messaging-app - en to da translation catalogue (73 entries)

en: Messaging
da: Beskeder

en: Messaging App
da: Beskedprogram

en: Messaging application
da: Program til modtagelse af beskeder

en: Messages;SMS;MMS;Text Messages;Text
da: Beskeder;SMS;MMS;Tekst beskeder;Tekst

en: You switched to %1 @ %2
da: Du skiftede til %1 @ %2

en: Unknown contact
da: Ukendt kontakt

en: Audio attachment not supported
da: Lydvedhæftning ikke understøttet

en: Video attachment not supported
da: Videovedhæftning ikke understøttet

en: File type not supported
da: Filtype ikke understøttet

en: Image Preview
da: Billedforhåndsvisning

en: Save
da: Gem

en: Share
da: Del

en: Cancel
da: Annullér

en: Video Preview
da: Videoforhåndsvisning

en: Contact
da: Kontakt

en: Remove
da: Fjern

en: Write a message...
da: Skriv en besked...

en: Today
da: I dag

en: Yesterday
da: I går

en: Ok
da: OK

en: Close
da: Luk

en: No network
da: Intet netværk

en: There is currently no network on %1
da: Der er i øjeblikket intet netværk på %1

en: There is currently no network.
da: Der er i øjeblikket intet netværk.

en: Delete
da: Slet

note: TRANSLATORS: %1 refers to the SIM card name or account name
en: Change all Messaging associations to %1?
da: Tilknyt alle beskeder til %1

en: Change
da: Skift

en: Don't ask again
da: Spørg ikke igen

en: SIM Card is locked
da: SIM-kortet er låst

en: Please unlock your SIM card to call or send a message. You can unlock your SIM card from the Network Indicator at the top of the screen or by visiting <a href="system_settings">System Settings &gt; Security &amp; Privacy</a>.
da: Lås dit SIM-kort op for at foretage opkald eller sende en besked. Du kan låse dit SIM-kort op fra netværksindikatoren, i toppen af skærmen, eller ved at gå til <a href="system_settings">Systemindstillinger &gt; Sikkerhed &amp; Privatliv</a>.

en: Compose a new message by swiping up from the bottom of the screen.
da: Skriv en ny besked ved at swipe op fra bunden af skærmen

en: Me
da: Mig

en: Got it
da: Forstået

en: Swipe to reveal actions
da: Stryg for at vise handlinger

en: Swipe to delete
da: Stryg for at slette

en: Search...
da: Søger...

en: Messages
da: Beskeder

en: Search
da: Søg

en: Settings
da: Indstillinger

en: Myself
da: Jeg

en: Text message copied to clipboard
da: Besked kopieret til udklipsholder

en: Retry
da: Prøv igen

en: Copy
da: Kopiér

en: Delivered
da: Sendt

en: Temporarily Failed
da: Midlertidig fejl

en: Failed
da: Mislykkedes

en: Accepted
da: Accepteret

en: Read
da: Læst

en: Deleted
da: Slettet

en: Pending
da: I kø

en: Received
da: Modtaget

en: Unknown
da: Ukendt

en: Group
da: Gruppe

en: Message info
da: Besked information

en: From
da: Fra

en: To
da: Til

en: Sent
da: Sendt

en: No SIM card selected
da: Der er ikke valgt SIM-kort

en: You need to select a SIM card
da: Du skal vælge et SIM-kort

en: Back
da: Tilbage

en: Group (%1)
da: Gruppe (%1)

en: Call
da: Opkald

en: Add
da: Tilføj

en: Failed!
da: Fejl!

en: Edit
da: Redigér

en: To:
da: Til:

en: Add recipient
da: Tilføj modtager

en: All
da: Alle

en: Favorites
da: Favoritter

en: Attachment: %1 image | Attachments: %1 images
da[0]: Vedhæftet: %1 billede
da[1]: Vedhæftet: %1 billeder

en: Attachment: %1 video | Attachments: %1 videos
da[0]: Vedhæftet: %1 video
da[1]: Vedhæftet: %1 videoer

en: Attachment: %1 contact | Attachments: %1 contacts
da[0]: Vedhæftet: %1 kontakt
da[1]: Vedhæftet: %1 kontakter

en: Attachment: %1 file | Attachments: %1 files
da[0]: Vedhæftet: %1 fil
da[1]: Vedhæftet: %1 filer
