mediaplayer-app - en to aa translation catalogue (18 entries)

en: Media Player
aa: Rattema Digrise

en: Open Video
aa: Viidiyo Fak

en: Video files (*.avi *.mov *.mp4 *.divx *.ogg *.ogv *.mpeg);;All files (*)
aa: Viidiyô  kibooba (*.avi *.mov *.mp4 *.divx *.ogg *.ogv *.mpeg);;All files (*);; kibooba inkih(*)

en: Error
aa: Soka

en: No video selected to play. Connect your phone to your computer to transfer videos to the phone. Then select video from Videos scope.
aa: Faktuh dooritte viidiyo matan. Viidiyooya telefoonut tabissâ gidih, ku telefoon kee kombiiter fantaarawis. Wohuk wadir Viidiyooyâ baarik viidiyo doorit.

en: Ok
aa: Hayya

en: Play / Pause
aa: Digris / Ordobbis

en: Pause or Resume Playhead
aa: Ordobbis hinnay kalah Digir-fiir gacis

en: Share
aa: Kurut

en: Post;Upload;Attach
aa: Rub;Tabis;Xakab

note: TRANSLATORS: this refers to an unknown duration.
en: unknown
aa: Igmon

en: Error playing video
aa: Viidiyô fakim soka le

en: Close
aa: Alif

en: Fail to open the source video.
aa: Viidiyô raceynah fakim makkinna

en: Video format not supported.
aa: Viidiyô sido ma quukta.

en: A network error occurred.
aa: Rettâ soki yekke

en: There are not the appropriate permissions to play a media resource.
aa: Rattemâ raceyna digrissuh faxxiimta idnitte matan.

en: Fail to connect with playback backend.
aa: Digir-qagsak gabakkaltî fantaaxaw makkinna
