mediaplayer-app - en to nb translation catalogue (19 entries)

en: Media Player
nb: Medieasvpiller

en: Open Video
nb: Åpne video

en: Video files (*.avi *.mov *.mp4 *.divx *.ogg *.ogv *.mpeg);;All files (*)
nb: Videofiler (*.avi *.mov *.mp4 *.divx *.ogg *.ogv *.mpeg);;Alle filer (*)

en: Error
nb: Feil

en: No video selected to play. Connect your phone to your computer to transfer videos to the phone. Then select video from Videos scope.
nb: Ingen video er valgt. Koble telefonen til datamaskinen, og overfør noen videoer. Velg deretter video fra Videoer-virkefeltet

en: Ok
nb: OK

en: Play / Pause
nb: Spill av / pause

en: Pause or Resume Playhead
nb: Stans eller fortsett avspillingshode

en: Share
nb: Del

en: Post;Upload;Attach
nb: Publiser;Last opp;Legg ved

note: TRANSLATORS: this refers to a duration/remaining time of the video, of which you can change the order. %1 refers to hours, %2 refers to minutes and %3 refers to seconds.
en: %1:%2:%3
nb: %1.%2.%3

note: TRANSLATORS: this refers to an unknown duration.
en: unknown
nb: ukjent

en: Error playing video
nb: Feil ved avspilling av video

en: Close
nb: Lukk

en: Fail to open the source video.
nb: Klarte ikke å åpne kildevideoen.

en: Video format not supported.
nb: Videoformatet støttes ikke.

en: A network error occurred.
nb: Det oppstod en nettverksfeil.

en: There are not the appropriate permissions to play a media resource.
nb: Du har ikke tilstrekkelige privilegier til å spille av en medieressurs.

en: Fail to connect with playback backend.
nb: Klarte ikke å koble til bakstykke for avspilling.
