mediaplayer-app - en to is translation catalogue (13 entries)

en: Media Player
is: Margmiðlunarspilari

en: Open Video
is: Opna myndskeið

en: Video files (*.avi *.mov *.mp4 *.divx *.ogg *.ogv *.mpeg);;All files (*)
is: Myndskeiðaskrár (*.avi *.mov *.mp4 *.divx *.ogg *.ogv *.mpeg);;Allar skrárs (*)

en: Error
is: Villa

en: Ok
is: Í lagi

en: Play / Pause
is: Spila / Bíða

en: Pause or Resume Playhead
is: Bíða eða halda áfram með afspilun

en: Share
is: Deila

en: Post;Upload;Attach
is: Framlag;Senda;Hengja við

note: TRANSLATORS: this refers to an unknown duration.
en: unknown
is: óþekkt

en: Error playing video
is: Villa við að spila myndskeið

en: Close
is: Loka

en: A network error occurred.
is: Villa kom upp í netkerfi.
