mediaplayer-app - en to ro translation catalogue (15 entries)

en: Media Player
ro: Player media

en: Error
ro: Eroare

en: No video selected to play. Connect your phone to your computer to transfer videos to the phone. Then select video from Videos scope.
ro: Nu este selectat niciun clip video pentru a fi redat. Conectați telefonul la calculator pentru a transfera clipuri video în telefon. Alegeți apoi un clip video din domeniul Video.

en: Ok
ro: În regulă

en: Play / Pause
ro: Redare / Pauză

en: Pause or Resume Playhead
ro: Pauză sau reia Playhead

en: Share
ro: Partajare

en: Post;Upload;Attach
ro: Postează;Încarcă;Atașează

note: TRANSLATORS: this refers to an unknown duration.
en: unknown
ro: necunoscut

en: Error playing video
ro: Eroare la redarea video

en: Close
ro: Închide

en: Fail to open the source video.
ro: Eșec la deschiderea sursei video.

en: Video format not supported.
ro: Formatul video nu este recunoscut.

en: A network error occurred.
ro: A apărut o eroare de rețea.

en: Fail to connect with playback backend.
ro: Eșec la conectarea cu motorul programului de redare.
