mediaplayer-app - en to pa translation catalogue (16 entries)

en: Media Player
pa: ਮੀਡਿਆ ਪਲੇਅਰ

en: Error
pa: ਖਾਮੀ

en: No video selected to play. Connect your phone to your computer to transfer videos to the phone. Then select video from Videos scope.
pa: ਚਲਾਉਣ ਲਈ ਕੋਈ ਵੀਡੀਓ ਨਹੀਂ ਚੁਣੀ। ਫ਼ੋਨ ਵਿੱਚ ਵੀਡੀਓ ਦੇ ਤਬਾਦਲੇ ਲਈ ਆਪਣੇ ਫ਼ੋਨ ਨੂੰ ਆਪਣੇ ਕੰਪਿਊਟਰ ਨਾਲ ਕੁਨੇਕਟ ਕਰੋ। ਬਾਅਦ ਵਿੱਚ ਵੀਡੀਓ ਸਕੋਪ ਤੋਂ ਵੀਡੀਓ ਚੁਣੋ।

en: Ok
pa: ਠੀਕ

en: Play / Pause
pa: ਚਲਾਓ / ਵਿਰਾਮ

en: Pause or Resume Playhead
pa: ਪਲੇਹੈੱਡ ਵਿਰਾਮ ਜਾਂ ਚਲਾਓ

en: Share
pa: ਸਾਂਝਾ ਕਰੋ

en: Post;Upload;Attach
pa: ਪੋਸਟ;ਅੱਪਲੋਡ;ਨੱਥੀ ਕਰੋ

note: TRANSLATORS: this refers to an unknown duration.
en: unknown
pa: ਅਣਜਾਣ

en: Error playing video
pa: ਵੀਡੀਓ ਚਲਾਉਣ ਸਮੇਂ ਖਾਮੀ

en: Close
pa: ਬੰਦ

en: Fail to open the source video.
pa: ਸੋਰਸ ਵੀਡੀਓ ਖੋਲ੍ਹਣ ਵਿੱਚ ਫ਼ੇਲ੍ਹ।

en: Video format not supported.
pa: ਵੀਡੀਓ ਫ਼ਾਰਮੇਟ ਸਹਿਯੋਗ ਨਹੀਂ ਕਰਦਾ।

en: A network error occurred.
pa: ਨੈੱਟਵਰਕ ਖਾਮੀ ਆਈ।

en: There are not the appropriate permissions to play a media resource.
pa: ਇੱਕ ਮੀਡੀਆ ਵਸੀਲਾ ਚਲਾਉਣ ਲਈ ਇੱਥੇ ਠੀਕ ਅਧਿਕਾਰ ਨਹੀਂ ਹਨ।

en: Fail to connect with playback backend.
pa: ਪਲੇਬੈਕ ਬੈਕਐਡ ਨਾਲ ਸੰਪਰਕ ਕਰਨ ਵਿੱਚ ਫ਼ੇਲ੍ਹ।
