music-app - en to az translation catalogue (31 entries)

en: Music
az: Musiqi

en: Cancel
az: İmtina

en: Change
az: Dəyişdir

en: Playlist already exists
az: Çalğı siyahısı onsuzda var

en: New playlist
az: Yeni oxunma siyahısı

en: Create
az: Yarat

note: TRANSLATORS: this action appears in the overflow drawer with limited space (around 18 characters)
en: Add to playlist
az: Oxunma siyahısına əlavə et

en: Delete
az: Sil

en: Loading...
az: Yüklənir...

note: TRANSLATORS: this appears in a button with limited space (around 14 characters)
en: Play all
az: Hamısını oxut

en: Next
az: Növbəti

en: Next Track
az: Növbəti Mahnı

en: Pause
az: Fasilə

en: Play
az: Oxut

en: Back
az: Geri

en: Go back to last page
az: Əvvəlki səhifəyə qayıt

en: Previous
az: Əvvəlki

en: Previous Track
az: Əvvəlki Mahnı

en: Stop
az: Dayan

en: Recent
az: Ən son

en: Artists
az: İfaçılar

en: Albums
az: Albomlar

en: Genres
az: Janrlar

note: TRANSLATORS: this is the name of the playlists page shown in the tab header. Remember to keep the translation short to fit the screen width
en: Playlists
az: Oxunma siyahısı

note: TRANSLATORS: this appears in the header with limited space (around 20 characters)
en: Select playlist
az: Oxunma siyahısını seç

en: Unknown Album
az: Naməlum Albom

en: Unknown Artist
az: Naməlum İfaçı

en: Album
az: Albom

en: %1 album | %1 albums
az[0]: %1 albom
az[1]: %1 albomlar

en: Artist
az: İfaçı

en: Playlist
az: Çalğı siyahısı
