serbian
pl: serbski

en: Swedish
pl: szwedzki

en: Thai
pl: Tajski

en: Turkish
pl: Turecki

en: Ukrainian
pl: ukraiński

en: Chinese
    (Pinyin)
pl: Chiński
    (Pinyin)

en: Chinese
    (Chewing)
pl: Chiński
    (Chewing)
