lomiri-keyboard - en to lo translation catalogue (59 entries)

en: Select All
lo: ເລືອກທັງໝົດ

en: Redo
lo: ເຮັດຄືນ

en: Undo
lo: ຄືນຄ່າ

en: Paste
lo: ວາງ

en: Copy
lo: ຄັດລອກ

en: Cut
lo: ຕັດ

en: Swipe to move selection
lo: ເລື່ອນເພື່ອຍ້າຍສ່ວນທີ່ເລືອກ

en: Double-tap to exit selection mode
lo: ແຕະສອງຄັ້ງເພື່ອອອກຈາກໂໝດເລືອກ

en: Swipe to move cursor
lo: ເລື່ອນເພື່ອຍ້າຍເຄີເຊີ

en: Double-tap to enter selection mode
lo: ແຕະສອງຄັ້ງເພື່ອເຂົ້າສູ່ໂໝດເລືອກ

en: Settings
lo: ຕັ້ງຄ່າ

en: Arabic
lo: ອາຣັບ

en: Azerbaijani
lo: ອາເຊີໄບຈານ

en: Belarusian
lo: ເບລາຣຸດ

en: Bulgarian
lo: ບູນກາຣີ

en: Bengali
lo: ເບັງກາລີ

en: Bengali
    (Avro)
lo: ເບັງກາລີ
    (Avro)

en: Bengali
    (Probhat)
lo: ເບັງກາລີ
    (Probhat)

en: Bosnian
lo: ບົດສະນີ

en: Catalan
lo: ກາຕາລັງ

en: Czech
lo: ເຊັກ

en: Danish
lo: ແດນມາກ

en: German
lo: ເຢຍລະມັນ

en: Emoji
lo: ອີໂມຈິ

en: Greek
lo: ເກຣັກ

en: English
lo: ອັງກິດ

en: English
    (Dvorak)
lo: ອັງກິດ
    (Dvorak)

en: English
    (Colemak)
lo: ອັງກິດ
    (Colemak)

en: Esperanto
lo: ເອສເປຣັງໂຕ

en: Spanish
lo: ສະເປນ

en: Persian
lo: ເປີເຊຍ

en: Finnish
lo: ຟິນແລນ

en: French
lo: ຝຣັ່ງ

en: French
    (Swiss)
lo: ຝຣັ່ງ
    (ສະວິດ)

en: Scottish Gaelic
lo: ສະກັອດຕິສ ແກລິກ

en: Hebrew
lo: ຢິວ

en: Croatian
lo: ໂຄຣເອເຊຍ

en: Hungarian
lo: ຮົງກາຣີ

en: Icelandic
lo: ໄອສແລນ

en: Italian
lo: ອີຕາລີ

en: Japanese
lo: ຢີປຸ່ນ

en: Lithuanian
lo: ລີຕົວນີ

en: Latvian
lo: ລັດເວຍ

en: Macedonian
lo: ມາເຊໂດນີ

en: Korean
lo: ເກົາຫຼີ

en: Dutch
lo: ໂຮນລັງ

en: Norwegian
lo: ນອກແວ

en: Polish
lo: ໂປໂລຍ

en: Portuguese
lo: ປອກຕຸຍການ

en: Romanian
lo: ໂຣມານີ

en: Russian
lo: ລັດເຊຍ

en: Slovenian
lo: ສະໂລວີນີ

en: Serbian
lo: ແຊັກບີ

en: Swedish
lo: ສະວີເດັນ

en: Thai
lo: ໄທ

en: Turkish
lo: ຕວກກີ

en: Ukrainian
lo: ອູແກຣນ

en: Chinese
    (Pinyin)
lo: ຈີນ
    (ພິນອິນ)

en: Chinese
    (Chewing)
lo: ຈີນ
    (Chewing)
