mediaplayer-app - en to am translation catalogue (15 entries)

en: Media Player
am: ምስል እና ድምፅ ማጫወቻ

en: Error
am: ስህተት

en: No video selected to play. Connect your phone to your computer to transfer videos to the phone. Then select video from Videos scope.
am: ምንም ቪዲዮ አልተመረጠም ለማጫወት: ስልኩን ከ ኮምፒዩተር ጋር ያገናኙ እና ቪዲዮ ወደ ስልኩ ያስተላልፉ ከዛ ቪዲዮ ይምረጡ ከ ቪዲዮ ክልል ውስጥ

en: Ok
am: እሺ

en: Play / Pause
am: ማጫወቻ / ማስቆሚያ

en: Pause or Resume Playhead
am: ማጫወቻውን ማስቆሚያ ወይንም መቀጠያ

en: Share
am: ማካፈያ

en: Post;Upload;Attach
am: መለጠፊያ:መጫኛ:ማያያዣ:

note: TRANSLATORS: this refers to an unknown duration.
en: unknown
am: ያልታወቀ

en: Error playing video
am: ቪዲዮ በማጫወት ላይ እንዳለ ስህተት ተፈጥሯል

en: Close
am: መዝጊያ

en: Fail to open the source video.
am: የ ቪዲዮውን ምንጭ መክፈት አልተቻለም

en: Video format not supported.
am: የ ቪዲዮው አቀራረብ የተደገፈ አይደለም

en: A network error occurred.
am: የ ኔትዎርክ ስህተት ተፈጥሯል

en: Fail to connect with playback backend.
am: መገናኘት አልተቻለም የተቀመጠውን መልሶ ለማጫወት
