messaging-app - en to ca translation catalogue (192 entries)

en: Messaging
ca: Missatgeria

en: Messaging App
ca: Aplicació de missatgeria

en: Messaging application
ca: Aplicació de missatgeria

en: Messages;SMS;MMS;Text Messages;Text
ca: Missatges;missatgeria;SMS;MMS;missatge de text;text

en: %1 was invited to this group
ca: S'ha convidat %1 al grup

en: You invited %1 to this group
ca: Heu convidat %1 al grup

en: %1 invited %2 to this group
ca: %1 ha convidat %2 al grup

en: You switched to %1 @ %2
ca: Heu commutat a %1 (%2)

en: You left this group
ca: Heu marxat d'aquest grup

en: Renamed group to: %1
ca: S'ha reanomenat el grup com: %1

en: You renamed group to: %1
ca: Heu reanomenat el grup com: %1

en: %1 renamed group to: %2
ca: %1 ha reanomenat el grup com: %2

en: %1 removed %2 from this group
ca: %1 ha eliminat %2 del grup

en: %1 left this group
ca: %1 ha abandonat el grup

en: You joined this group
ca: Us heu afegit al grup

en: %1 added %2 to this group
ca: %1 ha afegit %2 al grup

en: %1 joined this group
ca: %1 s'ha afegit al grup

en: %1 set %2 as Admin
ca: %1 ha fet %2 administrador/a

en: %1 is Admin
ca: %1 és l'administrador/a

en: You are Admin
ca: Sou administrador/a

en: %1 set %2 as not Admin
ca: %1 ha fet que %2 no sigui administrador/a

en: %1 is not Admin
ca: %1 no és l'administrador/a

en: You are not Admin
ca: No sou administrador/a

en: You were removed from this group
ca: Heu estat expulsat d'aquest grup

en: Group has been dissolved
ca: El grup s'ha dissolt

en: Unknown contact
ca: Contacte desconegut

en: Audio attachment not supported
ca: L'adjunció d'àudio no és compatible

en: Video attachment not supported
ca: L'adjunció de vídeo no és compatible

en: File type not supported
ca: El tipus de fitxer no és compatible

en: Image Preview
ca: Previsualització de la imatge

en: Save
ca: Desa

en: Share
ca: Comparteix

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Video Preview
ca: Previsualització de vídeo

en: Image
ca: Imatge

en: Video
ca: Vídeo

en: Contact
ca: Contacte

en: <<< Swipe to cancel
ca: <<< Llisqueu per cancel·lar

en: Remove
ca: Elimina

en: You have to press and hold the record icon
ca: Polseu i aguanteu la icona de gravació

en: Write a broadcast message...
ca: Escriviu un missatge de difusió…

en: Write a message...
ca: Escriviu un missatge...

en: Members:
ca: Membres:

en: Number or contact name
ca: Número o nom del contacte

en: Today
ca: Avui

en: Yesterday
ca: Ahir

en: Removing last member will cause '%1' to be dissolved. Would you like to continue?
ca: Eliminar el darrer membre farà que «%1» es dissolgui. Voleu continuar?

en: File size warning
ca: Advertiment de mida de fitxer

en: You are trying to send big files (over 300Kb). Some operators might not be able to send it.
ca: Esteu intentant enviar fitxers grans (més de 300Kb). Pot ser que alguns operadors no els puguin enviar.

en: Ok
ca: D'acord

en: Don't show again
ca: No mostris un altre cop

en: Close
ca: Tanca

en: Multiple MMS Messages
ca: Múltiples missatges MMS

en: The content you are sending requires one MMS message per recipient, so you might get charged for multiple messages.
    Do you want to continue?
ca: El contingut que estau enviat requereix un missatge MMS per destinatari/a, se us podria cobrar per múltiples missatges.
    Voleu continuar?

en: Send
ca: Envia

en: MMS support required
ca: Es requereix suport dels MMS

en: MMS support is required to send this message.
    Do you want to enable it?
ca: Es requereix suport pels MMS per enviar aquest missatge.
    Voleu habilitar-ho?

en: Enable
ca: Activa

en: Welcome to your Messaging app!
ca: Us donem la benvinguda a l'aplicació de missatgeria!

en: If you wish to edit your SIM and other mobile preferences, please visit <a href="system_settings">System Settings</a>.
ca: Si voleu editar el vostre SIM i altres preferències mòbils, si us plau visiteu <a href="system_settings">Paràmetres del sistema</a>.

en: No permission to access microphone
ca: No teniu permisos per accedir el micròfon

en: Please grant access on <a href="system_settings">System Settings &gt; Security &amp; Privacy</a>.
ca: Si us plau permeteu l'accés a <a href="system_settings">Paràmetres del sistema &gt; Seguretat i privadesa</a>.

en: No network
ca: Sense xarxa

en: There is currently no network on %1
ca: No hi ha cap xarxa a %1

en: There is currently no network.
ca: No hi ha cap xarxa actualment.

en: Delete
ca: Elimina

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SIM card name or account name
en: Change all Messaging associations to %1?
ca: Voleu canviar totes les associacions de missatgeria a %1?

en: Change
ca: Canvia

en: Don't ask again
ca: No m'ho tornis a demanar

en: SIM Card is locked
ca: La targeta SIM està blocada

en: Please unlock your SIM card to call or send a message. You can unlock your SIM card from the Network Indicator at the top of the screen or by visiting <a href="system_settings">System Settings &gt; Security &amp; Privacy</a>.
ca: Heu de desblocar la targeta SIM abans de poder trucar o enviar missatges de text. Podeu fer-ho des de l'indicador de xarxes a la part superior de la pantalla, o bé si aneu a <a href="system_settings">Configuració del sistema &gt; Seguretat i privadesa</a>.

en: Compose a new message by swiping up from the bottom of the screen.
ca: Redacteu un missatge nou fent lliscar el dit des de la vora inferior de la pantalla.

en: Leave channel
ca: Deixa el canal

en: Leave group
ca: Deixa el grup

en: Channel Info
ca: Informació del canal

en: Group Info
ca: Informació del grup

en: Successfully left channel
ca: Heu abandonat el canal amb èxit

en: Successfully left group
ca: Heu abandonat el grup amb èxit

en: Failed to leave channel
ca: No s'ha pogut abandonar el grup

en: Failed to leave group
ca: No s'ha pogut abandonar el grup

en: Me
ca: Jo

en: End group
ca: Finalitza el grup

en: This recipient was already selected
ca: Ja heu seleccionat aquest destinatari/a

en: Failed to delete group
ca: No s'ha pogut eliminar el grup

en: Failed to modify group title
ca: No s'ha pogut modificar el títol del grup

en: Add participant:
ca: Afegeix participant:

en: Add...
ca: Afegeix…

en: Got it
ca: D'acord

en: Swipe to reveal actions
ca: Llisqueu el dit per mostrar accions

en: Swipe to delete
ca: Llisqueu el dit per suprimir

en: Search...
ca: Cerca...

en: Messages
ca: Missatges

en: Search
ca: Cerca

en: Settings
ca: Configuració

en: New message
ca: Missatge nou

en: Select
ca: Selecciona

en: %1 - Connecting...
ca: %1 - Connectant…

en: Download
ca: Descarrega

en: Text message copied to clipboard
ca: S'ha copiat el missatge de text al porta-retalls

en: Retry
ca: Torna-ho a provar

en: Copy
ca: Copia

en: Forward
ca: Reenvia

en: Info
ca: Informació

en: Myself
ca: Jo

en: Delivered
ca: Enviat

en: Temporarily Failed
ca: S'ha produït una fallada temporal

en: Failed
ca: Ha fallat

en: Accepted
ca: Acceptat

en: Read
ca: Llegit

en: Deleted
ca: Suprimit

en: Pending
ca: Pendent

en: Received
ca: Rebut

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Group
ca: Grup

en: Message info
ca: Informació del missatge

en: Type
ca: Tipus

en: From
ca: De

en: To
ca: A

en: Sent
ca: Enviat

en: Status
ca: Estat

en: You have to disable flight mode
ca: Heu de desactivar el mode avió

en: It is not possible to send messages in flight mode
ca: No es poden enviar missatges en mode avió

en: No SIM card selected
ca: No s'ha seleccionat cap targeta SIM

en: You need to select a SIM card
ca: Cal que seleccioneu una targeta SIM

en: No SIM card
ca: No hi ha cap targeta SIM

en: Please insert a SIM card and try again.
ca: Si us plau inseriu una targeta SIM i torneu a provar.

en: It is not possible to send messages at the moment
ca: No es poden enviar missatges en aquest moment

en: Not available
ca: No disponible

en: The selected account is not available at the moment
ca: El compte seleccionat no està disponible en aquest moment

en: The SIM card does not provide the owner's phone number. Because of that sending MMS group messages is not possible.
ca: La targeta SIM no proporciona el número de telèfon del propietari/a. Per aio no és possible l’enviament de missatges de grup MMS.

en: Back
ca: Enrere

en: Group (%1)
ca: Grup (%1)

en: Call
ca: Telefona

en: Add
ca: Afegeix

en: Create MMS Group...
ca: Crea grup MMS…

en: Join IRC Channel...
ca: Afegir-se al canal d'IRC…

en: Create %1 Group...
ca: Crea el grup %1…

en: %1 is typing...
ca: %1 està escrivint…

en: Typing...
ca: Escrivint…

en: Online
ca: En línia

en: Offline
ca: Fora de línia

en: Away
ca: Absent

en: Busy
ca: Ocupat

en: You can't send messages to this group because the group is no longer active
ca: No podeu enviar missatges a aquest grup perquè ja no està actiu

en: Failed!
ca: Ha fallat!

en: Edit
ca: Edita

en: To:
ca: Per a:

en: Creating Group...
ca: S'està creant el grup…

en: New MMS Group
ca: Nou grup MMS

en: Join IRC channel:
ca: Afegir-se al canal d'IRC:

en: New %1 Group
ca: Grup nou %1

en: Failed to create group
ca: No s'ha pogut crear el grup

en: Channel name:
ca: Nom del canal:

en: Group name:
ca: Nom del grup:

en: #channelName
ca: #nomDelCanal

en: Type a name...
ca: Escriviu un nom…

en: Add recipient
ca: Afegeix el destinatari

en: All
ca: Tots

en: Favorites
ca: Preferits

en: Pick an account to create.
ca: Trieu un compte per crear.

en: Admin
ca: Administrador/a

en: See in contacts
ca: Veure als contactes

en: Add to contacts
ca: Afegeix als contactes

en: Set as admin
ca: Fes administrador/a

en: Send private message
ca: Envia un missatge privat

en: Remove from group
ca: Elimina del grup

en: It is not possible to send the message
ca: No es pot enviar el missatge

en: Failed to send the message
ca: No s'ha pogut enviar el missatge

en: Sort by timestamp
ca: Ordena per data i hora

en: Sort by title
ca: Ordena per títol

en: System Theme
ca: Tema del sistema

en: Light
ca: Clar

en: Dark
ca: Fosc

en: Enable MMS messages
ca: Habilita els missatges MMS

en: Enable stickers
ca: Habilita els adhesius

en: Simplified conversation view
ca: Vista de conversa simplificada

en: Sort threads
ca: Ordena els fils

en: Theme
ca: Tema

en: AutoPlay animated image
ca: Reprodueix les animacions automàticament

en: Auto display keyboard
ca: Mostra el teclat automàticament

en: Stickers
ca: Adhesius

en: Please confirm that you want to delete all stickers in this pack
ca: Confirmeu que voleu eliminar tots els adhesius d'aquest paquet

en: Please confirm that you want to delete all stickers in the history
ca: Confirmeu que voleu eliminar tots els adhesius a l'historial

en: no stickers yet
ca: cap adhesiu encara

en: sent stickers will appear here
ca: els adhesius enviats apareixeran aquí

en: New MMS notification
ca: Nova notificació MMS

en: Attachment: %1 image | Attachments: %1 images
ca[0]: Adjunció: %1 imatge
ca[1]: Adjunció: %1 imatges

en: Attachment: %1 video | Attachments: %1 videos
ca[0]: Adjunció: %1 vídeo
ca[1]: Adjunció: %1 vídeos

en: Attachment: %1 contact | Attachments: %1 contacts
ca[0]: Adjunció: %1 contacte
ca[1]: Adjunció: %1 contactes

en: Attachment: %1 audio clip | Attachments: %1 audio clips
ca[0]: Adjunció: %1 clip d'àudio
ca[1]: Adjunció: %1 clips d'àudio

en: Attachment: %1 file | Attachments: %1 files
ca[0]: Adjunció: %1 fitxer
ca[1]: Adjunció: %1 fitxers

en: Draft:
ca: Esborrany:
