mediaplayer-app - en to ja translation catalogue (15 entries)

en: Media Player
ja: メディアプレーヤー

en: Error
ja: エラー

en: No video selected to play. Connect your phone to your computer to transfer videos to the phone. Then select video from Videos scope.
ja: 再生できるビデオはありません。電話にビデオを転送するためコンピューターにあなたの電話を接続し、ビデオscopeからビデオを選択します。

en: Ok
ja: OK

en: Play / Pause
ja: 再生/一時停止

en: Pause or Resume Playhead
ja: 再生を一時停止もしくは再開します

en: Share
ja: 共有

en: Post;Upload;Attach
ja: Post;Upload;Attach;投稿;アップロード;添付

note: TRANSLATORS: this refers to an unknown duration.
en: unknown
ja: 不明

en: Error playing video
ja: ビデオ再生のエラー

en: Close
ja: 閉じる

en: Fail to open the source video.
ja: ソースビデオを開くことができません。

en: Video format not supported.
ja: ビデオフォーマットはサポートされていません。

en: A network error occurred.
ja: ネットワークエラーが発生しました。

en: Fail to connect with playback backend.
ja: バックグラウンド再生への接続ができません。
