mediaplayer-app - en to hi translation catalogue (20 entries)

en: Media Player
hi: मीडिया प्लेयर

en: Movies;Movie Player;Video Player
hi: फ़िल्में; फ़िल्म देखने का खिलाड़ी ; वीडियो प्लेयर

en: /usr/share/mediaplayer-app/mediaplayer-app.png
hi: मीडिया प्लेयर ऐप की लोगो है

en: Error
hi: वेरर

en: No video selected to play. Connect your phone to your computer to transfer videos to the phone. Then select video from Videos scope.
hi: वीडियो चुना नहीं है खेलने के लिए। अपने फ़ोन को अपने कंप्यूटर से कनेक्ट करें और वीडियोस्कोप की मदद से वीडियो ट्रांसफ़र करें।

en: Ok
hi: ઓક

en: Play / Pause
hi: बजाएँ / रोकें

en: Pause or Resume Playhead
hi: पलेहेड रोकें या फिर से शुरू करें

en: Share
hi: बाटें

en: Post;Upload;Attach
hi: पोस्ट;अपलोड;अटैच

note: TRANSLATORS: this refers to an unknown duration.
en: unknown
hi: अज्ञात

en: 0:00:00
hi: ०:००:००

en: Please choose a file to open
hi: चुनें एक फ़ाइल खोलन

en: Error playing video
hi: वीडियो खेलने में असफलता

en: Close
hi: बंद करें

en: Fail to open the source video.
hi: वीडियो स्रोत खोलने में असफल होना।

en: Video format not supported.
hi: वीडियो फॉर्मेट का समर्थन नहीं किया जा रहा है।

en: A network error occurred.
hi: आंतरिक्ष की त्रुटि हुई।

en: You don't have the appropriate permissions to play a media resource.
hi: आपके पास मीडिया संसाधन को खेलने के लिए आवश्यक अनुमति नहीं है।

en: Fail to connect with playback backend.
hi: क्वालिटी लोड करने के साथ बैकएंड से कनेक्ट नहीं हो पाया।
