mediaplayer-app - en to pl translation catalogue (18 entries)

en: Media Player
pl: Odtwarzacz multimediów

en: Open Video
pl: Otwórz wideo

en: Video files (*.avi *.mov *.mp4 *.divx *.ogg *.ogv *.mpeg);;All files (*)
pl: Pliki wideo (*.avi *.mov *.mp4 *.divx *.ogg *.ogv *.mpeg);;Wszystkie pliki (*)

en: Error
pl: Błąd

en: No video selected to play. Connect your phone to your computer to transfer videos to the phone. Then select video from Videos scope.
pl: Nie wybrano plików wideo. Podłącz telefon do komputera, by skopiować pliki wideo do telefonu i odtworzać je z telefonu.

en: Ok
pl: Zatwierdź

en: Play / Pause
pl: Odtwórz / wstrzymaj

en: Pause or Resume Playhead
pl: Pauza lub kontynuacja odtwarzania

en: Share
pl: Udostępnij

en: Post;Upload;Attach
pl: Wyślij;Pobierz;Załącz

note: TRANSLATORS: this refers to an unknown duration.
en: unknown
pl: nieznane

en: Error playing video
pl: Błąd odtwarzania wideo

en: Close
pl: Zamknij

en: Fail to open the source video.
pl: Nie udało się otworzyć źródła wideo.

en: Video format not supported.
pl: Nieobsługiwany format wideo.

en: A network error occurred.
pl: Wystąpił błąd sieci.

en: There are not the appropriate permissions to play a media resource.
pl: Brak uprawnień do odtworzenia tych zasobów multimedialnych.

en: Fail to connect with playback backend.
pl: Nie udało się nawiązać połączenia.
