mediaplayer-app - en to nl translation catalogue (18 entries)

en: Media Player
nl: Mediaspeler

en: Movies;Movie Player;Video Player
nl: Films;Filmspeler;Videospeler;Video's

en: Error
nl: Foutmelding

en: No video selected to play. Connect your phone to your computer to transfer videos to the phone. Then select video from Videos scope.
nl: Er is geen video gekozen. Verbind je telefoon met je computer om video's over te zetten. Kies daarna een video in de Video-scope.

en: Ok
nl: Oké

en: Play / Pause
nl: Afspelen/Pauzeren

en: Pause or Resume Playhead
nl: Pauzeren-/Hervatten-knop

en: Share
nl: Delen

en: Post;Upload;Attach
nl: Post;Upload;Posten;Uploaden;Bijvoegen

note: TRANSLATORS: this refers to an unknown duration.
en: unknown
nl: onbekend

en: Please choose a file to open
nl: Kies een bestand om te openen

en: Error playing video
nl: De video kan niet worden afgespeeld

en: Close
nl: Sluiten

en: Fail to open the source video.
nl: De bronvideo kan niet worden geopend.

en: Video format not supported.
nl: Dit videoformaat wordt niet ondersteund.

en: A network error occurred.
nl: Er is een netwerkfout opgetreden.

en: You don't have the appropriate permissions to play a media resource.
nl: Je beschikt niet over de juiste bevoegdheden om mediabestanden af te kunnen spelen.

en: Fail to connect with playback backend.
nl: Er kan geen verbinding worden gemaakt met de afspeelapp.
