mediaplayer-app - en to fa translation catalogue (19 entries)

en: Media Player
fa: پخش کننده‌ی رسانه

en: Open Video
fa: گشودن ویدیو

en: Video files (*.avi *.mov *.mp4 *.divx *.ogg *.ogv *.mpeg);;All files (*)
fa: پرونده‌های ویدیویی (*.avi *.mov *.mp4 *.divx *.ogg *.ogv *.mpeg);;تمام پرونده‌ها(*)

en: Error
fa: خطا

en: No video selected to play. Connect your phone to your computer to transfer videos to the phone. Then select video from Videos scope.
fa: هیچ ویدیویی برای پخش گزیده نشده است. تلفن خود را با رایانه‌تان وصل کرده با ویدیوهای را به تلفن منتقل کنید. سپس ویدیو را از حوزه‌ی ویدیوها برگزینید.

en: Ok
fa: تأیید

en: Play / Pause
fa: پخش / مکث

en: Pause or Resume Playhead
fa: مکث یا ازسرگیری پخش

en: Share
fa: به‌اشتراک گذاری

en: Post;Upload;Attach
fa: ارسال;بارگذاری;پیوست

note: TRANSLATORS: this refers to an unknown duration.
en: unknown
fa: نامعلوم

en: 0:00:00
fa: ۰:۰۰:۰۰

en: Error playing video
fa: خطا در پخش ویدیو

en: Close
fa: بستن

en: Fail to open the source video.
fa: گشودن ویدیوی منبع شکست خورد.

en: Video format not supported.
fa: قالب ویدیو پشتیبانی نمی‌شود.

en: A network error occurred.
fa: یک خطای شبکه رخ داد.

en: There are not the appropriate permissions to play a media resource.
fa: اجازه‌های لازم برای پخش یک منبع رسانه وجود ندارد.

en: Fail to connect with playback backend.
fa: اتّصال به برنامه‌ی پشتی پخش شکست خورد.
