mediaplayer-app - en to bs translation catalogue (18 entries)

en: Media Player
bs: Izvođač medije

en: Open Video
bs: Otvori video

en: Video files (*.avi *.mov *.mp4 *.divx *.ogg *.ogv *.mpeg);;All files (*)
bs: Video datoteke (*.avi *.mov *.mp4 *.divx *.ogg *.ogv *.mpeg);;Sve datoteke (*)

en: Error
bs: Greška

en: No video selected to play. Connect your phone to your computer to transfer videos to the phone. Then select video from Videos scope.
bs: Nije odabran video za reprodukciju. Povežite vaš telefon sa računarom radi prenosa videa na telefon. Odaberite video s liste videa.

en: Ok
bs: U redu

en: Play / Pause
bs: Sviraj/pauziraj

en: Pause or Resume Playhead
bs: Pauziraj ili nastavi izvođenje

en: Share
bs: Podijeli

en: Post;Upload;Attach
bs: Postavi;Podigni;Dodaj

note: TRANSLATORS: this refers to an unknown duration.
en: unknown
bs: nepoznat

en: Error playing video
bs: Greška prilikom reprodukcije video zapisa

en: Close
bs: Zatvori

en: Fail to open the source video.
bs: Otvaranje izvornog video zapisa je neuspješno.

en: Video format not supported.
bs: Video format nije podržan.

en: A network error occurred.
bs: Došlo je do greške u mreži.

en: There are not the appropriate permissions to play a media resource.
bs: Ne postoje prikladna dopuštenja za reprodukciju medijskog resursa.

en: Fail to connect with playback backend.
bs: Spajanje na pozadinski servis reprodukcije je neuspješan
